PiwoWarownia xD
PiwoWarownia xD
PiwoWarownia xD
% alk. 8.4
Blg 21.0
5905669239363addbarcode

xD to oficjalne piwo facebookowej grupy "Jak będzie w piwie?" zwanej popularnie "Jepiwką". Jej członkowie w wieloetapowym głosowaniu zdecydowali o stylu piwa i użytych dodatkach, a nawet wybrali jego nazwę. Piwa zostały następnie uwarzone przez domowych piwowarów, a w rozstrzygnięciu konkursu za najlepszą uznaliśmy recepturę Jana Waloszczyka z domowego browaru Hoppy Pony.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słody (jęczmienne, żytni, pszeniczny), wędzone torfem, płatki owsiane, wanilia macerowana w rumie, chmiel Magnum, drożdże S-04.
Dodał: Barcelonismo - 2017-12-01 14:51:11

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 7
Goście 8,4 / ilość: 5
średnia 7,58/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-07-02 21:45:44
Barwa bliska czarnej choć pod światło widać że ciemnobrunatna. Piana beżowa , ładna , drobna i nawet trwała. Zostawiła niezły lacing. W aromacie czuć kable , torf , wanilię , rum , aromat jest bardzo przyjemny , ciekawy i złożony i nie ma alko. W smaku jest gładkie , choć nie czuć tego ciała. Nie czuć alko , fajna goryczka , czekolada , kable , whiskey i rum. Bardzo smaczne , jestem miło zaskoczony. Ułożone perfekt. Tylko brakuje trochę ciała i było by idealnie a tak jest bardzo dobre. Jest to co w składzie , to co tygrysy lubią najbardziej , a ostatnio mało jest piw z torfem. Warka do 31.12.2019 , jedyna warka jaka wyszła. Polecam :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-12-28 00:27:02
Kolor ciemno-brązowy, wpadający w czerń. Piana beżowa ze średnich (głównie) pęcherzyków, opadła niemal do zera, dziurawiąc przy tym.
Aromat całkiem nawet przyjemny: palonych słodów z dominacją spalonych kabli, nuty torfowej (!), osładzanej czekoladą, kawą i wanilią. Na górze unosi się nuta alkoholowa/likierowa.
Smak niestety rozczarowujący. Jest lekko pusto, choć czuć czekoladę, gorzką kawę i rumowo-waniliowe nuty. Kwasek na finiszu kąsa otwór gębowy. Dodatku płatków owsianych trudno mi tu wyczuć, liczyłem na bardziej okrągłe piwo, nieco pełni. a tu jak w polskim kinie ? nic się nie dzieje! Rozmiar porażki dopełnia wysokie, czyli prze-sycenie. Dobrze, że chociaż ten alkohol jest w miarę przykryty.
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-12-26 11:48:32
Warka do końca grudnia 2019.
Oko: czerń, piana beżowa stosunkowo niska i szybko degraduje się do nikłego krążka, zostawia wyraźne ślady na szkle.
Nos: z butelki dominacja torfowych nut ? asfalt i palone kable, bez medycznych, do tego podstawa stoutowa. Ze szkła spektrum szersze, bo czuć wanilię w tle. Generalnie bardzo przyjemny aromat, choć podstawa słodowa mogłaby być wyraźniejsza.
Smak: wytrawne z dominacja palonych nut i lekkiej kwaskowości. Torf nie zdominował na szczęście, bo można wyczuć typowo stoutowe nuty ? kawa i trochę czekolady z wanilią. finisz jakiś dziwny, mało zdecydowany. Trudno go nawet określić, wyraźnie czuć kwaskowość charakterystyczną dla słodów palonych i nieco płatków owsianych. Niestety, piwo jest wodniste, jak na deklarowany styl RIS (ogólnie ciała nie ma mało, ale raczej jako FES). Mega pijalne i to jego główny atut, ale walorów degustacyjnych niestety niewiele. To raczej wędzony torfem FES. Alkohol dobrze ukryty, praktycznie niewyczuwalny. Nut rumowych nie stwierdziłem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-12-21 01:26:38
Rewelacyjne piwo, torfowość gra pierwsze skrzypce przez cały czas, poza tym bardzo doba słodowość, piwo ma tyle ciała co 24, a jest 21... Dawno tak dobrego piwa nie piłem.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010