Piwoteka & Golem Przedpiekle
Piwoteka & Golem Przedpiekle
Piwoteka & Golem Przedpiekle
% alk. 12.3
Blg 26.0
5905669428637addbarcode
ulubione: 2

2 browary w kooperacji, 2 rodzaje drożdży, 5 miesięcy leżakowania, 12,3% alkoholu, 26% ekstraktu i mnóstwo wiśni!
Oto Przedpiekle - nasza druga kooperacja z Browar Golem. Tym razem belgian dark strong ale z dodatkiem soku z wiśni. Mocarne, treściwe piwo o belgijskim charakterze z wyraźnymi, kwaśno-owocowymi akordami przywodzącymi na myśl czerwone wino przełamane delikatnym, pestkowym akcentem.
Cherry Belgian Dark Stong Ale - mocarne, treściwe piwo w belgijskim stylu z dodatkiem soku z wiśni. Wyraźna wiśniowa owocowość, cierka, lekko kwaskowa, z zaznaczoną obecnością pestki plus moc belgijskich drożdży.
Skład: woda, słody jęczmienne (Pilzneński, Biscuit, Special B, Carafa I Special), sok w wiśni, cukier muscovado, drożdże FM26 Danstar Belle Saison, chmiel EKG.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-04-12 12:42:35

oceny Oceny

Użytkownicy 8,2 / ilość: 10
Goście 8,25 / ilość: 4
średnia 8,21/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2020-01-05 22:48:21
Kolor rubinowy, wpadający w brąz. Piana grubopęcherzykowa, opadła do zera.
Aromat wytrawny zdominowany początkowo przez beczkę. Nuty wiśni i drewna, wanilii, szlachetny alkohol - czerwonego wina.
W smaku przypomina bardziej czerwone wino niż piwo. Cierpkie i taniczne nuty mieszają się z czekoladowo-karmelkowo-owocowymi (czerwonych owoców, suszonych). Nuty belgijskie zakryte. Czuć na finiszu lekką pikantność od alkoholu i drożdży.
Trunek jest gęsty a mimo to bardzo pijalny z elementami wręcz orzeźwiającymi. Alkohol ukryty a całość zdradliwa.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-06-09 11:31:44
X WFPD piana oblepia, kolor burgundowy, zapach coli/pepsi w smaku: czerwone owoce, wiśnie, czereśnie, dzika róża, głóg czerwone wino, beczka, śliwki, marakuja, nektarynki.
kwasek i słodycz - bardzo mi podeszło
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-10-15 16:15:43
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, w miarę klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty karmelowe, palone akcenty, wiśniowe klimaty, w tle czekolada oraz kawa, po ogrzaniu ujawnia się lekka alkoholowa woń, podbudowa słodowa. W smaku cierpka wiśnia wysuwa się na pierwszy plan, subtelna ciasteczkowość połączona z biszkoptami, świetna kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, pomimo potężnego woltażu dobrze zamaskowany alkohol, piwo przyjemnie rozgrzewa przełyk, ciemna strona mocy w wiśniowym wydaniu z dodatkiem karmelu , wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Piwoteka, etykieta w czarnej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 04.04.2020. Kooperacyjny mocarz od Piwoteki i Golema. Na chłodne wieczory, dla fanów ciemnych klimatów oraz wiśni będzie jak znalazł, alkohol wyczuwalny tylko nieznacznie, co przy takim woltażu jest niewątpliwie sztuką. W przypadku tego stylu dodatek soku z wiśni jest strzałem w dziesiątkę. Mocna rzecz na mocną 8, rozgrzeje każdego chętnego na ciekawe doznania smakowe.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-05-28 20:51:38
Oko: niemal czarne z rubinowymi refleksami, piana bezowa, niska, nietrwała, zostaje w postaci nikłego krążka.
Nos: nuty winne (czerwone wytrawne i to nawet wina wzmacnianego), do tego kwaśne wiśnie, na drugim planie suszone owoce w cukrze kandyzowanym i karmelu, a także delikatnie przyprawy i drożdże.
Smak: wytrawo-kwaskowy, ale nie brakuje słodyczy i przypraw. To co w ?belgu? ? czerwone owoce w cukrze i karmelu, wręcz likierowe, nuty wytrawnego wina czerwonego z dodatkiem przypraw korzennych, na finiszu kwaśny sok wiśniowy i kwaskowość drożdżowa. alkohol niewyczuwalny zarówno w zapachu jak i na języku. Po kilku łykach przyjemnie grzeje w gardło, ale delikatnie. Ciało jak na 26 % ekstraktu niezbyt intensywne, ale jest piwo treściwe.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2018-10-05 17:25:59
Ekstrakt początkowy sobie, ale odfermentowano go do 12,3% alko, to ciała mieć za wiele nie może
awatar
Marianek
starstarstarstarstar
2018-10-05 19:05:35
Stąd jak na 26% ekstraktu ciała nie ma zbyt wiele.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010