Połczyn Regionalne Chmielowe
Połczyn Regionalne Chmielowe
Połczyn Regionalne Chmielowe
% alk. 5.7
Blg 10.8
5902188460889addbarcode

Piwo, które jest w równoległej ofercie obok piwa Połczyńskie Chmielowe, od którego odróżnia go niższy ekstrakt, ma też zupełnie inny EAN Bardzo przyjemne, orzeźwiające piwo dostępne na rynku regionalnym. Wyselekcjonowane surowce, najlepsze dostępne słody i chmiele, drożdże z własnej propagacji ora wyjątkowa plejstoceńska woda tworząc niepowtarzalną kompozycję smakową. - opis producenta ze strony
Dodał: nietzsche - 2021-07-15 19:13:35

oceny Oceny

Użytkownicy 4 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia4 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
illusion
starstarstarstarstar

2021-09-18 08:55:30
Chmielowe? To chyba żart jakiś. Tak samo jak nazwanie tego piwem. Aby jak najbardziej oddać smak i aromat tego \"piwa\" najbliższe skojarzenie jakie przychodzi mi do głowy do woda perfumowana. Okropieństwo.
oceny Oceny użytkownika:
1 ( smak: 1, zapach: 2, wygląd: 4 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-07-15 01:01:32
WYgląd: Barwa złocista, ładna piana i lacing
Zapach: piwo świeże, więc jeszcze nie ma skunksa, ale chmielu też nie ma, tzn. jest go tyle co w ich chwalonym: Regionalne Lager
Smak: Ponieważ Lager wyjątkowo im wszedł, więc chciałem sprawdzić jak smakuje jego bardziej nachmielona wersja i teraz podwójne zdziwko: to nie jest nowa wersja Połczyńskiego Chmielowego (jak na początku obstawiałem, oba piwa równolegle są w sprzedaży), ale to nie jest też chmielowa wersja ich Połczyn Regionalne Lager, to piwo ma tylko 10,8 blg (a nie 12), które odfermentowali do 5,7% alkoholu, co by zonaczało, że powinno być totalną wodą.
Na szczęście nie ma aż takiej tragedii, o ile 10,8 blg jest nieruszalne (bo od niego płaci się akcyzę, więc byłoby to przestepstwo skarbowe) to poziom alkoholu jest deklaratywny i dopuszczalne w przypadku piw powyżej 5,5% wahnięcie aż o 1%. Obstawiam więc, że piwo to ma ok 5% a nie 5,7%, bo aż tak straszliwą wodą nie jest, choć wodniste jest. Zaczynam rozumieć, o co chodziło w tym eksperymencie, stwierdzili, że dadzą tyle samo chmielu (czyli niewiele) co do Lagera, ale obniżą mu ekstrakt to będzie bardziej wyczuwalny, a zielona butelka dokończy resztę. No nie wyszło, bo dano go w homeopatycznych ilościach. O ile Lagera chwalę, to jeden z najlepszych polskich lagerów na rynku (niesamowity postęp, bo jeszcze parę lat temu piwa z Połczyna kojarzyły mi się z totalnym gownem) to tu łatwizna, na którą poszli się nie sprawdziła. Owszem ono jest ciut bardziej chmielowe w odczuciu (najbardziej przy odbijaniu ;) ), ale za mało, jak na piwo z przymiotnikiem Chmielowe w nazwie, a wykastrowane z całkiem fajnej słodowości, którą ma ich Lager. Jest postęp, nie ma wad, kiedyś piwa z Połczyna miały pełne spektrum najgorszych wad, niemal zawsze utlenienie, nawet jak wyszły prosto z browaru: celuloza + miód, dodatkowo często warzywa lub głubczycka nuta kanalizacyjna ;) Teraz tego nie ma, poprawili higienę w browarze ;) + pewnie postawili nową linię rozlewniczą.
Jeżeli to miał być niemiecki pils (takie ma parametry, zakładając, że tu jest 5% alko, a nie 5,7%) to jest za mało wysycone, jest średnio wysycone, by nie powiedzieć, że poniżej średniej, goryczka jest na poziomie niemieckiego, ale trochę jest za gładkie, powinno być ostrzejsze.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-07-15 00:41:07
Początkowo myślałem, że to nowa odsłona \"Połczyńskiego Chmielowego\", ale to dwa różne piwa, będące jednocześnie w ofercie https://browarpolczyn.pl/oferta/
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.