Piwoteka ŁDZ IPA
Piwoteka ŁDZ IPA
Piwoteka ŁDZ IPA
% alk. 5.5
Blg 14.0
IBU 60
5905669428057addbarcode
ulubione: 1

Pierwsze piwo uwarzone przez nowego piwowara kontraktowego browaru Piwoteka z Łodzi, po odejściu Marcina Chmielarza został nim Mateusz Cichała. Wcześniej Mateusz Cichała dał się poznać w Piwotece warząc piwo - And now for something completely different. . . . Wraz z ŁDZ IPA zadebiutowała też druga nowość Potężny Pinkus - Podwójny Pszeniczny Koźlak. ŁDZ IPA to piwo uwarzone w Browarze Jan Olbracht Rzemieślniczy z Piotrkowa Trybunalskiego. Piwoteka to kontraktowiec warzący piwo od 2013 roku. Aktualnie piwa powstają w dwóch browarach: Księży Młyn z Łodzi oraz wspomniany Jan Olbracht Rzemieślniczy z Piotrkowa Trybunalskiego. Jakiś czas temu warzenie odbywało się również w browarze Pivovaria Radom oraz w browarze Tarczyn. Piwoteka to również sklep z piwem z całego świata (również internetowy) oraz lokal - wielokran Piwoteka Narodowa, mieszczący się w Łodzi przy ulicy 6 sierpnia 1/3. Etykiety piw z Piwoteki ozdabiają kontury postaci lub rzeczy, w których wpisana jest krótka historia nawiązująca do Łodzi. Łódź - Inaczej ŁDZ obiecana Ziemia, zmieniamy ją swą pracą, spełniamy swe marzenia. Piwo pasteryzowane i niefiltrowane. American IPA - nowoczesna, amerykańska interpretacja stylu India Pale Ale, mocno chmielonego piwa górnej fermentacji popularnego w XIX wieku w Imperium Brytyjskim. Skład: woda, słody jęczmienne: Pale Ale, wiedeński, słód pszeniczny; chmiele: Magnum, Zeus, Cascade, Apollo, Centennial, Citra; drożdże US-05. Polecane potrawy Łódzka Kuchnia - kluski żelazne, kapuśniak z prażokami, zalewajka, kapłonek. Sugerowana temperatura serwowania piwa to przedział 6-8°C. Polceane szkło: Shaker. Barwa piwa w skali EBC: 10. Dostępne w bezzwrotnej, brązowej butelce o pojemności 0,5l, zamkniętej czarnym, gołym kapslem. Piwo miało swoją premierę w drugiej połowie stycznia 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2016-01-28 19:56:16

oceny Oceny

Użytkownicy 6,54 / ilość: 13
Goście 9 / ilość: 1
średnia6,71 / ilość: 14

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
secca
starstarstarstarstar

2020-09-10 01:33:00
Bardzo dobre piwo. Jest goryczka i fajny aromat.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-12-13 21:59:52
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu eleganckie nuty cytrusowe, subtelne egzotyczne klimaty, sporo żywicy mniej karmelu, dawka zbożowości, podbudowa słodowa. W smaku intensywnie cytrusowe, żywica również na miejscu, goryczka lekko zalegająca o profilu owocowym, sporo karmelu, słabsza kontra kwaskowa, egzotyczne posmaki utrzymują się jakiś czas na podniebieniu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Piwoteka, etykieta w czarnej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, w miarę wyczerpująco opisana. Warka 06.05.2019. Nowy wyższy woltaż 6,4%. Jak dla mnie jest to bardzo udana AIPA, aromatyczna, orzeźwiająca. Cytrusy oraz żywica na miejscu. Solidny przedstawiciel swojego stylu zasługuje na mocne 7. Poprzednia wersja sądząc po komentarzach musiała mieć pewne niedociągnięcia, tutaj raczej niczego mi nie brakuje.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-11-09 15:48:13
Jeat ktoś w stanie mi powiedzieć skąd są te wersy z etykiety?
awatar
wojownick2
starstarstarstarstar

2018-10-12 17:37:51
Nie wiem czy trafiła mi się trefna sztuka ale po ogrzaniu w zapachu pojawia się tzw. mokra szmata. Barwa jasne złoto, co do smaku mogłoby być bardziej goryczkowe, bliżej temu piwu do APY niż IPY.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 3, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.