Piwoteka Przedpiekle Red Wine Barrel Aged
Piwoteka Przedpiekle Red Wine Barrel Aged
Piwoteka Przedpiekle Red Wine Barrel Aged
% alk. 12.3
Blg 26.0
5905669428668addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Piwoteka.
Cherry Belgian Dark Strong Ale - mocarne, treściwe piwo w belgijskim stylu z dodatkiem soku z wiśni. Wyraźna wiśniowa owocowość, cierpka, lekko kwaskowa, z zaznaczoną obecnością pestki plus moc belgijskich drożdży!
Piwo ciemne, pasteryzowane.
Skład: woda, słody jęczmienne (Pilzneński, Biscuit, Special B, Carafa I Special, sok z wiśni, cukier Muscovado, drożdże(FM26, Danstar Belle Saison), chmiel EKG.
Polecane potrawy: roquefort
Polecana temperatura serwowania to 16-18°C.
Dodał: Barcelonismo - 2018-09-29 07:42:24

oceny Oceny

Użytkownicy 8,43 / ilość: 7
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,43 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-03-02 22:28:54
Wiśniowość. Czuć cierpkość. Karmelowe nuty w tle. Praktycznie bez piany. Piwo jest brązowo-rubinowe, klarowne. Po przelaniu do szkła piwo pachnie jak wino. Nie ma tego efektu wiśniówki co w podstawce. Jest winność, klepka, wanilia. Aromat bardziej elegancki i mniej agresywny niż w podstawce. No niskie wysycenie. Wydaje się, że jest lepsze ciało niż w podstawce. Dalej nie jest to, czego bym chciał od 26 BLG, ale jest lepiej. Zupełnie inne piwo. Zdecydowanie mniej wiśniowe. Wyczuwalny wpływ beczki. Akcenty są położone gdzie indziej. Jest kwaśność. Dalej brakuje mi słodowości z quadrupla. Bardzo fajna taniczność, która przywodzi na myśl wino czerwone. Fajnie wyczuwalna pestkowość. Beczka mocno zmieniła profil piwa. Jest mniej likierowo, a bardziej winnie. Dalej brakuje podbudowy słodowej. Wersja BA jest bardziej złożona od podstawki, ale dalej brakuje tutaj by nazwać to piwo sztosem. Dalej mało ciała, mało słodyczy. Piwo jest eleganckie. Jest alkoholowe i myślę sobie, że tego typu piwo to trochę nie moje klimaty.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
bezi2612
starstarstarstarstar

2019-12-04 22:11:17
Aromat: wiśniowy, coś ala likier czekoladki z wisienką, lekko gdzieniegdzie przebija się sznyt korzenny. Barwa rubinowa... Ale ten zapach mógłbym go chłonąć i chłonąć. Smak: mocno wiśniowy, smakuję to niczym konkretny likier wiśniowy z domieszką beczki która zrobiła tutaj robotę: wyeksponowała bardziej wiśnie, czuć owocowość winną która w połączeniu z sokiem z wiśni robi piorunujące wrażenie. Moim zdaniem leprze od zwykłej wersji.Sztos!
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2019-04-03 22:23:15
Kolor rubinowy, wpadający w brąz. Piana grubopęcherzykowa, opadła do zera.
Aromat wytrawny zdominowany początkowo przez beczkę. Nuty wiśni i drewna, wanilii, szlachetny alkohol - czerwonego wina.
W smaku przypomina bardziej czerwone wino niż piwo. Cierpkie i taniczne nuty mieszają się z czekoladowo-karmelkowo-owocowymi (czerwonych owoców, suszonych). Nuty belgijskie zakryte. Czuć na finiszu lekką pikantność od alkoholu i drożdży.
Trunek jest gęsty a mimo to bardzo pijalny z elementami wręcz orzeźwiającymi. Alkohol ukryty a całość zdradliwa.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-10-17 23:14:06
Aromat mocno wiśniowy, taka palona wiśnia, akcenty drzewne, winne, alkohol wyczuwalny. W smaku alkohol również wyczuwalny, gryzie w przełyku, ale nie jakoś nachalnie, lekko kwaskowe, wytrawne, mocno wiśniowe, goryczka jak dla mnie raczej mało wyczuwalna. Fajne piwko, mocno wiśniowe ale niestety alkoholowe, ale raczej alkohol aż tak bardzo nie przeszkadza w degustacji. Piwko degustacyjne, do powolnego smakowania.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.