Piwoteka & Golem Przedpiekle
Piwoteka & Golem Przedpiekle
Piwoteka & Golem Przedpiekle
% alk. 12.3
Blg 26.0
5905669428637addbarcode
ulubione: 2

2 browary w kooperacji, 2 rodzaje drożdży, 5 miesięcy leżakowania, 12,3% alkoholu, 26% ekstraktu i mnóstwo wiśni!
Oto Przedpiekle - nasza druga kooperacja z Browar Golem. Tym razem belgian dark strong ale z dodatkiem soku z wiśni. Mocarne, treściwe piwo o belgijskim charakterze z wyraźnymi, kwaśno-owocowymi akordami przywodzącymi na myśl czerwone wino przełamane delikatnym, pestkowym akcentem.
Cherry Belgian Dark Stong Ale - mocarne, treściwe piwo w belgijskim stylu z dodatkiem soku z wiśni. Wyraźna wiśniowa owocowość, cierka, lekko kwaskowa, z zaznaczoną obecnością pestki plus moc belgijskich drożdży.
Skład: woda, słody jęczmienne (Pilzneński, Biscuit, Special B, Carafa I Special), sok w wiśni, cukier muscovado, drożdże FM26 Danstar Belle Saison, chmiel EKG.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-04-12 12:42:35

oceny Oceny

Użytkownicy 8,09 / ilość: 11
Goście 8,25 / ilość: 4
średnia 8,13/10 / ilość: 15

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-03-02 21:04:07
No aromat złożony. Jest karmel. Jest wiśniowa nuta. Nuty melanoidynowe. Skarmelizowany cukier. No pyszotki. Piana bardzo słaba, drobnopęcherzykowa. Piwo jest brązowo-rubinowe, klarowne. Ależ aromat po przelaniu do szkła. Intensywna wiśnia i szlachetny alkohol, dały efekt takiej wiśniówki. Niskie wysycenie. Piwo jakie jest w aromacie, takie jest w smaku. Trochę słabe ciało niestety. Brakuje mi słodyczy, kojarzącej się z quadruplem. Piwo jest mega wiśniowe. Jest mega likierowość. Mamy szlachetny alkohol. Kwaśność wiśni przyćmiła słodowość quadrupla. Nie ma tego balansu. Piwo jest bardzo smaczne, ale jednowymiarowe. Pewnie nie wpadłbym na to, że to quadrupel. Po intensywnej wiśniowości jest wyczuwalny karmelowy charakter. Mało Belgii w tym piwie. Jak będę myślał o piwie smakującym jak wiśniówka to pomyślę o tym piwie. Goryczka niska.Alkohol wyczuwalny, ale w szlachetny sposób. Piwo mało złożone, które poszło tylko w jedną stronę, ale w sposób konkretny.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2020-01-05 22:48:21
Kolor rubinowy, wpadający w brąz. Piana grubopęcherzykowa, opadła do zera.
Aromat wytrawny zdominowany początkowo przez beczkę. Nuty wiśni i drewna, wanilii, szlachetny alkohol - czerwonego wina.
W smaku przypomina bardziej czerwone wino niż piwo. Cierpkie i taniczne nuty mieszają się z czekoladowo-karmelkowo-owocowymi (czerwonych owoców, suszonych). Nuty belgijskie zakryte. Czuć na finiszu lekką pikantność od alkoholu i drożdży.
Trunek jest gęsty a mimo to bardzo pijalny z elementami wręcz orzeźwiającymi. Alkohol ukryty a całość zdradliwa.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-06-09 11:31:44
X WFPD piana oblepia, kolor burgundowy, zapach coli/pepsi w smaku: czerwone owoce, wiśnie, czereśnie, dzika róża, głóg czerwone wino, beczka, śliwki, marakuja, nektarynki.
kwasek i słodycz - bardzo mi podeszło
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-10-15 16:15:43
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, w miarę klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty karmelowe, palone akcenty, wiśniowe klimaty, w tle czekolada oraz kawa, po ogrzaniu ujawnia się lekka alkoholowa woń, podbudowa słodowa. W smaku cierpka wiśnia wysuwa się na pierwszy plan, subtelna ciasteczkowość połączona z biszkoptami, świetna kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, pomimo potężnego woltażu dobrze zamaskowany alkohol, piwo przyjemnie rozgrzewa przełyk, ciemna strona mocy w wiśniowym wydaniu z dodatkiem karmelu , wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Piwoteka, etykieta w czarnej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 04.04.2020. Kooperacyjny mocarz od Piwoteki i Golema. Na chłodne wieczory, dla fanów ciemnych klimatów oraz wiśni będzie jak znalazł, alkohol wyczuwalny tylko nieznacznie, co przy takim woltażu jest niewątpliwie sztuką. W przypadku tego stylu dodatek soku z wiśni jest strzałem w dziesiątkę. Mocna rzecz na mocną 8, rozgrzeje każdego chętnego na ciekawe doznania smakowe.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010