Postřižinské Jedenáctka
Postřižinské Jedenáctka
Postřižinské Jedenáctka
% alk. 4.7
Blg 11.0
8594048890508addbarcode
ulubione: 3

Postřižinské Jedenáctka sprzedawane jest w typowych dla Czech podłużnych, zwrotnych butelkach NRW. Zdobią je ładne, stonowane etykiety z podobizną Bohumila Hrabala. „Jedenastka” utrzymana jest w kolorystyce kremowo-żółtej – bardzo „spokojnej”.

Piwo koloru ciemno-złotego nalewa się z obfitą pianą o średniej wielkości bąbelków. W zapachu wyraźnie słodowe z delikatną nutą chmielu i „piwnicy”. Ogólnie wypada bardzo przyjemnie.

W smaku czuje się dobrą bazę słodową uzupełniona równie intensywną chmielową goryczką. Delikatnie słodkawe nuty wygładzają całość. Treściwość piwa jest w sam raz, wyraźny smak sprawia, że piwo pije się z nieukrywaną przyjemnością.

Postřižinské Jedenáctka to bardzo dobre piwo, które będzie świetnym uzupełnieniem czerpania przyjemności z pierwszych „majowych” promieni słonecznych.

Browar: Pivovar Nymburk
Dodał: BRYNIU - 2018-09-07 17:48:36

oceny Oceny

Użytkownicy 6,41 / ilość: 22
Goście 7 / ilość: 1
średnia 6,43/10 / ilość: 23

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-11-08 00:14:51
Wygląd: koro bursztynowy, śliczna piana i lacing.
Zapach: wyraźne korzenne nuty żateckiego, ale i taka lekka, trochę wkurzająca szampanowo-landrynkowa nuta nymburkowa ;)
Smak: zacznijmy od tego, że problemem piw z nymburka jest ich niewielka pełnia na tle innych Czechów i tak 11 bardziej przypomina 10, na plus spore nachmielenie i goryczka, jest mocno diacetylowe, ta słodowość tu przez to idzie stronę takich maślanych ciastek, jest też fajna herbacianość, taka ściągająca, może od chmielu, no i niestety w smaku też delikatna landryna
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-11-05 17:56:21
Złote, klarowne.
Piana skąpa, jednak stabilna.
Aromat słodowy. Przyjemny. Nutki chmielu.
Wysycone w sam raz. Raczej wytrawne.
W smaku też słodowo. Z lekką trawiastą goryczką.
Porządne czeskie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-10-30 22:53:28
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, ładnie klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty słodowe, drzewne oraz drożdżowe aromaty, akcent zbożowy, lekka landrynka. W smaku landrynka wyraźniej zaznaczona, drzewność również, goryczka lekko zalegająca, słabsza kontra kwaskowa, wysoka wodnistość, profil słodowy łamany na zbożowy, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel z serii Postrizinske, etykieta w żółtej kolorystyce, klasycznie wykonana graficznie. Warka 23.04.2020. Solidna, niczym nie zaskakująca czeska jedenastka, mało treściwa, całkiem orzeźwiająca. Na minus dziwny drzewny posmak i landrynka. Ode mnie dostaje 6 ze sporym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
SoupDog
starstarstarstarstar

2019-09-02 11:50:25
Lekki, dobrze ułożony lager z browaru, w którym wychował się Hrabal. Piwo jest odpowiednio słodkie i odpowiednio goryczkowe. Zapewne lepiej smakuje z kija niż z butelki. Czeska klasyka, nic ponadto.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010