Postřižinské Jedenáctka
Postřižinské Jedenáctka
Postřižinské Jedenáctka
% alk. 4.7
Blg 11.0
8594048890508addbarcode
ulubione: 4

Postřižinské Jedenáctka sprzedawane jest w typowych dla Czech podłużnych, zwrotnych butelkach NRW. Zdobią je ładne, stonowane etykiety z podobizną Bohumila Hrabala. „Jedenastka” utrzymana jest w kolorystyce kremowo-żółtej – bardzo „spokojnej”.

Piwo koloru ciemno-złotego nalewa się z obfitą pianą o średniej wielkości bąbelków. W zapachu wyraźnie słodowe z delikatną nutą chmielu i „piwnicy”. Ogólnie wypada bardzo przyjemnie.

W smaku czuje się dobrą bazę słodową uzupełniona równie intensywną chmielową goryczką. Delikatnie słodkawe nuty wygładzają całość. Treściwość piwa jest w sam raz, wyraźny smak sprawia, że piwo pije się z nieukrywaną przyjemnością.

Postřižinské Jedenáctka to bardzo dobre piwo, które będzie świetnym uzupełnieniem czerpania przyjemności z pierwszych „majowych” promieni słonecznych.

Browar: Pivovar Nymburk
Dodał: BRYNIU - 2018-09-07 17:48:36

oceny Oceny

Użytkownicy 6,41 / ilość: 34
Goście 7 / ilość: 1
średnia 6,43/10 / ilość: 35

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2021-03-06 03:24:52
To moje drugie podejście - pierwsze jakieś 7-8 miesięcy temu i z zapamiętałem sporo diacetylu (na granicy akceptowalności). A jak było za drugim razem, kiedy przechylałem świeższe piwo (z datą do 5.11.21)?

Wygląd - duże wysycenie, klarowne, kolor złoty, bardzo ładna piana (wysoka, gęsta, tworząca czapę i zostawiająca sporo śladów na szkle) - rasowy. Aromat - sporo zboża i słodu, do tego nieco kwiatów i ziół; pojawiają się nuty maślane, ale przykryte - przyjemny. Smak - solidna szlachetna goryczka (ziołowo-kwiatowa), sporo chmielu poszło też na smak; ponadto przyzwoita kontra słodowa i nieco diacetylu - wyborny niemal.

Przyznam, że dawno nie piłem tak dobrej jedenastki; będzie trzeba kupować częściej niż dwa razy w roku; wydaje się, że kluczem jest stosunkowo długa data przydatności. Dodaję do ulubionych.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
tam
starstarstarstarstar

2021-01-18 11:53:51
Solidna czeska jedenastka, dziwny posmak, nic specjalnego, ale o niebo lepsza od 10 i 12 z tego samego browaru.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
MJK
starstarstarstarstar

2020-12-12 15:35:21
Dobrze ułożony pilsner. Niezła acz szybko opadająca piana prawie bez lasingu. Średnioklarowne, bardziej żółte niż bursztynowe. Trochę zalatujące landrynkami, słodem i trawą. Goryczowe w smaku z odrobiną ostrości i korzeni. Wysycenie średnie. Sesyjność wysoka.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-11-08 00:14:51
Wygląd: koro bursztynowy, śliczna piana i lacing.
Zapach: wyraźne korzenne nuty żateckiego, ale i taka lekka, trochę wkurzająca szampanowo-landrynkowa nuta nymburkowa ;)
Smak: zacznijmy od tego, że problemem piw z nymburka jest ich niewielka pełnia na tle innych Czechów i tak 11 bardziej przypomina 10, na plus spore nachmielenie i goryczka, jest mocno diacetylowe, ta słodowość tu przez to idzie stronę takich maślanych ciastek, jest też fajna herbacianość, taka ściągająca, może od chmielu, no i niestety w smaku też delikatna landryna
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010