PiwoWarownia Kawa i Papierosy
PiwoWarownia Kawa i Papierosy
PiwoWarownia Kawa i Papierosy
% alk. 4.8
Blg 12.0
IBU 40
brak koduaddbarcode
cena: 8 zł

To pierwsze piwo inicjatywy Cracow Beer Academy, w ramach której pomagamy piwowarom domowym spełnić marzenie i uwarzyć piwo w komercyjnym browarze. Do uwarzenia tego piwa wykorzystaliśmy więcej tytoniu niż wszystkie polskie browary rzemieślnicze razem wzięte! Głównie dlatego, że... Nikt wcześniej w Polsce nie korzystał z tytoniu w piwie. Uwaga, zawiera śladowe ilości nikotyny!
Do produkcji wykorzystano: woda z lokalnego ujęcia; słody jęczmienne: Pale Ale, wędzony buczyną Weyermann; chmiel: Columbus; drożdże: US-05; dodatki: tytoń fajkowy, kawa Ethiopia Sidamo.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml.

Piwo wyprodukowane dla PiwoWarownia w Minibrowarze Marysia. Autorem receptury jest Tomasz Syguła z Browaru Domowego Leśniczówka.
Dodał: rogullo - 2016-06-08 21:54:47

oceny Oceny

Użytkownicy 6,75 / ilość: 4
Goście 1 / ilość: 1
średnia 5,6/10 / ilość: 5

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-03-28 23:04:13
Piana praktycznie zerowa, gruboziarnista, biała, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła, lacing z racji tego jest żaden. Barwa ciemniejsza piaskowa z domieszką pomarańczowego, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, mocno zmętnione. W zapachu agresywne nuty tytoniowe już od pierwszego momentu kontaktu z drogami oddechowymi atakują swoją siłą, dalej wędzone klimaty oraz słodowa podbudowa. W smaku również tytoń...tym razem w formie gryzącego w przełyk nie do końca chcianego gościa, gdzieś w tle subtelne akcenty kawowe, stosunkowo dobra kontra słodowa, słabsza kwaskowa, goryczka na pewno nie na deklarowanym poziomie 40 IBU, zdecydowanie niższa, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta inna niż w bazie, graficznie stanowiąca połączenie dymu i kawy, w miarę dobrze opisana 31.07.2017. Mój egzemplarz miał 5%. Ciężka sprawa...ten tytoń w smaku jest tak nieprzyjemny i tak mocno drapie w gardło, iż przyznam się szczerze...nie byłem w stanie dopić całej butelki. Może to dlatego, że nie palę papierosów i nie jestem przyzwyczajony do dawki nikotyny, ale odrzuca mnie i to bardzo...Jest to bez wątpienia coś innowacyjnego, nietypowego, lecz zdecydowanie nie dla mnie. Jestem pewien obecności fanów takiego rozwiązania, moja osoba do tej grupy niestety się nie zalicza. Rzadko kiedy nie dopijam piwa, a trochę już ich spróbowałem...chcąc nie chcąc 6 z dużym minusem to maksymalna ocena jaką mogę zaproponować na ten czas. Polecam palaczom z niedoborem nikotyny, lub rzucającym palenie :)
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-10-22 10:08:38
W butelce dominują typowe aromaty dla piw wędzonych. Są nuty wędzonki, dymu. Nie powiedziałbym że jest tutaj jakiś aromat tytoniu czy kawy. Raczej typowy aromat dla piwa w stylu grodziskim, z tą tylko różnicą że wyraźnie pełniejszy. Dopiero po przelaniu do szkła lekko przebija się aromat kawy i tytoniu.
W smaku pół wytrawne, słodowe. Delikatna ciasteczkowa słodycz szybko uzupełniania jest przez intensywny taninowy, tytoniowy posmak. Poza tym znów wyczuwalne nuty dymu i drewna. Goryczka średnio wysoka, łodygowa, ziemista, tytoniowa.
Zarówno w smaku jak i aromacie brakuje tej kawy, ale koniec konców piwo udane. Słód wędzony i tytoń ładnie idą tutaj w parze i nadają niecodzienny charakter temu piwu.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010