PiwoWarownia Cnotliwa Marzanna
PiwoWarownia Cnotliwa Marzanna
PiwoWarownia Cnotliwa Marzanna
% alk. 4.4
Blg 13.0
5905669239233addbarcode
ulubione: 1

Do wiosny coraz bliżej i jakoś trzeba przegonić te śniegi i mrozy! Na pożegnanie zimy uwarzyliśmy coś wyjątkowego - full saison z suszoną skórką pomarańczy! Jak głoszą legendy, każda wypita butelka sprawia że trwa się zieleni, a drzewa wypuszczają pąki - więc pijcie bo ta zima nigdy nie minie! (Info FB)
Dodał: SaintBase - 2017-02-11 02:34:44

oceny Oceny

Użytkownicy 6,42 / ilość: 19
Goście 6,71 / ilość: 7
średnia 6,5/10 / ilość: 26

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-12-10 20:18:59
Piana praktycznie żadna, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, brak lacingu. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu dominują belgijskie nuty przyprawowe, kolendra, goździki, skórka pomarańczowa, może lekki karmel, podbudowa słodowa. W smaku na pierwszym planie nadal akcenty przyprawowe, dużo goździków, mniej kolendry, skórka pomarańczowa na granicy autosugestii, goryczka adekwatna do stylu, nie najgorsza kontra kwaskowa, kwiaty i karmel, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 30.04.2019. Mocno przyprawowy saison, całkiem treściwy. Brakuje mi nieco efektu orzeźwienia, ma charakter mniej sesyjny. Dużo drożdży, dużo przypraw i karmelu, sądzę, że nazwanie tego piwa full saisonem jest uzasadnione. Piwowarownia tym razem na mocne 6 z dużym plusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar

2017-12-16 16:50:24
Warka do 30-04-18
Wygląd niczym nie zaskakuje. Bursztynowe, zmętnione. Piana obfita redukuje się do cieńkiej warstewki zostawiając delikatne ślady na szkle.
W aromacie czuć owocową słodycz z dodatkiem przyprawowych akcentów. W tle zaznaczona jest typowa belgijska nuta. Przyjemnie, ale bez szału.
W smaku dominuje delikatna słodycz z owocowym posmakiem z dodatkiem przypraw. Bukiet uzupełnia pomarańczowa kwaskowość. Goryczka wyraźna, przyjemna, odrobinę zalega. Finisz cierpki.
Wysycenie niskie. Piwo pełne w smaku, dobrze zbalansowane, pije się całkiem przyjemnie.
Przyzwoite piwo. Może nie oferuje jakiś ekstremalnych doznań, jednak uważam że jest to naprawdę solidny, trochę słodkawy(co mi akurat nie przeszkadza) saison.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-11-04 19:20:59
Oko: ciemnomiodowy, mocno mętny, piana słabiutka biała, znika niemal do zera.
Nos: nuty przyprawowe, owocowe (pomarańcza, czerwone jabłko), niezbyt intensywny.
Smak: wyczuwalna podstawa słodowa ? biszkopt oraz owoce i przyprawy. Skórka pomarańczy wyczuwalna mocno. Finisz mocno przyprawowy i lekka goryczka.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-07-07 01:11:45
Wygląd: Kolor bursztyn, piwo jest okrutnie mętne, fajna drobna piana, może lacingu nie zostawia spektakularnego, ale zostaje fajna drobna korona.
Zapach: zapach sezonowy, dużo białych owoców, lekka przyprawowość, korzenna, delikatne siano.
Smak: 4,4% z ekstraktu 13 daje bardzo pełne piwo, choć wysycenie nie jest wysokie, to jednak piwo nie jest mulące, bardzo owocowe, ale oprócz jabłek i gruszek jest tu wyraźne powidło, ale też wyraźna bananowość, której się nie spodziewałem, takie mocno przejrzałe banany, trochę gumy balonowej, bardzo wyraźna przyprawowość, korzenna, goździkowa, ale i jakieś ziele angielskie się znajdzie i lekka pieprzność, jest lekkie sianko i w ogóle tak minimalnie ociera się o brety. Piwo słodkie, jak można się domyślić, pewnie za słodkie jak na typowe sezą (nazywa się full saison, więc widocznie taki był zamysł), próbuje wychodzić mu na kontrę delikatna goryczka. Bardzo gęste, puszyste, bardzo ułożone piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010