Poličské Hradební Svetlé Výčepní 10°
Poličské Hradební Svetlé Výčepní 10°
Poličské Hradební Svetlé Výčepní 10°
% alk. 4.1
Blg 10.6
8594006710022addbarcode
ulubione: 2

Piwo jasne o niewysokiej zawartości alkoholu, produkowane zgodnie z oryginalną recepturą i technologią piwowara Franciszka Bittnera przy użyciu źródlanej wody, chmielu Żateckiego i najlepszego słodu. Fermentacja i dojrzewanie przebiegają w zimnych piwnicach wykutych w margielowych skałach. Stała wilgotność i stała temperatura gwarantuje indywidualny charakter tradycyjnego piwa z Poličsek.
Dodał: jando - 2014-09-24 08:37:20

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 11
Goście 8,17 / ilość: 12
średnia 7,61/10 / ilość: 23

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-01-27 21:38:11
Piana biała drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, ładnie klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu zioła, lekka mokra szmata, zbożowe i słodowe aromaty, wyraźny drożdżowy akcent, chlebowy klimat. W smaku słodkie, ziołowe z niestety subtelnym żelazistym finiszem, goryczka lekko zalegająca, słabsza kontra kwaskowa, pojawia się trochę karmelu, czuć zatecky i mokrą szmatę, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel unikalny, tylko dla tego piwa, etykieta naprawdę elegancko wykonana graficznie. Warka 25.01.2020. Lekko podrasowana czeska dziesiątka o wyższym niż zazwyczaj ekstrakcie. Czuć fajnie drożdże, chmiel, ale przeszkadza mi nadmiar cukru, piwo jest po prostu za słodkie. Czeski klimat zachowany, jednak cukier i lekka żelazistość nieco psują efekt końcowy. Ode mnie 6 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
aboubakar
starstarstarstarstar

2019-11-22 01:53:35
Kompletnie nic specjalnego, Czesi słynący z dobrych piwek raczej tym wyrobem mnie nie urzekli. Podczas pobytu w Pradze nie uświadczyłem tego w sklepie, więc nie mogę porównać go za polskimi koncerniakami. Ale do rzeczy: w aromacie wyczuwalne są niezbyt przyjemne dla nabłonka węchowego nuty, mianowicie, stęchłe warzywa i kwas, zaprawione gotowanym kalafiorem. Syf. W smaku dość podobnie, dodając do tego lekkie jajco i mocne rozwodnienie, wydawałoby się, że jest to piwo bez żadnej zalety. Pojawia się jednak minimalna goryczka, jakby ziołowa, także jest się nad czym zatrzymać pijąc tego Hradebniego. Zero jakiegokolwiek posmaku słodowego po przełknięciu, trochę szkoda zmarnowanego potencjału tego wyrobu. Wygląd taki typowo czeski: pocieszny, zakrawający o śmiech, na etykiecie jakieś obrazki, piana praktycznie zerowa. Za 3,80zł nie polecam, z uwagi na to, że chociażby Holba Šerák jest tańsza i o niebo lepsza. Dla odmiany od Harnasiów i Tatr można jednak Hradebniego kupić. Czemu nie? Nie jest aż tak zły.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Tyx69
starstarstarstarstar

2019-11-19 22:31:53
Pachnie warzywami, lekkim skunem i minimalnie słodem.
Dominuje potężny kalafior. Mocno rozwodniony, minimalna goryczka krótko utrzymująca się na podniebieniu, posmak fajny słodowy z nutą jakiś ziół. Czuć trochę jajco, trochę kwasku i troszeczkę herbacianej nuty. Dla mnie, eleganckie. Mało procent, całkiem przyjemny smak, da się do niego przyzwyczaić. Jest to po prostu typowe czeskie pivo. Lubié to, polecam.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-08-22 13:02:27
Piana drobno-pęcherzykowa w odcieniu écru. Lekko dziurawiąca się. Utrzymująca się dłużej. Lacing dość słabo zaznaczony w postaci obręczy. Barwa złota - w pół zmętniona (w tle liczne mikro-drobinki drożdży). W aromacie czysto-klasycznie po czesku - bardzo poprawnie. W smaku jak pierwszy \"Gość\" napisał: \"Piwo jasne, ma 10% ekstraktu i 4,1% alkoholu, ale tak pełnego w smaku piwa trudno szukać wśród naszych \"12tek\". Kolor złoty, wiele piw o wyższym ekstrakcie jest bledszych od tej \"desitki\". i myślę, że to odzwierciedla całość. Jak dla mnie Czesi jeśli chodzi o Pilsnera bo to do nich należy i trzeba im to przyznać są niezastąpieni! Ogromny ukłon za tą \"dziesiątkę\".
Wysycenie: wysokie
Warka do: 09.08.2019
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010