PiwoWarownia Flower Piwer
PiwoWarownia Flower Piwer
PiwoWarownia Flower Piwer
% alk. 6.2
Blg 16.0
IBU 60
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Dane z etykiety: Wyraźna choć nienachalna goryczka ze słodową kontrą, łagodny posmak owoców cytrusowych to efekt kompozycji składników: amerykańskiego chmielu Equinox i dodatku żytnich słodów.
Skład: słody jęczmienne, pszeniczne, żytnie, chmiel Equinox, drożdże US-05
Dodał: rogullo - 2015-05-15 13:55:05

oceny Oceny

Użytkownicy 7,07 / ilość: 14
Goście 8 / ilość: 1
średnia 7,13/10 / ilość: 15

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Matsuri94
starstarstarstarstar

2016-11-29 16:07:01
Dobra AIPA, bardzo aromatyczna. Mimo, że jest to 16-stka, dodatek żyta wprowadza jeszcze więcej ciała.
Przez to jenak piwo jest bardzo ciężkie w odbiorze, zbyt ciężkie.
Ponadto w warce, ktorą piłem było cos nie tak z goryczką. Była ona zbyt krotka. Rozumiem, że gługo zalegająca, cierpka goryczka może nie jest najprzyje,mniejsza, lecz taka, ktora znika po dosłownie 3 sekundach rownież jest kiepska.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-03-17 23:43:22
U mnie piana nie do opanowania. Bardzo fajna. Cytrusowy aromat i smak. Fajna goryczka czerwonego grejpfruta na finiszu. Mocno pijalne i przyjemne piwko.
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-09-03 20:08:36
Jak dla mnie Flower Piwer to kolejna już na polskiej scenie kraftu nieudana interpretacji AIPA. Po raz kolejny ten sam problem- karmel, słodycz i słód przysłania smak i zapach pochodzący od chmieli. Na samym początku słodycz wydaje się zalepiająca, później jest trochę lepiej. Goryczka raczej niska jak na styl. No i piana- dużo się starałem żeby ją wybić, ale nie dało się, prawie jej nie ma. Nie krzywiłem się pijąc je, ale uważam że pozycja nieudana. Słaba 6 ode mnie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-08-24 17:50:19
Barwa: Ciemno-złota, mocno zmętniona.

Piana: W kolorze lekko przybrudzonej bieli. Nie należy do specjalnie okazałych, po nalaniu formuje się jedynie półcentymetrowy, wątły kożuch. Struktura piany jest różno-pęcherzykowa. Już po minucie zostaje cienka obręcz z minimalną, dziurawą warstewką pokrywającą środek. Na szkle pozostają cienkie, niezbyt okazała koronki, które bardzo szybko zanikają.

Aromat: Wyraźny, na pierwszy plan rzuca się potężne podłoże słodowe z mocno wyczuwalnym gęstym żytem i nutami karmelowymi. Jest spora porcja słodyczy pochodzącej od słodów i karmelu ale też od słodkich owoców egzotycznych i żywicznego finiszu. Aromat jest przyjemny, aczkolwiek niczym specjalnym nie zaskakuje.

Smak: Również bez zaskoczenia. Ponownie początek mocno słodowy i słodki. Trzeba też zwrócić uwagę na oleistą konsystencję. Pełnia słodowa z wyraźnie zaznaczonym słodem żytnim i karmelową słodyczą. Następnie subtelne akordy owocowe i lekko żywiczne, kojarzące się z lasem iglastym. Goryczka zjawia się dość późno. Nieśmiało wychyla się zza słodowo-karmelowego profilu piwa. Jest średnio-intensywna, ma profil żywiczny. Jest krótka, szybko wchłania ją karmelowa słodycz, która jest podstawą w tym piwie. Flower Piwer to dość pijalna AIPA, kojarzy mi się bardziej z English India Pale Ale, przez swą wyraźną bazę słodową i dominujący karmel.

Nasycenie: Średnie, odpowiednie.

Komentarz: Piwo, które niczym mnie nie zaskoczyło. Nazwa pasująca bardziej do jakiegoś mocno kwiatowego spzeniczniaka niż do żytniej AIPY. Piwo jest mocno słodkie, słodowe i karmelowe. Goryczka przez to straciła na swojej intensywności. Nie jestem fanem tego typu piw. Nastawiam się na bogate doznania aromatyczne i smakowe. Niestety karmel, słodycz i słody zasłaniają całe bogactwo amerykańskich chmiel. Z drugiej strony trzy chmiele jakie zostały tutaj użyte nie należą do moich ulubionych. Citre lubię, ale została zasłonięta przez dwie bardziej słodkie, owocowe odmiany. Więc cytrusów nie było. Ogólnie piwo bez szału, nie zapamiętam go na długo. Bardziej nastawiłem się na American Stouta z tego browaru, ale niestety już go wykupili.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010