zamknij Zostań patronem na patronite
Piwoteka 1423
Piwoteka 1423
Piwoteka 1423
% alk. 11.0
Blg 26.0
brak koduaddbarcode


Braggot - połączenie piwa i miodu pitnego. W naszej wersji podstawą piwną był zasyp do ciemnego, solidnego piwa typu Foreign Extra Stout, do którego, podczas warzenia, dodaliśmy ponad 700 kilogramów miodu wielokwiatowego.

29 lipca 1423 roku król Władysław Jagiełło lokował miasto Łódź na prawie Magdeburskim.

Skład: woda, słody jęczmienne: Pale Ale, Monachijski II, Caraaroma, Carafa III Special, słód Pszeniczny Jasny; dodatki: miód wielokwiatowy, płatki owsiane; chmiel: Magnum; drożdże: Danstar Nottingham.
Piwo ciemne, pasteryzowane.
Polecane potrawy: królewska kuchnia - gulasz z dziczyzny, ser kozamer klasztorny, pieczone kuropatwy.
Temperatura podania: 17-19°C.
Zalecane szkło: Snifter.
Dostępne w butelce bezzwrotnej o pojemności 330 ml.

Premiera piwa odbędzie się 1 kwietnia 2017 roku na Beer Geek Madness 5 - North Side we Wrocławiu.
Dodał: SaintBase - 2017-03-17 18:39:06

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 12
Goście 8 / ilość: 2
średnia 8/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar

2018-03-28 22:55:00
Mocna ósemka, fajne oryginalne piwo. Nastawiłem się na piwo mocno słodkie i bez wyrazu. Dostałem piwo słodkie, ale ciekawie przełamane smakiem fes-a, goryczka przez to jest wyczuwalna. Alkohol lekko wyczuwalny, pijalność kiepska. Ogólnie rzecz biorąc piwo na poczatku jest mega ciekawe, potem niestety jest gorzej. Końcówka wypita bez specjalnej radości.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-07-21 12:38:07
Oko: niemal czarny (bardzo ciemny brąz), piana nikła, niezbyt trwała, beżowa.
Mos: z butelki połączenie mocno palonych słodów oraz narastająca nuta kwiatowego miodu, razem daje to niepowtarzalny aromat. Ze szkła bardziej przypomina RIS-a plus aromat miodu. Trochę likierowej alkoholowości, ale przyjemnej.
Smak: również ciekawy jak w zapachu, do tego trochę (dosłownie muśnięcie) powiew starości niczym w Old ALE (dechy starego drewna, stare meble skórzane). Nie ma kontry goryczkowej i nieco za mało akcentów palonych słodów. Alkoholu nie jest nachalny, w typie likieru kawowo-czekoladowo-miodowego z dodatkiem karmelu, rodzynek i słodyczy miodowej. Ciało średnio-gęste.
Nie jest łatwe do picia. Za malo palonych akcentów i za słaba goryczka, które kontrowałyby słodycz. Przez co pod koniec robi się nieco męczące, ale ogólnie dobre degustacyjne piwo.
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-05-17 23:27:11
Kolor brunatny, wpadający w czerń, nieprzejrzysty. Piana beżowa, niezbyt intensywna z drobnych i średnich pęcherzy, opadając dziurawiła.
Aromat z butelki ciemnych słodów i miodowy (kwiatowy). W szkle podobnie ? ciemne słody kawa, czekolada, karmel łączy się z kwiatowym miodem. Jest też nuta alkoholowa ? likierowa.
W smaku przypomina słodkie, ciemne piwo. Są wyczuwalne nuty palone: kawowe i czekoladowe oraz słodsze- miód, karmel i rodzynki. Goryczka ciut powyżej niskiej, głównie jest zasługą paloności i alkoholowości, zaś od chmielu wyczuwalna jest w nucie ziołowej.
Ciało pomiędzy gęstym a średnim, swój wkład ma tu nie tylko miód ale również płatki owsiane, wygładzające intensywność bazowego piwa (FES). Pijalność średnia. Miłośników piw wytrawnych może na finiszu zamulać. Wysycenie średnie, trochę może nawet powyżej. Alkohol wyczuwalny w postaci lekkiego szczypania na języku i podniebieniu oraz rozgrzewania w żołądku.
Ciekawe połączenie FES z miodem. Ale czy na pewno jest to braggot w jego klasycznym rozumieniu?
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010