Podróże Kormorana Czech Pils
Podróże Kormorana Czech Pils
Podróże Kormorana Czech Pils
% alk. 4.5
Blg 12.5
5902528101014addbarcode
ulubione: 1

Piwo ma słomkową, blado złotą barwę. Mimo odstąpienia od filtracji jest klarowne, wręcz skrzące. Pilsa wieńczy czapa trwałej, zbitej, białej piany, która każdy łyk piwa pięknie znaczy na szkle. Piwo ma czysty aromat, składający się z dwóch zasadniczych płaszczyzn – słodowej bazy, która przywodzi na myśl biszkopty, aż po delikatne nuty mleka z miodem oraz chmielowych aromatów pochodzących od szlachetnych europejskich chmieli. Chmielowy bukiet znów składa się z dwóch różnych, ale doskonale współgrających nut: korzenno-ziołowej, stanowiącej bazę oraz lżejszej trawiasto-kwiatowej, która tworzy najzwiewniejszą warstwę aromatu. Smak jest przebogaty w swej prostocie. Stonowana słodowość delikatnie rozlewa się po języku, niczym pierwsza wiosenna trawa. Zaraz potem – jak pierwsze polne kwiaty – czuć rodząca się goryczkę. Początki jej obecności są delikatne, by z czasem nabrać dojrzałego ziołowego i korzennego charakteru. Gdy chmielowość osiągnie pełnię – niczym żniwne zbiory – kończy się zachęcając, by wziąć kolejny łyk i przeżyć tę przyjemność raz jeszcze. Piwo miło szczypie w język, jest rześkie, przyjemnie zaokrąglone, a słodowe ciało jest doskonale kontrowane i balansowane chmielową goryczką. Genialne w swojej prostocie… słowem smak relaksu!
Dodał: ark00 - 2017-06-28 08:10:19

oceny Oceny

Użytkownicy 6,72 / ilość: 29
Goście 7,56 / ilość: 9
średnia6,92 / ilość: 38

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar

2018-03-31 23:13:45
Mocna 7, znakomity pils z wyraźną goryczką. W aromacie lekkie nuty chmielowe, w smaku czuć delikatne nuty kwiatowe od chmielu oraz przyjemną słodowość i goryczkę. Pijalność wysoka, piwo jak na pilsa rewelacyjne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
tomamisz8
starstarstarstarstar

2018-02-03 13:06:00
To jakaś delikatniejsza IPA alba AIPA a nie czeski pils... Ale poza tym całkiem całkiem...
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-12-29 21:22:02
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty słodowe i zbożowe, o dziwo pojawiają się cytrusowe i kwiatowe aromaty, wonie są dość intensywne. W smaku mocno zbożowe i kwiatowe, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, dobra kontra słodowa, brak kwaskowej, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel z serii Podróże Kormorana, etykieta elegancka, ładnie wykonana graficznie, dobrze opisana. Warka 05.03.2018. Jestem trochę rozczarowany...miałem dostać czeskiego pilsa, a dostałem pilsa na ewidentnie amerykańskich chmielach. Oczywiście podkręcone są przez to aromaty, czuć cytrusowość, ale liczyłem na obecność standardowego zateckiego. Chyba najgorsze piwo z całej serii, zdecydowanie nie warte swojej ceny. Dam chyba i tak nieco zawyżone 6 z ogromnym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Ron_M
starstarstarstarstar

2017-10-19 20:25:01
Słabe do bólu i nie ma nic z czeskiego Pilsa, jeden wielki wstyd dla browaru, wykopcie któregoś naukowca do Prahy nich zobaczy i posmakuje, co to znaczy Czeski Pils!
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.