Pohjala ÖÖ Imperial Baltic Porter
Pohjala ÖÖ Imperial Baltic Porter
Pohjala ÖÖ Imperial Baltic Porter
% alk. 10.5
IBU 60
4742976010015addbarcode
ulubione: 1

Imperial Porter bałtycki z estońskiego browaru Pohjala, który jest jednym z najbardziej znanych browarów warzących piwa craftowe/nowofalowe w Estonii. Jedno z pięciu piw dostępnych w stałej ofercie tego browaru. Imperial Baltic Porter jest tak ciemny jak estońskie zimowe noce. Wystarczająco silny, aby utrzymać ciepło przez zimne wieczory. (info z etykiety). Zawiera słody: Pale ale, Munich, Carafa II Special, Special B, Chocolate malt, Crystal 300, Demerara sugar oraz chmiele: Magnum, Northern Brewer.
Dodał: Shinodin - 2015-06-04 18:57:50

oceny Oceny

Użytkownicy 7,5 / ilość: 2
Goście 9 / ilość: 2
średnia 8,25/10 / ilość: 4

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-05-15 00:03:31
Piana brązowa, drobnoziarnista, puszysta, z kiepskim lacingiem, dość szybko opadająca, ale po przelaniu do kufla wygląda naprawdę imponująco, barwa ciemna, wręcz czarna, nieprzejrzyste. W zapachu czuć moc, czekoladowe oraz wiśniowe akcenty, trochę kawy oraz kakao. W smaku bardzo słodziutkie, minimalnie wyczuwalny alkohol, wysycenie na niskim poziomie, goryczka delikatna ale jest, akcenty wyczuwalne w zapachu występują również w smaku, a na finiszu pojawia się umiarkowana kwaskowość. Jak zwykłym porterem od estońskiego browaru Pohjala się zachwyciłem, tak Imperial Baltic Porter, nie jest aż tak rewelacyjny, utrzymuje wysoki poziom, ale pod koniec degustacji coraz mocniej wyczuwalny jest alkohol( jednak woltaż 10,5% robi swoje). Kapsel od producenta, etykieta też już nie tak pomysłowa jak w Must Kuld Porterze, ale przyciągająca oko. Nie jest to na pewno lekki styl, nie zawiodłem się i dam 7 za bardzo przyjemne doznania smakowe i powolną degustację tegoż trunku.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2019-06-26 22:03:59
Po ponad czterech latach i półtora rocznym leżakowaniu, powracam do piwa. Warka 19.06.2019. Zdecydowanie czuć różnicę między świeżym a wyleżakowanym egzemplarzem. Jest więcej palonych i czekoladowych akcentów, alkohol zupełnie niewyczuwalny, piwo nabiera ciała i oleistej struktury prawdziwego imperialnego bałtyckiego portera, pod koniec degustacji może nieco przytłaczać słodycz ale to tylko mały mankament. W porównaniu do podstawowej wersji PB czyli Must Kulda, ta imperialna wydaje mi się po latach nieznacznie lepsza. Tym razem wystawiam zasłużone 8.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010