PiwoWarownia Rogi Boruty
PiwoWarownia Rogi Boruty
PiwoWarownia Rogi Boruty
% alk. 4.8
Blg 13.0
5905669239288addbarcode
ulubione: 1

Roggenbier chmielony Huell Melonem, uwarzony przez PiwoWarownię.
Dodał: risik - 2018-01-24 18:30:50

oceny Oceny

Użytkownicy 7,14 / ilość: 7
Goście 8 / ilość: 2
średnia 7,33/10 / ilość: 9

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-04-07 18:57:02
Piana nie do końca biała z elementami beżu, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, lecz dość szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza brunatna, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, mocno zmętnione, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu faktycznie najbardziej wyczuwalny jest melon, dalej występują bananowe, drożdżowe oraz goździkowe akcenty, lekka karmelowość, czerstwy chleb... W smaku raczej słodkie, bez wyraźniejszej kontry kwaskowej, melon nadal aktualny na podniebieniu, faktura oleista, goryczka iluzoryczna na granicy autosugestii, sporo goździków oraz bananów, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta również w ciemnej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, cgigc ubogo opisana. Warka 25.06.2018. Całkiem smaczny Roggen o profilu wyraźnie melonowym. Choć jak dla mnie zabrakło trochę więcej żytniego ciała, a dominujące klimaty są zdecydowanie pszeniczne. Ciężki orzech do zgryzienia jeśli chodzi o ocenę... piłem już lepsze żyta, to jest w porządku, ale do końca mnie nie przekonuje... Miało być lekkie w odbiorze i takie jest, aż nadto lekkie, a po drodze zatraciła się gdzieś treść. 6 z plusem to wszystko co jestem w stanie zaproponować.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-07-11 22:52:18
Kolor: jasny bursztyn, mętne, spora, piana, trwała, ładny lacing.
Zapach: zbożowy, żytni, owsiany, ostry, daleki banan, więcej goździka, choć już takiego stomatologicznego, lekka maślanka, wyraźny też chmielowy, niemiecki, liściasto-szmaciany i wyraźnie melonowy, pasuje tu jak pięść do nosa, to połączenie banana i melona wydaje się być mdłe.
Smak: Spodziewałem się trochę pełniejszego piwa przy tych parametrach, nie żeby nie było pełne, jest, piwo owszem jest gęste, puszyste od płatków, z jednej strony ma naprawdę sporą goryczkę jak na żytniaka (trochę zalegającą), który jest piwem dosyć łagodnym, ale z drugiej strony wydaje się też być słodkawe, a może ten melon tak oszukuje, bo czuć tu soczystego, słodkiego melona i on w smaku już ma większy sens (może dlatego, że banana nie czuć), jest lekko goździkowe, pieprzne, wyczuwalne zieliste elementy chmielu, chleb razowy, ostro zbożowe, ziemiste, trochę nawet pleśniowo-piwniczne. Całkiem niezłe.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-07-08 17:03:45
Zapach : przytłumiony weizen tj. delikatniej i nie tak nachalnie

Smak : podobnie jak w zapachu również weizen tyle że gładszy i nie tak męczący.

Nie znalazłem w tym piwie nic ciekawego dla siebie , ni to weizen ni to lager , nic ciekawego.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-07-04 22:51:56
Słodki, miodowo-owocowy aromat, z przewagą nut charakterystycznych dla hefe-weizena czyli bananów. Ale są też lekko wyczuwalne nuty goździkowe. Bardzo przyjemny aromat którego nie powstydziłby się nie jeden hefe-weizen, jak na roggenbier'a w zasadzie też aromat wzorowy.

Piwo o opalizującej, przygaszonej złotej barwie. Piana obfita, lekko sycząca i opadająca w średnim tempie. Początkowo zbudowana raczej z drobnych i średnich bąbelków jednak po chwili pozostaje niezbyt ładny kożuch zbudowany z dużej wielkości oczek. Kolor piany to przybrudzona biel.

W smaku mocno zbożowe i ziemiste, nieco nawet \"piwniczne\", co na dodatek potęguje goździkowy i wytrawny finish. Pełnia niezbyt duża, piwo ogólnie rzecz biorąc półwytrawne. Goryczka raczej niska. Piwo ma gładką i gęściejszą fakturę niż się wydaje. Wysycenie średnie.

Udany roggenbier. Ma wszystko co powinno mieć piwo w tym stylu.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010