PiwoWarownia & Ghost Brewing Twelve Monks
PiwoWarownia & Ghost Brewing Twelve Monks
PiwoWarownia & Ghost Brewing Twelve Monks
% alk. 6.2
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Twelve Monks to American India Pale Ale uwarzone przez Piwowarownię w kooperacji z duńskim browarem Ghost Brewing. Nazwą browar nawiązuje do 12 zakonników zamieszkujących klasztor cystersów w Szczyrzycu - w miejscu, gdzie powstają wszystkie piwa Piwowarowni.
Piwo trafiło na rynek pod koniec kwietnia 2017 roku.
Dodał: oranjefan - 2017-06-17 18:27:12

oceny Oceny

Użytkownicy 8,67 / ilość: 3
Goście 8 / ilość: 2
średnia 8,4/10 / ilość: 5

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-05-26 10:58:30
Zanim spojrzałem na etykietę i skład piwa pierwsze co uderzyło w moje nozdrza to przyjemny, słodkawy aromat kokosu i trawy cytrynowej. Zadałem sobie pytanie czy został tutaj użyty chmiel Sorachi Ace? Owszem. I jest on wyczuwalny w przyjemny, kokosowo owocowy sposób. Jest słodko, z wyraźną owocowo-słodową pełnią. Poza tym trochę wyczuwalne w aromacie owoce tropikalne w postaci ananasa, melona, brzoskwiń. Użyte chmiele dały tutaj bardzo, bardzo przyjemny, mocno owocowy i słodki aromat, z delikatnie wyczuwalna nutą słodowo-herbatnikową w tle.

Piwo o miedzianej, niemalże klarownej barwie. Barwa piwa delikatnie opalizująca, ale w toni piwa widać też wyraźnie pływające mikrospokopijne drobinki chmielu. Piana w kolorze ecru, średnio obfita, zbita i opadająca w średnim tempie. Zbudowana w głównej mierze z drobnych i średnich bąbelków. Opada do miłego dla oka, półcentymetrowego kożucha, ale niezbyt ochoczo zdobi szkło.

Piwo pół-wytrawne w kierunku pół-słodkiego, o niezbyt mocno zaznaczonej słodowej pełni poza delikatnymi karmelowymi akcentami idącymi trochę w maślane toffee. Charakter piwu nadaje chmiel. Znów na pierwszy plan wybija się Sorachi Ace ze swoimi kokosowymi akcentami. Wyczuwalna jest też lekko nuta iglasta, owocowa (ananas), ale również trawiasta. Goryczka wysoka, nieco zalegająca, taniczno-herbaciana. Aftertaste w podobnym charakterze.

Świetne AIPA, bardzo ciekawa i udana interpretacja, przywołująca na myśl rewelacyjny (moim zdaniem) Młot Swaroga z Peruna i w nieco mniejszym stopniu Mawashi Geri z Piwoteki.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010