Piwoteka Czarny Wdowiec
Piwoteka Czarny Wdowiec
Piwoteka Czarny Wdowiec
% alk. 4.9
Blg 12.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Czarny Wdowiec z założenia ma być gorzki. Bardzo gorzki! Przepełnia go gorycz, tak jak trucizna czarną wdowę... z poziomem goryczki przekraczającym prawdopodobnie 100 IBU. Chmiel nie przykrył tu jednak wszystkiego - miłośnicy kawowych posmaków mogą doznać wielu ciekawych chwil z Wdowcem.

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Pilzneński, Carared, Monachijski, Biscuit, Palony, Czekoladowy, Czekoladowy Pszeniczny; palony jęczmień; chmiele: Target, Chinook, Simcoe; drożdże: Danstar Nottingham.
Dodał: carno - 2013-11-16 18:56:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,71 / ilość: 17
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia7,79 / ilość: 19

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2015-03-05 21:02:01
Wyglad znakomity. Kompletnie czarne, nieprzejrzyste z obfita bezowa piana, ktora powolutku opada, lecz do konca picia utrzymuje sie polcentymetrowa warstwa. W aromacie wyczuwalny chmiel, mocna czarna kawa, paloność, oraz troszke nuty ciemnego pieczywa. W smaku dominuje goryczka, ktora wychodzi na pierwszy plan. Poza tym czuc taka popiolowosc a dopiero po chwili mozna dostrzec delikatny posmak czarnej kawy i inne takie dosc wytrawnie kwasne akcenty. Goryczka utrzymuje sie na podniebieiu bardzo dlugo, na dodatek piwo choc jest bardzo \"zdecydowane\" pod kazdym wzgledem - nie ma tu mowy o jakims ulepkowatym czy oleistym charakterze. Uwazam ze te piwo powinno byc sprzedawane w butelkach 0,33 bo w polowie szkalnki mialem juz powoli dosc. Na prawde ekstremalne wyzwanie jesli chodzi o ten czarny, \"mocny\" (oczywiscie nie w sensie alkoholu) charakter i potezna goryczke.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
Browariusz
starstarstarstarstar

2015-02-10 23:21:39
I to jest goryczka! Choćby dla niej warto spróbować. Goryczka miażdży wszystko co jest w tym piwie. Jedynie z aromatu można domyślać sie jakby smakowało gdyby nie było tak gorzkie.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
Esteban
starstarstarstarstar

2015-01-11 13:59:26
Piłem nową serię, 5% alkoholu i 12% ekstraktu, także widać były jakieś zmiany w recepturze. Świetne piwo, jednak kwaśność palonych słodów i potężna goryczka, mimo, że fajnie się uzupełniają, to pod koniec jednak trochę męczą.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
szulcpatryk0
starstarstarstarstar

2014-12-29 20:07:31
Piwo zasługuje na naprawdę wysoką notę.
Barwa ciemnobrązowa, klarowna, nie przepuszczająca światła. Przeciętnie wysycone, piana karmelowa, delikatna, drobnoziarnista - wysoka, ale szybko opadająca, do końca picia pozostaje w formie cienkiego pierścienia. Ładnie osadza się na szkle.
Aromat dość wyraźny, typowy dla stoutów, wyczuwalne chmiele. W smaku oczywiście posmaki typowe dla stouta, obok da się poczuć amerykańskie chmiele i posmak owoców cytrusowych. Dawka goryczki jest naprawdę potężna i długo pozostaje na języku.
Woltaż rzędu 4,8% zwyczajny, niewyczuwalny podczas konsumpcji.
Cena orientacyjna w łódzkich lokalach: 11 zł / 330 ml - z nalewaka
Naprawdę warto
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.