Połczyńskie Pale Ale
Połczyńskie Pale Ale
Połczyńskie Pale Ale
% alk. 4.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Połczyńskie Pale Ale to piwo górnej fermentacji o niebywałym bukiecie smakowym, bazujące na wyszukanej recepturze i starannie dobranych, najwyższej jakości składnikach.

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Karmelowy Jasny, Caramunich; chmiele: Challenger, East Kent Goldings.

Premiera piwa - Jesień 2016.
Dodał: ark00 - 2016-10-19 20:30:57

oceny Oceny

Użytkownicy 5 / ilość: 6
Goście 4,75 / ilość: 4
średnia 4,9/10 / ilość: 10

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-08-03 21:03:39
Piana biała choć z akcentami beżu, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, lacing występuje tutaj jedynie w formie szczątkowej. Barwa ciemniejsza bursztynowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione, na powierzchni unoszą się duże ilości drobinek drożdżowych. W zapachu przede wszystkim nuty karmelowe, landrynkowe akcenty, po ogrzaniu ujawnia się alkoholowa woń, generalnie jest słodowo. W smaku słodkie, karmelowe, lekko ciasteczkowe, chemiczna landrynka towarzyszy nam przy każdym łyku, goryczka praktycznie żadna, tak samo jak kontra kwaskowa, sam karmel i landryna, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły w złotku, etykieta jak większość z tego browaru, graficznie nie powala na kolana, w miarę dobrze opisana. Warka 19.09.2017. Oj ubogo, ale w sumie dostałem to czego się spodziewałem, po browarze z Połczyna nie oczekuję niesamowitych doznań smakowych i tym razem również się nie zawiodłem...Pale Ale tylko z nazwy, angielskie chmiele podane w składzie występują chyba tylko na etykiecie. Słabe landrynkowo-karmelowe piwo, choć stosunkowo wysoki pijalne, nie polecam, dam naciągane 4. Jeśli ktoś ma ochotę na Pale Ale niech poszuka czegoś innego.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2017-08-03 21:26:19
Gdzie kupiłeś? Jest w jakiejś sieci?
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2017-08-03 21:30:10
Kupiłem bodajże w sieci sklepów "Top Market", ale na pewno nie ma go w każdym sklepie tej sieciówki.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2017-08-03 21:37:31
Dzięki, mam 3 u siebie to zajrzę ;) Cudów po piwie się nie spodziewam
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2017-08-03 21:46:14
Według mnie to szkoda nawet tych 3-4 złotych, piwo typowe do odhaczenia na liście i zapomnienia :)
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2017-04-10 22:33:00
Kiedy trafiłem na to piwo, miałem mieszane uczucia, wiedząc, że browar z Połczyna Zdroju nieumiejętnie dryfuje między piwem regionalnym a piwem pośledniego sortu. Mimo ambiwalentnych doświadczeń, skusiłem się na tyle mocno, że kupiłem od razy dwie butelki (magia Pale Ale zadziałała). A czy kupię kolejne? O tym niżej.

Zacznę od końca - stylowa szata graficzna i złota krawatka dodają poczucia szlachetności, zaś informacja od dwóch angielskich chmielach w opisie (Challenger i East Kent Goldings) wiele obiecywała. Partia do19.09.2017.

Wygląd - kolor między miedzią a bursztynem, ładna piana o lekko kremowym zabarwieniu, średnie wysycenie, piwo nie do końca klarowne (to chyba standard w wyrobach z tego browaru, mimo że nie jest to tzw. piwo nieutrwalone). Aromat - trochę słodu, nieco warzyw i nieco karmelu. Smak - pusty, choć można coś tam wyczuć, jak słód, wiśnie, nieco brytyjskiej goryczki chmielowej i niestety sporo nut maślanych i nieco żelaza.

Reasumując - pierwsze z dwóch piw wypiłem prosto z butelki kilka dni temu i wtedy mnie nie zachwyciło niczym. Teraz, już po przelaniu do szkła, jest nieco lepiej, ale wciąż nie jest to piwo warte rekomendacji. Na plus kolor oraz posmaki brytyjskiego chmielu. Na minus właściwie reszta. 4 / 10 za całość, choć za wygląd (kolor i piana) niemal dwa razy więcej.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010