Pražačka
Pražačka
Pražačka
% alk. 4.0
Blg 9.7
8594053490465addbarcode
ulubione: 4

Barwa ciemnego złota, bursztynowa, w pełni klarowne. Pianka po nalaniu raczej niewysoka, biała, drobno ziarnista, tworzy dosyć gęstą czapę. Opada szybko nie oblepiając zupełnie ścianek. Mniej więcej w połowie degustacji
zanika całkowicie. Aromat niezbyt intensywny, głównie słodowo - chmielowy, w tle można wyłapać akcenty trawiaste, miodowe i nieco też chlebowo-drożdżowe. Smakowo, mimo niskiego ekstraktu, czuć że piwo wcale nie jest aż tak nietreściwe jakby się mogło wydawać. Wydaję się dosyć pełne, solidne w odbiorze. Mocny akcent słodowy przełamywany przez lekką goryczkę o zabarwieniu ziołowo - trawiastym. Dodatkowo akcenty lekko karmelowe i miodowe, a pod koniec śmiało do głosu do chodzą nuty czerwonych owoców. Wysycenie na umiarkowanym poziomie intensywności.
Dodał: doktor_piwo - 2014-10-23 12:43:37

oceny Oceny

Użytkownicy 6,28 / ilość: 32
Goście 7,23 / ilość: 13
średnia6,56 / ilość: 45

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-10-13 13:55:29
Bardzo przyjemny lager, który świetnie wchodzi. Pity z kufla smakował doskonale. Piana dość wysoka i ładnie się utrzymywała. Smak bardzo wyważony, idealna goryczka, złocista barwa bardzo przyjemna dla oka. Generalnie zaskakująco dobre piwo, a dość noname'owe jeśli idzie o czeskie marki. Można rzec żw idealny lager.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-06-02 23:04:58
Prazacka piana slabiutka,drobnoziarnista, delikatnie oblepiajaca ścianki kufla, słaby lacing, wysoka na około 0,5 centymetra, średnio-szybko opadajaca.Barwa ciemna slomkowa nie do końca przejrzyste.W zapachu czuć nietypowe przyprawy, słód oraz lekko chmiel.W smaku ciekawe, mocno słodkie z tymi dziwnymi przyprawami, goryczka bardzo subtelna, wysycenie na średnio-niskim poziomie.Etykieta baardzo przyjemna dla oka, kapsel w \"zlotku\".Niby coś innego,ale jednak to samo, niech stracę i dam 6
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-11-15 01:40:55
Barwa złota, idealnie klarowna.Piana biała, wysoka na centymetr po nalaniu.Uformowana z różniej wielkości pęcherzy, które błyskawicznie popękały i sprawiły szybkie opadnięcie piany.Pozostała skromna obwódka, która widoczna była jedynie po jednej stronie.Ślady na szkle jakie pozostawiła piana były nierówne, słabe i nietrwałe.Aromat bardzo delikatny, jedynie wyczuwalny słód z niezbyt intensywną słodyczą.W smaku sytuacja wygląda bardzo podobnie, piwo jest lekkie.Czuć słód i nienachalną, przyjemną słodycz.Goryczka na finiszu praktycznie nie ma.Nasycenie średnio-wysokie.Przeciętne piwo, jakich wypiłem setki.Na plus ładna etykieta i krawatka w złotku.Samo piwo nie wyróżniające się niczym nadzwyczajnym.Ciekawie wyglądała piana, która po nalaniu była nawet obfita, w momencie opadła praktycznie do zera.Piwo zakupione w Tesco za ponad 3zł.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.