Postřižinské Francinův Ležák
Postřižinské Francinův Ležák
Postřižinské Francinův Ležák
% alk. 5.0
Blg 12.0
8594048890607addbarcode

Typowa czeska 12 z Pivovaru Nymburk charakteryzująca się wzrocową złotą barwą, słodowo-chmielowym aromomatem i delikatną goryczką. Piwo z kategorii niewyróżniających się na przesyconym tego typu napitkami czeskim rynku piwowarskim.
Dodał: Kaente - 2015-07-21 08:59:22

oceny Oceny

Użytkownicy 6,38 / ilość: 8
Goście 7,5 / ilość: 2
średnia 6,6/10 / ilość: 10

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
aboubakar
starstarstarstarstar

2019-12-14 16:58:44
Typowe czeskie piwko. W zapachu warzywa, słodki słód i oczywiście lekkie jajco, na szczęście słabsze niż w Holbach, szczególnie Premium. Smakuje mocno słodowo, jest nagazowane, kwaśne, jakaś ziołowa goryczka w tle. W smaku jajco na potęgę. Wygląda jako tako, podobnie do Postřižinské Pepinova Desitka, z tym samym irytującym dziadkiem na pierwszym planie. No nic specjalnego, wspomniana wyżej Pepinova Desitka jest trochę lepsza. Można kupić raz na spróbowanie, bez większej historii.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-10-24 22:56:55
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, ładnie klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty słodowe, zbożowe aromaty, minimalna doza landrynki oraz kukurydzy, subtelna ziołowość. W smaku dość słodkie, niestety pojawia się więcej landrynki, goryczka iluzoryczna, lekko zalegająca, słabsza kontra kwaskowa, kukurydza i słodowe aromaty nabierają na sile, trochę żelaza na finiszu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel z serii Postrizinske, etykieta w starym, dobrym, czeskim stylu. Warka 30.10.2019. Znośnej jakości svetly lezak, trochę zbyt słodki i nie do końca naturalny, ale jak najbardziej do wypicia. Dla nie wybrednego podniebienia będzie w sam raz, ja wyczuwam jednak pewne wady przez które nie mogę zaproponować więcej niż 6 ze sporym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-10-11 19:49:21
Piana nie do końca biała. Z początku drobno-pęcherzykowa. Po krótkiej chwili, lekko dziurawiąca się - opadająca. Lacing zarysowany w postaci kleksów. Barwa złota - klarowna. Aromat klasyczny, świeżego zboża (słodowy, czesko-chmielowy). W smaku lekko słodkawe, lecz miło przełamane, bardzo przyjemną, smaczną, lekką goryczką, która narasta, wraz z biegiem konsumpcji pod czeski styl Pilsenera... Ogólnie \"Postřižinské\" - póki co pozytywnie w moim odczuciu.
Wysycenie: wysokie
Warka do: 15.10.2019
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-07-02 22:45:22
Wygląd: barwa głęboki bursztyn, tu już ładna piana, drobna, w odróżnieniu od ich polotmavego, jakiś lacing
Zapach: słodowy, tostowy, fajna kwiatowość zapewne od chmielu, delikatne masło
Smak: fajne marcowe, może za bardzo maślane, bo masła jest w opór, tost, jasna weka, jakaś nuta biszkoptowa, chmielowość też kwiatowa raczej, znów jakaś herbacianość, trochę starego suszu, goryczka niewielka, ocena ostateczna 6,5, jest lepsze od tego polotmavego, ale rewelacji nie ma.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010