Piwoteka Zupa Dębowa
Piwoteka Zupa Dębowa
Piwoteka Zupa Dębowa
% alk. 5.1
Blg 12.5
IBU 42
brak koduaddbarcode

Zupa Dębowa z browaru Piwoteka to Pale Ale w prawie klasycznym wydaniu. Dlaczego prawie? Do tradycyjnych angielskich chmieli dorzuciliśmy odmiany amerykańskie na aromat, a do tego w zasypie pojawia się słód żytni. Dodatkowo, piwo leżakowane było z płatkami dębowymi. Zupa ma dość słodki aromat – akcenty karmelowe dominują, ale wyczuwalne są również nuty drewniane. Goryczka umiarkowana, kontrowana wyraźną słodowością.
Zalecana temperatura serwowania: 8-10 st. C
Polecane potrawy: barbecue, łosoś, grillowany bakłażan, ser mimolette, comte.Klasyczne Pale Ale na angielskim chmielu w wersji podkręconej amerykańskim chmielem na zimno i słodem żytnim oraz płatkami dębowymi. Nie ma nudy!Piwo pasteryzowane, wyprodukowane w browarze Jan Olbracht przez browar Piwoteka pod nadzorem i według receptury Marcina Chmielarza.
Dodał: Shinodin - 2015-07-11 12:10:18

oceny Oceny

Użytkownicy 6,6 / ilość: 10
Goście 8 / ilość: 1
średnia 6,73/10 / ilość: 11

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
szulcpatryk0
starstarstarstarstar

2015-08-06 11:53:13
Piwo pite \"u źródła\" czyli w samej łódzkiej \"Piwotece\".
Barwa bursztynowa, piwo dość mętne. O wysyceniu zbyt wiele nie powiem, ponieważ była to wersja z pompy. Piana niezbyt wysoka, kremowa, drobnoziarnista, powoli opadła do cienkiego krążka. Lacing wyraźny do samego końca picia.
Aromaty typowe dla piw w stylu pale ale, a więc dominują chmiele i gdzieś także owoce cytrusowe.
W smaku wyraźna goryczka, ale 42 IBU nie pozostawia na długo śladów na języku.
Woltaż 5,1% raczej przeciętny, niewyczuwalny podczas konsumpcji.
Można spróbować, ale pijałem lepsze piwa.
Cena w łódzkich lokalach: 10,00 zł / 500 ml (z pompy).
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-07-16 17:27:49
Barwa: Bursztynowa, wyraźnie zmętniona.

Piana: Kremowa, złożona z średnich pęcherzy, chociaż na powierzchni jest bardzo drobna. Po nalaniu wysoka na około dwa centymetry. Szczelnie i równo pokrywa taflę piwa. Z czasem redukuje się do niskiej, prześwitującej warstewki. Na uwagę zasługują ładne, rozłożyste i równe firanki, bogato zdobiące szkło. Ślady na szkle są trwałe.

Aromat: Niezbyt intensywny, trochę podbudowy słodowej z karmelem. W tle akcenty ciasteczkowe i biszkoptowe. Słodycz umiarkowana, brakuje zdecydowanie większej intensywności aromatu. Ciężko wymienić wszystkie nuty, które można wyłapać w piwie, kiedy jego aromat jest mało wyrazisty, tak jak w tym piwie.

Smak: Bez zaskoczenia, podobny do aromatu. Ponownie mało zdecydowany. Na początku umiarkowana słodycz z podbudową słodową. Potem łączący się karmel z akcentami skórki chlebowej, biszkoptów i średnio-słodkich ciastek. Piwo jest lekkie i łatwo-pijalne, na końcu zjawia się nieznaczna, przypalona goryczka, która szybko zanika.

Nasycenie: Średnio-niższe, pasuje do piwa.

Komentarz: Mieszane uczucia mam co do tego piwa. Z jednej strony zabrakło wyrazistości. Z drugiej, to podrasowane English Pale Ale. Wszystko było na swoim miejscu, gdyby aromat i smak miałyby więcej intensywności, dałbym dużo wyższą ocenę. Ciekawy pomysł, piwo również ciekawe, lecz mało treściwe. Ekstrakt dość niski, stąd też nie mogłem się spodziewać jakiegoś solidnego uderzenia smaku i aromatu. Na minus cena, bo zapłaciłem za to prawie 10zł. A na półce z nowościami było o wiele więcej lepszych, bogatych piw w cenie 7-9zł. Etykieta i pomysł na plus. Piwo przyzwoite, aczkolwiek nie będę pamiętał go na długo.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010