PiwoWarownia Pożegnanie Korporacji
PiwoWarownia Pożegnanie Korporacji
PiwoWarownia Pożegnanie Korporacji
% alk. 10.3
Blg 24.0
IBU 75
5905669239134addbarcode
ulubione: 3

Piwo powstało z okazji pierwszych urodzin naszego browaru, który stał się alternatywą dla korporacyjnej pracy za biurkiem. Dedykujemy je wszystkim, którzy odważnie wybierają nową drogę kariery zawodowej.(opis z etykiety)

Składniki: woda z lokalnego ujęcia; słody jęczmienne: Pale Ale, Special B, Carapils, Carafa Special; słód pszeniczny czekoladowy; chmiel: Magnum; drożdże: US-05.
Dodał: rogullo - 2016-05-16 20:49:29

oceny Oceny

Użytkownicy 7,52 / ilość: 23
Goście 8,5 / ilość: 4
średnia7,67 / ilość: 27

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lukas85
starstarstarstarstar

2019-04-18 22:23:04
Dostałem to piwo z datą przydatności do grudnia 2016. Barwa Ciemno brązowa, piwo nieprzejrzyste, niemalże brak piany. Zapach mocno palony, nieco wanilii, czekolada i kawa, brak nuty alkoholowej. Wyleżakowanie chyba dobrze wpłyneło na to piwo, jest bardzo wyraziste, mocno palone o niskim wysyceniu, kawowo czekoladowy posmak długo pozostaje na języku. Goryczka spora, ale taka porterowa. Minimalnie czuć alkohol w smaku. Piwo nisko pijalne, niezbyt sesyjne. Trochę jednak czuję jakbym pił portera na sterydach. Nie mniej jednak, warto spróbować. 7+/8- za smak.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-01-01 12:06:34
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, lecz dziurawi się praktycznie momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostaje już pod zupełnie żadną postacią, brak lacingu jest tego następstw. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty palone, czekoladowe i kawowe akcenty, trochę karmelowych klimatów i suszone owoce, lekkie waniliowe aromaty. W smaku pełne mocno palone, bardzo dobra kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, kawa i czekolada wyczuwalne na podniebieniu, świetnie zamaskowany alkohol, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta również w czarnej kolorystyce, graficznie ubogo, w miarę dobrze opisana. Warka 31.12.2017. Piwo degustowane w nowy rok, leżakowane aż do daty spożycia czyli traf chciał, że akurat do sylwestra. Powiem szczerze...myślałem, że będzie gorzej. Do tej pory nie urzekły mnie wyroby Piwowarowni, ale RISa uwarzyli naprawdę konkretnego, myślę, że tutaj leżakowanie ułożyło to piwo. Jedyny minus widzę w treściwości, która nie stoi na wysokim poziomie, przez co do głosu dochodzi karmelowa słodycz i RIS nabiera charakter deserowy, a ja wolę wytrawne wersje tegoż trunku, a tutaj mamy przewagę słodyczy i kwaskowości. Pomimo tego oceniam wysoko ten wyrób Piwowarowni, daję mocną 8 i dodaję do ulubionych, polecam leżakowanie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-11-15 01:41:28
Wygląd: czarne, nieprzejrzyste, piana ciemno beżowa, choć na alibi, pół centymetra.
Zapach: Mocno palone, popiołowe, kawowe, ale i sporo owoców, czerwonych i czarnych.
Smak: naprawdę spora goryczka, ale na pierwszym planie jest czekolada, raczej mleczna, praliny, to najbardziej czekoladowy RIS jaki piłem, poza tym kawa, głównie zbożowa, popiołowe, dymne, w smaku już bardziej czarne owoce, kwaskowe w finiszu, fajnie ułożone i alko świetnie ukryte, ale termin do grudnia.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-07-02 22:43:43
Jeden ze słabszych RIS-ów polskiego kraftu. Słaba piana, ale kolor prawidłowy - czerń. W zapachu są odpowiednie nuty palonych słodów plus lekko śliwka, ale wszystko na niskim poziomie natężenia. W smaku są: czekolada, kawa, pralinki, jest nikła goryczka, ale znów te aromaty jakieś nieśmiałe, a do tego niestety alkohol wyczuwalny i to niezbyt przyjemny. Może po wyleżakowaniu się to poprawi
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.