Piwoteka & Jan Olbracht Królewska Piwoteka
Piwoteka & Jan Olbracht Królewska Piwoteka
Piwoteka & Jan Olbracht Królewska Piwoteka
% alk. 8.5
Blg 18.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Prawdziwych przyjaciół poznaje się... w kooperacji! Browar Piwoteka oraz Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy kumplują się już od dłuższego czasu, dlatego postanowiliśmy uwarzyć wspólne piwo, nawiązujące do piw z oferty każdego z browarów. Królewska Piwoteka to podwójny Weizenbock, którego receptura powstała w oparciu o receptury Córy Koryntu oraz Ślepego Maksa. Trunek idealny na grudniowy, mroźny wieczór!

Skład: woda; słody: Pilzneński, Pszeniczny, Monachijski, Weyermann Caramunnich typ II; chmiele: Magnum, Spalt, Simcoe; drożdże: WB-06.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dostępne w butelce o pojemności 500 ml.

Receptura: Marcin Chmielarz, Wiktor Saczuk.

Piwo w barwie ciemnobrązowe, naturalnie mętne. Pianę ma średnią, białą i drobnoziarnistą, która utrzymuje się stosunkowo długo - pozostawiając nieznaczne ślady na szklance. W aromacie wyczuwalne są akcenty chlebowe, lekko owocowe, pszeniczne - typowe dla koźlaka. Smak natomiast jest jeszcze bardziej wyraźny, ale bardziej zdominowany przez posmaki pszeniczne i alkoholowe. Zawartość alkoholu na poziomie 8,5% odpowiednia, dodaje piwu charakteru. Piwo jest bardzo treściwe i na pewno nie wypije się go na szybko. Cena orientacyjna (w lokalach): 9,00 zł (małe) / 11,00 zł (duże) - z nalewaka.
Dodał: szulcpatryk0 - 2015-04-21 10:01:16

oceny Oceny

Użytkownicy 7,3 / ilość: 10
Goście 9 / ilość: 2
średnia7,58 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2015-05-27 00:06:59
Cena : 8,99 , 500ml , Piana :leciutka lekko kremowa z drobnymi pęcherzykami Kolor :ciemny bursztyn Zapach : wyraźne zapach bananów następnie słodu pszenicznego i karmelu później , owoców , skórki chlebowej oraz wyraźnie wyczuwalny woltaż Smak : czuć alkohol , słód pszeniczny i lekki karmel .
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2015-03-03 23:58:18
Zaskakująco dobre. Ładna piana, świetny lacing, lekkie zmętnienie, barwa bursztynowa. Piękny, bananowo-wytrawny aromat. W smaku klasycznie - banan, drożdże, goździki. Piwo mocne, ale bez narzucającego się alkoholu. Głęboki smak, wyraziste, smaczne.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-02-09 14:41:55
Barwa bursztynowa, mocno zmętniona.Piana jasno-kremowa, drobno oraz średnio-pęcerzykowa.Po nalaniu do szklanki wysoka na ponad dwa centymetry.Redukuje się powoli do półcentymetrowej nieprzerwanej kołderki.Pozostawia na szkle grube, nierówne i trwałe firanki.Aromat intensywny, czuć mocno słód pszeniczny, który dobrze współgra z akcenatmi karmelowymi, słodyczą i subtelną nutą alkoholową.W smaku słodkie, ponownie słód pszeniczny odgrywa główną rolę.Dalej wyczuć można karmel, przyjemną, cierpką kwaskowość i minimalną goryczkę na koniec.W smaku alkohol również jest wyczuwalny, pojawia się na samym końcu, mocno rozgrzewa w przełyku.Piwa ma wysokie nasycenie, nie jest łatwo-pijalne.Dobre, solidne piwo.Co prawda wolę tradycyjne Weizenbocki, nie imperialne, ale ten jest faktycznie udany.Na plus słabo wyczuwalny alkohol, nie odgrywa on głównej roli w piwie, mimo, iż woltaż jest wysoki.Córa Koryntu z Olbrachta bardzo mi smakowała, i faktycznie to piwo jest trochę do niej podobne.Zdecydowanie lepsze od Kentaurosa z Olimpu.Zaspokoiło mój głód na dobrego WEizenbocka, czego nie zrobił ostatnio Amber Po Godzinach.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
szulcpatryk0
starstarstarstarstar

2015-01-29 12:57:20
Piwo dobre, ale zwyczajnie nie w moim stylu - stąd też dość przeciętna ocena.
Piwo o kolorze ciemnobrązowym, lekko mętne, piana średnia, biała i delikatna, utrzymuje się dość długo, nie zostawia wyraźnych śladów na szkle.
W zapachu niezbyt intensywne, ale da się tam wyczuć aromaty chlebowe, w tle nieco owocowe i oczywiście pszenicę typową dla koźlaka.
W smaku te wrażenia intensyfikują się, szczególnie jeśli chodzi o koźlakowe posmaki pszeniczne i alkohol - co w zasadzie nie dziwi przy zawartości 8,5% alkoholu.
Piwo jest mocno treściwe, sprawia dla mnie wrażenie wręcz tak \"gęstego\" i skondensowanego jak syrop klonowy, czego w piwie nie lubię. Ale jak mówiłem, to nie mój styl.
Orientacyjna cena w łódzkich lokalach: 9,00 zł (małe) / 11,00 zł (duże) - z nalewaka
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.