Piwoteka Beer For Tap
Piwoteka Beer For Tap
Piwoteka Beer For Tap
% alk. 6.5
Blg 14.0
IBU 55
brak koduaddbarcode
ulubione: 3
cena: 7 zł

Uwarzone przez browar Pracownia Piwa, który mieści się w podkrakowskiej miejscowości Modlniczka. Browar ten powstał w 2013 roku, początkowo piwa dostępne były tylko w beczkach. Za jakość piwa i receptury odpowiadają Tomasz Rogaczewski i Marek Bakalarski.
Piwa z Pracowni pojawiały się w półlitrowych butelkach, w ostatnim czasie jednak zmieniono styl, teraz są to tylko i wyłącznie butelki o pojemności 330 ml, z rzucającymi się w oczy foliowymi etykietami.
Beer For Tap to piwo uwarzone z okazji pierwszych urodzin lokalu Tap House - Pracownia Piwa i przyjaciele. Lokal ten mieści się w Krakowie przy ulicy Świętego Jana 30. Znajduje się tam aż 20 kranów, na których serwowane są wszystkie piwa Pracowni oraz inne znakomite propozycje z zaprzyjaźnionych browarów.

Składniki: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel, drożdże, curacao, kolendra, rumianek.
Beer For Tap to piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, niepasteryzowane.
Polecana temperatura serwowania z etykiety - 9-12°C.
Butelka o pojemności 330 ml.
Dodał: Brajan36 - 2015-09-24 19:55:36

oceny Oceny

Użytkownicy 8,14 / ilość: 7
Goście 9 / ilość: 1
średnia8,25 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2015-10-18 20:08:44
W wersji lanej - lekke zmętniene, piwo opalizuje, ale bliżej mu w przejrzystości do np. APA niż typowego witbiera. W zapachu głównie kolendra. Smak wyrazisty, goryczka wyczuwalna. Czuć chmiel, kolendrę. Piwo dobrze ułożone, treściwe, zbalansowane.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-09-24 19:57:33
Barwa: Żółta, mocno zmętniona, praktycznie nieprzejrzysta.

Piana: Biała, złożona z średnich pęcherzyków. Wysokość tuż po nalaniu to ponad dwa centymetry. Na powierzchni szybko pojawiają się grube bąble. W szybkim tempie obniża się do cienkiego pierścionka i połączonych z nim wątłych wysp i smug. W takim stanie piana utrzymuje się do samego końca. Koronki, które zdobią szkło są słabo rozwinięte, powstała jedna, duża wyspa z otaczającymi ją kropkami i paskami. Ślady są cienkie, za to trwałe i mają ładne, baśniowe kształty.

Aromat: Intensywny, mocno belgijski z wyczuwalnymi drożdżami o fermentowanymi owocami. Czuć też kolendrę, skórkę pomarańczową i słód pszeniczyny. Całość tworzy ułożony i orzeźwiający aromat, który z pewnością zachęca do spróbowania piwa.

Smak: Bardzo rześki i orzeźwiający, tym razem pierwszy plan to silny posmak kolendry i towarzyszącym jej posmakom przyprawowym. Drożdże i charakterystyczne fermentowane owoce w smaku są zdecydowanie w tle. Więcej czuć już cytrusy i uzupełniające się na przemian słodycz i kwaskowość. Goryczka w piwie jest dość intensywna, ciężka i z charakterystycznym belgijskim muśnięciem. Co ważne, utrzymuje się długo, ale nie jest zalegająca. Całość jest dobrze zgrana, orzeźwiająca i wyrazista.

Nasycenie: Drobno-perliste, średnio-wysokie, jak najbardziej prawidłowe.

Komentarz: Bardzo dobre piwo, w ostatnim czasie przekonałem się do tego gatunku oraz przeróżnych wariacji. Pracownia trzyma poziom, z nowej butelkowej serii kupiłem tylko to piwo, ponieważ tylko jego nie piłem. Wszystko fajnie, lecz nie zabrakło małego ale. Po pierwsze, butelki 0,33zł za ponad 7zł. Trochę drogo, chociaż da się to przełknąć. Nie odżałuję jednak wyśmienitych, stylowych etykiet pracowni z sympatycznym rogatym zwierzątkiem i brązowym kolorem. To było coś co od razu kojarzyło mi się z pracownią. Z początku myślałem, że na tych butelkach jest ten wzór grawerowany. Przeźroczyste etykiety to bardzo kiepski pomysł, dla kolekcjonerów to raczej lipa. Nie wyglądają za ładnie po odklejeniu, a po przyklejeniu na koszulkę lub folię tym bardziej. Kolejny lipa, w mojej butelce na pewno nie ma 0,33l piwo nalane jest do szyjki, czyli jest to 0,3l, może ciut więcej. Aż tak bardzo cenią swoje piwo? Bardzo lubię ten browar, mają znakomite pozycje, chociaż ciężko z dostępnością w Czewie. Wiem, że 0,33l to taki trend najlepszych światowych browarów Kraftowych, do mnie nie przemawia. Lżejsze piwa powinni wypuszczać w 0,5l butelkach. na 0,33l zostawcie sobie Risy, Doppelbocki, Triple, Double IPY itp.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2015-09-22 22:42:19
Warka do 31.10.2015, Kapsel : golas biały , Barwa : Słomkowa , lekko zamglona ; Piana : początkowa równa z końcem szkła , idealnie drobnoziarnista potem przekształca się w różnej wielkości bąbel, odpada w średnim tempie , pozostawia nie liczne ślady na szkle , kilka chmurek , pozostawia grube futerko na obręczy i lekką podziurawioną tafle ; Aromat : dziwny być może to połączanie rumianku z kolendrą taką nutę wydziela , później w dalszym planie czuć samą przyjemną kolendrę , może i się wwocha czuć lekką pszenicę , ale pierwszy ogień to chyba ten rumianek ; Smak : kolendrowo-pszeniczny smak , później wychodzi te 6,5% alko , czyli mocny akcent przypominający mi belgijskiego witbiera , piwo na pozór lekkie później nie okazuje swoje lekkości tylko z początku łagodny trochę skórki pomarańczy, troszkę gorzkości , piwo da się wypić od święta ale trzeba lubić te klimaty :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar
2015-09-22 22:54:43
co do aromatu : skórka pomarańczy
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.




Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.