Postřižinské Jedenáctka
Postřižinské Jedenáctka
Postřižinské Jedenáctka
% alk. 4.7
Blg 11.0
8594048890508addbarcode
ulubione: 5

Postřižinské Jedenáctka sprzedawane jest w typowych dla Czech podłużnych, zwrotnych butelkach NRW. Zdobią je ładne, stonowane etykiety z podobizną Bohumila Hrabala. „Jedenastka” utrzymana jest w kolorystyce kremowo-żółtej – bardzo „spokojnej”.

Piwo koloru ciemno-złotego nalewa się z obfitą pianą o średniej wielkości bąbelków. W zapachu wyraźnie słodowe z delikatną nutą chmielu i „piwnicy”. Ogólnie wypada bardzo przyjemnie.

W smaku czuje się dobrą bazę słodową uzupełniona równie intensywną chmielową goryczką. Delikatnie słodkawe nuty wygładzają całość. Treściwość piwa jest w sam raz, wyraźny smak sprawia, że piwo pije się z nieukrywaną przyjemnością.

Postřižinské Jedenáctka to bardzo dobre piwo, które będzie świetnym uzupełnieniem czerpania przyjemności z pierwszych „majowych” promieni słonecznych.

Browar: Pivovar Nymburk
Dodał: BRYNIU - 2018-09-07 17:48:36

oceny Oceny

Użytkownicy 6,59 / ilość: 39
Goście 7 / ilość: 1
średnia6,6 / ilość: 40

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
MaciejZG
starstarstarstarstar

2021-07-31 20:33:04
Kolor bursztynowy, w zapachu wyraźnie czuć słód. Piana gęsta i bardzo obfita do tego trwała. Smak bardzo przyjemny, słodowy z bardzo przyjemną goryczka. Bardzo smaczne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-06-26 17:20:39
Etykieta ,,superczeska,, bo na niej nie tylko jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy, ale i prawdziwy piwosz. Ten ,,Hrabal,, ( 11 ) wydaje się najsmaczniejszy z ,,Postriżynskiej,, serii. Pewnie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, ale..Zdrowia !
awatar
WaldemarS
starstarstarstarstar

2021-05-15 09:05:25
Tym razem po wypitym wcześniej \"francin's lager\" to piwo zdaje się być lepszym w smaku. Choć wyglądem butelki, etykiety i kapsla nie powala jak poprzednie, to zdecydowanie lepiej pachnie. Piana niezwykle trwała, wysoka i zwarta, solidny lacing. Wyczuwalne nuty chlebowe, słodowe i drożdżowe. Kolor przypomina leśny miód oraz złoto i dobrze prezentuje się pod światło. W smaku zaskakująco pełne, zbalansowane drożdże, słód i chlebowość z goryczką na finiszu. Po kolejnym łyku goryczka przewija się przez chwilę i kończy się słodową kropką. Piwo na dobrym poziomie i z pewnością do niego częściej wrócę. 8/10.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2021-03-06 03:24:52
To moje drugie podejście - pierwsze jakieś 7-8 miesięcy temu i z zapamiętałem sporo diacetylu (na granicy akceptowalności). A jak było za drugim razem, kiedy przechylałem świeższe piwo (z datą do 5.11.21)?

Wygląd - duże wysycenie, klarowne, kolor złoty, bardzo ładna piana (wysoka, gęsta, tworząca czapę i zostawiająca sporo śladów na szkle) - rasowy. Aromat - sporo zboża i słodu, do tego nieco kwiatów i ziół; pojawiają się nuty maślane, ale przykryte - przyjemny. Smak - solidna szlachetna goryczka (ziołowo-kwiatowa), sporo chmielu poszło też na smak; ponadto przyzwoita kontra słodowa i nieco diacetylu - wyborny niemal.

Przyznam, że dawno nie piłem tak dobrej jedenastki; będzie trzeba kupować częściej niż dwa razy w roku; wydaje się, że kluczem jest stosunkowo długa data przydatności. Dodaję do ulubionych.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.