Piwoteka Łódź Ku*wa
Piwoteka Łódź Ku*wa
Piwoteka Łódź Ku*wa
% alk. 12.0
Blg 26.0
5905669428422addbarcode
ulubione: 1

Wiecie, że kochamy nasze miasto - Łódź? Robimy wszystko, aby zmienić stereotypy o Łodzi, pokazujemy jej piękno, mówimy o jej historii, tradycjach i nowoczesności. Jest takie bardzo mocne powiedzenie, które przylgnęło do Łodzi, a które ostatnio zaczyna zmieniać konotacje z negatywnych na pozytywne. I tak właśnie czasami wyrażamy nasz zachwyt nad rodzinnym miastem - nad jego odrodzeniem, nad pozytywnymi zmianami i odświeżeniem oblicza. Do mocnego powiedzenia powstało więc mocne piwo! Łódź Ku*wa!

Łódź Ku*wa niegdyś przeklinana... Dziś tak wyrażamy nasz zachwyt Łodzią. American Barleywine - nowoczesna bardziej nachmielona wersja klasycznego, bardzo mocnego piwa w stylu wina jęczmiennego. W naszej wersji chcieliśmy osiągnąć balans pomiędzy wyraźną słodyczą i treściwością piwa, a goryczką pochodzącą z amerykańskich odmian chmielu.

Składniki: woda; słody jęczmienne: Pale Ale, Carapils, Monachijski Ciemny; słód Pszeniczny Jasny; dodatki: cukier biały, płatki owsiane; chmiele: Columbus, Amarillo, Simcoe, Centennial; drożdże: Danstar Nottingham.
Piwo ciemne, pasteryzowane.
Najlepiej podawać w temperaturze 17-19°C.
Szkło: Snifter.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: Barcelonismo - 2017-04-07 21:21:34

oceny Oceny

Użytkownicy 6,62 / ilość: 13
Goście 10 / ilość: 1
średnia 6,86/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-03-30 21:55:12
Piana praktycznie żadna, beżowa, drobnoziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, brak lacingu. Barwa ciemniejsza bursztynowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione, na powierzchni unosi się dużo drobinek drożdżowych. W zapachu nuty suszonych owoców, karmelowe klimaty, może lekko zaznaczony cytrusowy akcent, ziołowość i kwiatowość, podbudowa słodowa. W smaku słodkie, karmelowe, suszone owoce wraz z żywicą dominują na podniebieniu, całkiem nieźle zamaskowany alkohol, wyraźnie rozgrzewający przełyk, oleista faktura, czuć wpływ amerykańskich chmieli, ziołowy finisz, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od Piwoteki, etykieta w czarnej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 29.03.2019. Leżakowane około roku, degustowane dzień po terminie przydatności. Po poprzednich komentarzach wydaje mi się że leżak ułożył tego barleya. Nie czuć alkoholowej nuty, chociaż woltaż uderza do głowy. Piwo jest mocno żywiczne i owocowe(suszone), dużo ciała, wysoka treściwość i degustacyjna słodycz to jego główne przymioty. Konkretny Barley od Piwoteki podrasowany amerykańskimi chmielami, degustacyjny wyrób o interesujących walorach smakowych. Mocna rzecz, ode mnie zasłużone 8, zdecydowanie polecam wyleżakować do ułożenia się.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2017-11-12 19:10:35
Aromat przyjemny, bardzo słodkawy, szkoda, że w smaku alkohol jest tak mocno wyczuwalny i ten smak nie jest aksamitny, Ale Ogólnie piwko jest bardzo dobre, czuć cytrusy delikatnie karmel oraz goryczkę o ziołowym finiszu
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-06-26 22:55:17
Oko: cienobursztynowe, zmętnione. Piana słaba, szybko znika, pozostaje do końca degustacji jako nikły krążek.
Nos: słodko, ale także lekka nuta ?ożywcza?. Mamy sporo toffi, przypalonego cukru, karmelu ale także rodzynek i kandyzowanych owoców. Do tego z czasem powiem niewielki ?świeżości? od chmieli, w typie owoców tropikalnych. Po ogrzaniu niestety wychodzi także ?rozpuszczalnik?.
Smak: tu już tak dobrze nie ma. Początkowo słodko, jak w typowym BW, jest tez trochę kontry goryczkowej (cytrusowo-ziołowej), ale z każdym łykiem narasta alkoholowość i to taka nieprzyjemna ? rozpuszczalnikowa. Nie brakuje likierowości z dodatkiem suszonych i kandyzowanych owoców, ale ta alkoholowość psuje odbiór. Finisz robi się wytrawny, nawet chmielowy.
Może leżakowanie pomoże, ale to się okaże z czasem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-06-03 01:51:32
Warka 29.03.2018
Kolor to głęboki bursztyn, opalizujący, z widocznymi drobinami chmielowymi piana tworzy się drobna na chwilę, ponieważ bardzo szybko dziurawi i nie pozostaje w żadnej postaci.
W aromacie to słodycz, karmel, toffi, suszone owoce, rodzynki, wszystko to taka landrynkowa słodycz, z wyczuwalną alkoholowością, słodkim rumem, mocno wyczuwalnym w zapachu.
Gęste, treściwe, pełne, mniej słodkie, zbliżające się trochę do wytrawnego. Słodka słodowość, karmel, rodzynki, pozostawia bardzo delikatną nutę chmielową. Piwo jest gładkie, wysycenie niskie, goryczka z amerykańskich chmieli jest wyczuwalna, ale całość jest alkoholowa, rumowa, słodko likierowa, gryzące, drapiące, rozgrzewające. Te 12% mocno daje się we znaki, wydaje się piwo pełne, gęste, gładkie, ale kompletnie nie ułożone. Polecam przeleżakować, a nwet może przeterminować, ma duży potencjał, na chwilę obecną, zbyt agresywny alkohol, przeszkadza w każdym aspekcie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010