PiwoWarownia Kameleon Sorachi Ace IPA
PiwoWarownia Kameleon Sorachi Ace IPA
PiwoWarownia Kameleon Sorachi Ace IPA
% alk. 5.8
Blg 14.0
IBU 70
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez kontraktowy browar PiwoWarownia, w browarze Marysia z miejscowości Szczyrzyc leżącej w województwie małopolskim. PiwoWarownia to browar kontraktowy, który istnieje od 2015 roku. Został założony przez Łukasza Gustkiewicza, któremu pomaga Mateusz Górski. Oficjalny debiut browaru przypadł na dzień 17 kwietnia 2015 roku. Wtedy po raz pierwszy można było spróbować trzech debiutanckich piw: Flower Piwer - Rye American IPA, Czarna Mańka - American Stout oraz Hop Session - American Pale Ale. Kameleon IPA na chmielu Sorachi Ace to pierwsze piwo z serii Single Hopów. Kolejne wersje pojawiać się będą pod tą samą nazwą – zmieniać się będzie tylko chmiel i kolor zwierzaka, jak na kameleona przystało. Sorachi Ace to chmiel wyhodowany w Japonii, uprawiany był też w Chinach, obecnie dominują na rynku szyszki pochodzenia amerykańskiego. Kokos, herbata, kolendra, cytryna – te i inne aromaty, które odnajdziesz w naszym piwie pochodzą wyłącznie z zastosowanej odmiany chmielu. Więcej informacji na: www. piwowarownia. pl Piwo pasteryzowane, niefiltrowane z naturalnym osadem drożdżowym na dnie. Może być mętne. Skład: woda z lokalnego ujęcia, słody: jęczmienne, pszeniczne; chmiel - Sorachi Ace; drożdże - US-05. Piwo zadebiutowało na Beerweek Festival Kraków, 25 września 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2015-11-23 16:44:13

oceny Oceny

Użytkownicy 6,9 / ilość: 10
Goście 8 / ilość: 1
średnia7 / ilość: 11

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2016-02-29 09:45:29
Czuć kokos dość intensywnie, więc cel został osiągnięty. Wad nie wyczułem, piwo pijalne i całkiem orzeźwiające. Sorachi od Doktorów smakował mi jednak bardziej, miał zdecydowanie lepszą goryczkę. Piwo jak najbardziej ok, ale niczym specjalnym się nie wyróżnia.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
kolekcjoner
starstarstarstarstar

2015-12-12 07:51:57
Barwa mocnej herbaty. Piana lekko brązowa szybko znikająca z dużymi bąbelkami. Zapach intensywny karmelowy. Smak słodkawy średnio mocny, ale przyjemny. Po przełknięciu nie zostawia tej przyjemnej nutki w gardle. Piwo dobre, ale tylko na raz.
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-11-23 16:54:48
Barwa: Ciemny bursztyn, mocno zmętniona z ogromną ilością farfocli.

Piana: Biała, bardzo skąpa. Na początku tworzy się jedynie niepełna kołderka z osadzającymi się przy ściankach grubymi pęcherzami. Po pięciu minutach po pianie nie zostaje żaden ślad. W chwili, gdy piana jeszcze była widoczna, nie zaobserwowałem aby zdobiła szkło.

Aromat: Intensywny, słodki słód z karmelem i diacetylem w postaci lekkiego toffee. Następnie pojawiły się gładkie aromaty kokosowe, lekko ogórkowe i herbaciane. Nie jest to nic intensywnego, jednak przy dłuższym wwąchaniu się wychodzą te ciekawe nuty pochodzące od Sorachi Ace. Jest to coś ciekawego, intrygującego, niecodziennie można odnaleźć takie nuty aromatyczne w piwie. Zdecydowanie wyżej oceniłbym aromat, gdyby nie dominowała baza słodowa z przykrym, maślanym tłem.

Smak: Mocno słodki, ponownie lekko maślany. Zalepiający karmel z długą i zalegającą słodyczą, która jeszcze daje o sobie znać po przełknięciu piwa. W tle znów da się wyłapać nieznaczne akordy kokosowe i ogórkowe z herbatą. Goryczka całkiem intensywna, ściągająca, o profilu żywiczno-karmelowym. Mimo sporego natężenia jest krótka. Po przełknięciu czuć w przełyku delikatne, alkoholowe rozgrzewanie. Piwo jest dość pijalne, z każdym łykiem słodycz bardziej męczy.

Nasycenie: Średnio-niższe, szybko ulatuje.

Komentarz: Przeciętne piwo, które gdzieś tam miało potencjał, jednak poboczne, delikatne nuty herbaty, ogórka i kokosa były jedynym pozytywem. Całość nieułożona, poszczególne akcenty gryzą się i wzajemnie przysłaniają. Był to mój pierwszy Single Hop na tej odmianie. Chętnie spróbowałbym kolejnych, ponieważ dobrze nie znam tego chmielu a wiem, że ma spory potencjał i dużo ciekawych rzeczy można w nim wyczuć. Dla mnie to piwo było bardzo przeciętne, niestety wady zrobiły swoje.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 4 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.