Połczyńskie Zdrojowe
Połczyńskie Zdrojowe
Połczyńskie Zdrojowe
% alk. 6.0
5907766491040addbarcode
ulubione: 18

Warzone przez browar Fuhrmann - Połczyn Zdrój. Jest to jasne piwo pasteryzowane. Standardowa informacja na kontretykiecie na temat składu, woda, słód jęczmienny, chmiel. Możemy wyczytać również, iż piwo może zawierać śladowe ilości cząsteczek słodu, które są naturalną cechą produktu.
Opis producenta: 200 lat tradycji piwowarstwa. Nieskazitelnie czyste środowisko, niepowtarzalny mikroklimat Szwajcarii Połczyńskiej, woda czerpana ze źródeł zdrojowych, wyselekcjonowane naturalne składniki, a przede wszystkim duma mieszkańców regionu.
Barwa złota, klarowna. Piana biała, średnio i drobnoziarnista. Przy nalewaniu wysoka na około dwa centymetry, nie trzyma się zbyt długo. Opada do cienkiej warstwy i pierścienia. Do końca pozostaje właściwie sama cienka obwódka. Zapach średnio-intensywny, zdominowany przez słód. W smaku również dość wyraźna baza słodowa. Lekką słodycz przełamuje umiarkowana chmielowa goryczka, która jednak nie trzyma się zbyt długo. Wysycenie w normie.
Dodał: Stacher93 - 2014-06-24 11:59:07

oceny Oceny

Użytkownicy 6,2 / ilość: 125
Goście 7,6 / ilość: 289
średnia 7,17/10 / ilość: 414

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-05-09 21:21:08
Wygląd: kolor głęboki bursztyn, piękna piana, całkiem ok lacing, oby było takie jak wygląda
Zapach: o ile zaraz po otwarciu pachniało przez chwilę chmielem to później zdominował je zapach taniego stron lagera, jablkowy, landynkowy, miodowy, ono pachnie jakby było piwem miodowym ;) oczywiście takim w stylu Łomży, czyli podłym
Smak: Jest tak słodkie, że bije niektóre lagery z sokiem, w smaku jest podobnie jak w zapachu, czyli takie nuty taniego strong lagera fermentowanego w zbyt wysokiej temperaturze, owocowe, głównie czerwonego jabłka, jakaś landryna, od taniego strong lagera różni się głównie tym, że jest dosyć pełne, słodowe, mdłe, nie ma papierowości, która mnie zawsze drażniła w Połczynach, ale dobre to ono nie jest. W smaku też miodowe.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar

2019-04-29 22:22:15
Warka do 08.02 20
Piana szacuneczek, trwała obfita i ładnie oblepia szkło. Aromat nikły głównie słody, ale czysto, bez jakiś dziwnych zapaszków. W smaku też nieźle,delikatny trawiasty posmak chmielu i przyjemna goryczka na finiszu. Mi smakowało.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 4, wygląd: 7 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2019-04-26 22:58:44
Wróciłem do tego piwa po kilku latach. W międzyczasie browar miał spore kłopoty finansowe, syndyk czy komornik, ale zaczął działać. I też zdziwiło mnie swego czasu, że regionalny browar w czasach prosperity był bliski upadku. Ale jak spróbowałem kilku piw z Połczyna, to już byłem bliższy prawdy. O ile wcześniej (tj. w lipcu 2014 roku) oceniłem na 6, to teraz jest gorzej. W pitym kilka kwadransów temu niedawno zbyt dużo nut warzywnych, nawet jak na Połczyn, które zakrywają inne, może i lepsze, nuty smakowe. O ile nowa wersja chmielowego z tego browaru się poprawiła, toi tu jest regres. Niestety dopisek, zresztą prawdziwy, że jest to piwo regionalne, może działać na mniej świadomych konsumentów w sposób negatywny. Zresztą podobnie bywa w przypadku wielu piw craftowych, gdzie jakość nijak ma się do oczekiwań. Połczyn to taki strzał w stopę. Plus, że nie w serce.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 5 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-12-14 16:27:47
zawsze kupowałem w Piotrze i P. ale od jakiegoś czasu go nie ma. Zarąbiste piwo, niestety nie mogę go nigdzie znaleźć w wielkopolsce(Leszno) :(
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010