Piwoteka Ucho od Śledzia
Piwoteka Ucho od Śledzia
Piwoteka Ucho od Śledzia
% alk. 5.5
Blg 14.0
IBU 50
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Kolejne, bardzo ciekawe piwo uwarzone przez łódzki browar kontraktowy Piwoteka, w Browarze Księży Młyn, który również znajduje się w Łodzi. Jest to niewielki browar kontraktowy, działający od 2013 roku. Głównym piwowarem nadzorującym warzenie piw i tworzącym receptury jest Marcin Chmielarz. Piwoteka warzy w różnych browarach, najczęściej w Księżym Młynie oraz Jan Olbracht Rzemieślniczy z Piotrkowa Trybunalskiego. Uwarzono też piwa w browarze Tarczyn, Pivovaria Radom oraz Trzy korony z Puław. Oprócz browaru kontraktowego istnieje też sklep (także internetowy) Piwoteka z dużym asortymentem piw z całego świata oraz dobrze znany Multitap Piwoteka Narodowa, mieszczący się w Łodzi przy ulicy 6 Sierpnia 1/3. Ucho od Śledzia to Foreign Extra Stout - Treściwsza i mocniejsza wersja Dry Stoutu, ciemnego, palonego piwa górnej fermentacji, w wersji Oyster Stout, czasem warzona z ostrygami lub muszlami ostryg. W naszej wersji ze śledziami. :) Piwo pasteryzowane , niefiltrowane. Tradycyjnie w ostatnim czasie piwa z Piwoteki mają podobne etykiety - w konturze różnych postaci znajdują się historie dotyczące miasta Łodzi, lub sławnych ludzi, związanych z tym miastem. Ucho od Śledzia - Hasło Kwinty i Kramera w Filmie Vabank. W postać Henryka Kwinty wcielił się wybitny Łodzianin Jan Machulski. Skład: woda, słody: Pale Ale, czekoladowe, wędzone, płatki owsiane, śledzie świeże, śledzie wędzone; chmiele: Magnum i Fuggles; drożdże S-04. Polecane potrawy śledzie w czekoladzie, Śledzie w śledziach, Pieczona śledziona, Nakładany hermelin ze śledziem. Polecana temperatura serwowania piwa to przedział 12-14°C. Odpowiednie szkło dla tego piwa to słoik ;-) Ucho od Śledzia zadebiutowało na festiwalu Beerweek w Krakowie - 25 września 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2015-10-25 14:08:06

oceny Oceny

Użytkownicy 7,04 / ilość: 25
Goście 5,38 / ilość: 8
średnia6,64 / ilość: 33

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
MJK
starstarstarstarstar

2020-05-13 18:16:03
Generalnie słabe, kolor brudnej wody, smak wody po płukaniu śledzi, piana jak w wodzie gazowanej za to samego gazu tyle co w wodzie niegazowanej. Przyznam się, że nie wiem co niektórzy widzą w tym piwie ?
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2020-06-05 18:46:09
Do śledzi jest naprawdę Sii ;)
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2020-04-26 06:37:01
Brunatna bariera dla światła. Z rachitycznym atolem piany.
W aromacie wyraźna, jednak delikatna wędzonka. Mieszając się z czekoladą daje nawet złudne wrażenie torfowości.
Prawie bez gazu. Gładkie. Tłuste nawet.
Dopiero w drugim łyku pojawiają się nuty rybne. Bardzo subtelne. Wędzonki zapowiadanej aromatem raczej nie ma.
Ten śledź ma tendencję nasilającą się w posmaku.
Poza tym w smaku są rzeczy jak w normalnym stoucie. Trochę kawy, kwasku, paloności, czekolady.
Słodko jednak nie jest.
No dziwne piwo. Na szczęście szalony eksperyment nie wyrwał się z pod kontroli i dodatki zaserwowano w ilościach rozsądnych.
Wkrótce będzie 5 lat na rynku. Jak widać ciągle są amatorzy skorzy do popróbowania tego legendarnego już w polskim krafcie piwa.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 5 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2020-01-30 22:07:27
Brak piany, minimalna otoczka wokół ścianek szkła.
Barwa ciemnobrązowa.
Zapach słodowy, ciemne, palone słody, sporo nut kawowych, czekoladowych, jest słodycz, bardzo delikatnie wyczuwalne jakieś wędzone nuty.
Smak: wysycenie niskie, goryczka średnia-/średnia, wyraźnie palona, rzeczywiście jak na FES'a wydaje się być trochę zbyt wodnisty, aromaty przede wszystkim ciemnej czekolady, palonych słodów i wędzonego śledzia a raczej wędzonej makreli, do tego po rybie wchodzi jeszcze całkiem wyraźna nuta tytoniowa. Kolejne piwo z Piwoteki, które spokojnie mogłoby zostać butelkowane w 0.3 i być fajną ciekawostką, natomiast w butelce 0,5 przez intensywny dodatek smakowy i praktycznie kompletne pozbawienie gazu od połowy staje się ciężkie do wypicia.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 7, wygląd: 5 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-09-29 00:15:45
Kolor ciemnego brązu wpadający w czarny, nieprzenikniony. Piana beżowa ze średnich i drobnych pęcherzy, opadając do minimalnej warstwy ? dość brzydko dziurawiła.
Aromat najpierw ciemnych i palonych słodów: kawa z czekolada plus nuty wędzone. Następnie wychodzi śledź, który to staje się coraz bardziej wyraźny wraz z ogrzewaniem trunku.
W smaku ponownie na pierwszym planie nuty ciemnych i palonych słodów. Do tego pikantność od śledzia. Nuty wędzone ledwie czuć. Goryczka palona, wnet popiołowa i ciut ziołowa.
Wysycenie średnie, piwo sprawia wrażenie lekko pustawego. Wybitnie do degustacji.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.