Platan Schwarzenberg Světlý Výčepni
Platan Schwarzenberg Světlý Výčepni
Platan Schwarzenberg Světlý Výčepni
% alk. 4.0
Blg 10.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Czeskie, jasne, pełne piwo pasteryzowane, uwarzone przez Pivovar Protivin-Platan z miasta Protivin. Nazwa piwa wywodzi się od nazwiska książęcej rodziny Schwarzenbergów, która przez długi czas zarządzała browarem i przyczyniła się do znacznego rozwoju browarnictwa na ziemiach czeskich. Ekstrakt nie jest oficjalnie podany, ale zapewne są to okolice 10% wag.

W składzie: woda, słód jęczmienny, suszony chmiel w proszku i ekstrakt chmielowy.
Barwa jasno-złota, klarowna. Piana biała, po nalaniu wysoka na dwa centymetry. Początkowo drobno-pęcherzykowa, szybko jednak drobne pęcherze przeistaczają się w grubsze i pękają co sprawia osiadanie piany. Dosyć nierównomiernie ozdabia ścianki i po kilku chwilach zostaje jako zwarta warstwa, pogrubiająca się bliżej szkła. Aromat bardzo delikatny, słodowa nuta o lekko słodkim wyrazie. W smaku początkowo słodkie ze słodowymi akcentami, przy przełykaniu czuć średnio silną goryczkę chmielową. Wysycenie średnie, bez większych zastrzeżeń.
Dodał: Browariusz - 2014-07-28 11:49:59

oceny Oceny

Użytkownicy 5,72 / ilość: 46
Goście 5,83 / ilość: 18
średnia5,75 / ilość: 64

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2014-11-28 19:56:46
Niedobre w porównaniu z innymi kupionymi w lidlu, choć mnie ten metaliczny posmak nawet nie przeszkadza, bo przypomina prawie piwa gruzińskie robione z wody żelaznej. Prawie robi jednak różnice
awatar
Piwosz92
moderatorstarstarstarstarstar

2014-11-04 10:10:07
Kupione w lidlu podczas tygodnia czeskich piw. Bardzo mnie to piwo rozczarowało. Na początku smak nawet niezły, ale na końcu zostawia nieprzyjemny metaliczny posmak, który mocno mi przeszkadzał. Gdyby nie to oceniłbym wyżej, a tak miałem wrażenie jakbym pił Łomżę Export...
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
lukas85
starstarstarstarstar

2014-10-04 23:48:30
Warka do 22.14.2014. Lekkie piwo ze średnią przyjemną goryczką, pijalne ze średnim wysyceniem. Kolor złoty, piana szybko opadła. W zapachu za to rewelacji nie było, słód + taki dziwny metaliczny chmiel. Ogólnie dobre pijalne, orzeźwiające. Kupione w Lidlu już jakiś czas temu.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2014-09-14 18:50:45
Piwo lekkie. Pierwsze łyczki chmielowe, średnio goryczkowe. Później bez głębszego wyrazu. Mimo to wielokroć lepsze od naszych koncernówek.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.