Podróże Kormorana Rauchbock
Podróże Kormorana Rauchbock
Podróże Kormorana Rauchbock
% alk. 6.5
Blg 16.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 12

Koźlak wędzony (Rauchbock) to specjalność i piwny rarytas kojarzony jednoznacznie z okolicami Bambergu. To mocne piwo dolnej fermentacji o miedzianej lub bursztynowej barwie i trwałej białej lub kremowej pianie. Smak piwa to pełnia smaków zbożowych, chlebowych z posmakiem nut karmelowych. Sowity dodatek wędzonego słodu nadaje mu nieco ziemisty, dymny posmak z drzewną nutą. Aromat piwa to mieszanka dymu, aromatu chlebowej skórki, karmelu i delikatnej ziołowej nuty europejskich chmieli.
Dodał: bartaspl1 - 2014-10-29 11:12:53

oceny Oceny

Użytkownicy 7,48 / ilość: 80
Goście 7,84 / ilość: 19
średnia7,55 / ilość: 99

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-04-17 22:51:54
Zapach solonej wędzonki , trochę czuć jeszcze gaz . W smaku najpierw wędzoność z leciutkim alkoholem (czyli z koźlakiem) a potem muskająca , delikatna paloność . Bardzo fajny Rauchbock , piwo w moim stylu , coś co lubię.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Matsuri94
starstarstarstarstar

2016-11-29 16:49:16
Szynka w piwie, no normalnie szynka. Nie moje klimaty dlatego dałem 6, ale nie zdziwię się jeśli ktoś da 9 czy 10. Kwestia gustu ;)
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Splinter
starstarstarstar

2016-11-19 16:16:35
Jedno z najbardziej nietypowych piw jakie do tej piłem. Oscypek w płynie - tak bym najkrócej opisał wrażenia. Niesamowicie intensywny aromat i smak wędzonki. Piwo na pewno nie dla każdego, ale mi smakowało. Jeżeli ktoś lubi ciekawe i rzadko spotykane smaki, to warto spróbować.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-10-12 10:05:03
Piana praktycznie zerowa, dziurawi się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostaje już pod zupełnie żadną postacią, także lacingu oczywiście brak. Barwa ciemniejsza rubinowa, wręcz czarna, nieprzejrzyste i nieklarowne, śladowo zmętnione. W zapachu eleganckie nuty wędzone, szynka, te sprawy, ponadto karmel, słód, trochę zbożowości. W smaku mocno słodkie, wędzonkę osiada na podniebieniu, choć nie jakoś wybitnie, goryczka nieznaczna, czuć subtelnie nuty koźlakowe, karmel, paloność, wysycenie na średnio-niskim poziomie, słabsza kontra kwaskowa. Kapsel od browaru Kormoran, etykieta w stylu serii podróże Kormorana, dobrze opisana, graficznie nic specjalnego. Warka 22.12.2016. Lubię wędzone klimaty, połączenie raucha z bockiem wyszło całkiem ciekawie. Słodkie piwo z subtelnym nutami wędzonki, dlatego czuję pewien niedosyt, wolę żeby było więcej, wszystkiego, a tak jest trochę płytko i płasko, mimo wszystko nie jest źle, 7 to ocena, którą mogę ze spokojnym sumieniem wystawić. Wszystkie piwa z Podróży Kormorana zaliczone, Rauchbier lokuje się gdzieś w środku stawki, ciekawe czy w przyszłości wyjdzie coś nowego z tej serii...
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.