Połczyńskie Chmielowe
Połczyńskie Chmielowe
Połczyńskie Chmielowe
% alk. 5.7
5907766491934addbarcode
ulubione: 5
cena: 2,99 zł

Piwo warzone przez Browar Fuhrmann S. A. w Połczynie Zdroju. Jest to jedno z serii sześciu Połczyńskich piw z Uzdrowiska.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel.
Piwo jasne, potrójnie chmielone, pasteryzowane i filtrowane.

Dopuszcza się śladowe ilości cząsteczek słodu, które są naturalną cechą produktu. Swoją wyjątkowość zawdzięcza uzdrowiskowemu klimatowi Połczyna Zdroju i Doliny Pięciu Jezior, otoczonych wysokimi wzgórzami morenowymi. Połączenie krystalicznie czystej wody, najwyższej jakości chmielu z tradycją i profesjonalizmem tutejszych browarników daje niepowtarzalne wyjątkowe wrażenia smakowe, których trudno szukać gdzie indziej (informacje z etykiety).

Barwa złota, lekko opalizująca. Piana biała, średnio oraz grubo-pęcherzykowa. Po nalaniu wysoka na ponad centymetr. Opada w szybkim tempie do lekko porwanej warstwy z grubszym pierścieniem, który niespecjalnie równo, lecz trwale zdobi ścianki pokala. Aromat intensywny, słód w połączeniu z silnymi estrami zielonego jabłka. Aromat o słodko-kwaśnym zabarwieniu. W smaku słodowe z wyraźnym kwaskowym jabłkiem i sztuczną goryczką od niego pochodzącą. Prawidłowa goryczka, która ujawnia się pod koniec na bardzo niskim poziomie. Nasycenie CO2 średnie.
Dodał: til - 2014-11-18 09:23:46

oceny Oceny

Użytkownicy 5,34 / ilość: 95
Goście 6,68 / ilość: 125
średnia 6,1/10 / ilość: 220

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2019-04-26 23:26:30
Sporadycznie oceniam piwo dwa razy i teraz zrobię wyjątek, opisując to samo piwo po raz trzeci. Dwie oceny zdarzają się, kiedy piwo mocno, wg mnie, zmieniło się od poprzedniej degustacji. A tu jest jeszcze lepiej!

Pierwsze chmielowe, kupione w PiP w lipcu 2014 roku, było po prostu przeciętne. Drugie - już po zmianach w firmie i kupione w niezależnym sklepie w grudniu 2018 roku, było lepsze - wciąż nieco warzyw, ale też przyjemna nuta chmielowa. I teraz kolejne podejście - mało chmielu, dużo gotowanych warzyw - regres.

A co poza tym? Nowe wzory etykiet z Połczyna są zgrabne, niemal urzekają. Na plus kapsel browaru. Ale to co najważniejsze się nie udaje. Kilka lat temu browar z Połczyna ledwie uratował się przed bankructwem, co było dziwne w czasach piwnego prosperity. Ale też znając te piwa, trudno się dziwić - napis głoszący o tym, że jest to regionalne piwo oraz ładna etykieta to za mało, kiedy zawartość marnawa. Interesujące, że dawniej piwa z Połczyna (chyba cztery różne) kupowałem w sieci Piotr i Paweł i teraz ona ledwo zipie, tak jak i marnie przędzie browar z Połczyna.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 5 )
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 8 )
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar

2019-04-25 18:45:19
Warka do 28.11.2019
Przyzwoite piwo. Dość trwała piana, ładnie oblepiająca szkło. Aromat niezbyt intensywny, z delikatnym chmielem.
W smaku trawiasty chmiel i słaba goryczka. Bez niemiłych niespodzianek. Nie ma niczego co przeszkadzało by w piciu.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 7 )
awatar
Student
starstarstarstarstar

2019-01-19 15:41:00
Piana ładna, niestety bardzo szybko opada. Lacing ładny.

Zaraz po otwarciu z butelki aromat wydawał się bardzo ciekawy, chmielowy. Po przelaniu do szkła zapach niemalże znika zupełnie.

Jeśli chodzi o barwę, piwo jest nieprzesadnie jasne, raczej przejrzyste.

Natomiast smak jest nieco rozczarowujący. Wyraźniejszy od typowych koncerniaków, ale nadal dość nijaki. Sytuacje nieco poprawia charakterystyczny smak (wysokomineralizowanej(?)) wody użytej do produkcji piwa, ale generalnie dość słabo.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-01-06 13:36:56
Piękna piana- szybko opada, zostaje ładny lacing. Chmiele delikatne i goryczka też, lekka kwaskowość. Lekko metaliczne. Alkohol ukryty doskonale. Ogólnie dobre piwo.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010