Piwoteka & Golem Przedpiekle
Piwoteka & Golem Przedpiekle
Piwoteka & Golem Przedpiekle
% alk. 12.3
Blg 26.0
5905669428637addbarcode
ulubione: 2

2 browary w kooperacji, 2 rodzaje drożdży, 5 miesięcy leżakowania, 12,3% alkoholu, 26% ekstraktu i mnóstwo wiśni!
Oto Przedpiekle - nasza druga kooperacja z Browar Golem. Tym razem belgian dark strong ale z dodatkiem soku z wiśni. Mocarne, treściwe piwo o belgijskim charakterze z wyraźnymi, kwaśno-owocowymi akordami przywodzącymi na myśl czerwone wino przełamane delikatnym, pestkowym akcentem.
Cherry Belgian Dark Stong Ale - mocarne, treściwe piwo w belgijskim stylu z dodatkiem soku z wiśni. Wyraźna wiśniowa owocowość, cierka, lekko kwaskowa, z zaznaczoną obecnością pestki plus moc belgijskich drożdży.
Skład: woda, słody jęczmienne (Pilzneński, Biscuit, Special B, Carafa I Special), sok w wiśni, cukier muscovado, drożdże FM26 Danstar Belle Saison, chmiel EKG.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-04-12 12:42:35

oceny Oceny

Użytkownicy 8,09 / ilość: 11
Goście 8,25 / ilość: 4
średnia8,13 / ilość: 15

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
jover
starstarstarstarstar

2020-10-18 22:51:55
zapach bombonierka, praliny, wiśnie, słodka czekolada, przyprawy piernikowe, karmel/marcepan, wysycenie niskie, w smaku wiśniowa bombonierka, lekko kwaskowe, czereśnia, gładkie, aksamitne, średnio likierowe, jak na 26blg to paradoksalnie jest wodniste, mało ciała, brakuje gęstości, rozgrzewa w żołądku, alkohol minimalnie wyczuwalny, ułożony, szlachetny, bardziej w stronę wytrawnego, w tle lekkie nuty szampańskie, w tle gorzka czekolada, gorycz niska, aftertase pestka czereśni, warka 04.04.2020r. cena 15,30zł
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-03-02 21:04:07
No aromat złożony. Jest karmel. Jest wiśniowa nuta. Nuty melanoidynowe. Skarmelizowany cukier. No pyszotki. Piana bardzo słaba, drobnopęcherzykowa. Piwo jest brązowo-rubinowe, klarowne. Ależ aromat po przelaniu do szkła. Intensywna wiśnia i szlachetny alkohol, dały efekt takiej wiśniówki. Niskie wysycenie. Piwo jakie jest w aromacie, takie jest w smaku. Trochę słabe ciało niestety. Brakuje mi słodyczy, kojarzącej się z quadruplem. Piwo jest mega wiśniowe. Jest mega likierowość. Mamy szlachetny alkohol. Kwaśność wiśni przyćmiła słodowość quadrupla. Nie ma tego balansu. Piwo jest bardzo smaczne, ale jednowymiarowe. Pewnie nie wpadłbym na to, że to quadrupel. Po intensywnej wiśniowości jest wyczuwalny karmelowy charakter. Mało Belgii w tym piwie. Jak będę myślał o piwie smakującym jak wiśniówka to pomyślę o tym piwie. Goryczka niska.Alkohol wyczuwalny, ale w szlachetny sposób. Piwo mało złożone, które poszło tylko w jedną stronę, ale w sposób konkretny.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2020-01-05 22:48:21
Kolor rubinowy, wpadający w brąz. Piana grubopęcherzykowa, opadła do zera.
Aromat wytrawny zdominowany początkowo przez beczkę. Nuty wiśni i drewna, wanilii, szlachetny alkohol - czerwonego wina.
W smaku przypomina bardziej czerwone wino niż piwo. Cierpkie i taniczne nuty mieszają się z czekoladowo-karmelkowo-owocowymi (czerwonych owoców, suszonych). Nuty belgijskie zakryte. Czuć na finiszu lekką pikantność od alkoholu i drożdży.
Trunek jest gęsty a mimo to bardzo pijalny z elementami wręcz orzeźwiającymi. Alkohol ukryty a całość zdradliwa.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-06-09 11:31:44
X WFPD piana oblepia, kolor burgundowy, zapach coli/pepsi w smaku: czerwone owoce, wiśnie, czereśnie, dzika róża, głóg czerwone wino, beczka, śliwki, marakuja, nektarynki.
kwasek i słodycz - bardzo mi podeszło
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.