Piwojad Suska
Piwojad Suska
Piwojad Suska
% alk. 6.4
Blg 16.0
IBU 27
5906395053001addbarcode
ulubione: 1

Piwo w stylu smoked plum robust brown porter uwarzone przez Browar Piwojad z Krakowa. Jego premiera odbyła się 5 lutego 2016 roku.

Suska to piwo w stylu robust brown porter z dodatkiem Suski Sechlońskiej - śliwki węgierki wędzonej drewnem bukowym na południu Małopolski. Suska Sechlońska jest produktem regionalnym, posiada znak “Chronione Pochodzenie Geograficzne” Unii Europejskiej.

Składniki: woda, słody (Jęczmienne, Pszeniczne, Jęczmień Palony), chmiele (Magnum, East Kent Goldings), drożdże, dodatki (płatki owsiane, śliwka wędzona)
Zalecana temperatura serwowania: 10-13°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-13 01:34:57

oceny Oceny

Użytkownicy 6,71 / ilość: 31
Goście 7,58 / ilość: 12
średnia 6,95/10 / ilość: 43

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2019-11-11 19:18:59
Aromat bardzo ładny wędzonej, kompotowej śliwki. Po otwarciu piana poszła w górę, myślałem, że wybuchnie ale tylko odrobinę wyszło.
W smaku pół-wytrawnie, treściwe, sporo śliwki, lekka kontra kwaskowa, finisz z muśnięciem gorzkiej czekolady i utrzymującej się wędzoności.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-05-11 19:15:02
Brunatne, mocno mętne. Jak woda ze zmąconej kałuży. Piana w potężnych ilościach o porządnej strukturze. Opada w średnim tempie znacząc szkło.
W aromacie silna wędzonka, ciemne słody i trochę śliwki. Wędzonka ogniskowa, nie wędliniarska.
Treściwe. Trochę za bardzo nagazowane.
Kawa, śliwka, słodycz, kwasek. Ciemne pieczywo, pumpernikiel. Jakieś echa gorzkiej czekolady.
Na finiszu paloność i wędzonka, a w posmaku nawet szczypta goryczki.
Tym razem jest odwrotnie ? to słodycz równoważy resztę.
I ledwo daje redę ? Jak cienka warstwa powideł na ostro przypalonym, ciemny pieczywie. A na popitkę do tego kompot wigilijny.
Dla mnie rewelacja! (kumulacja: ciemno, palono i wędzono). Gdyby nie przegazowanie (trochę psuje odczucie w ustach, no i trzeba czekać z pierwszym łykiem aż piana opadnie) ocenił bym wyżej.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-03-01 20:16:11
W aromacie słodka mleczna czekolada, toffiee, przypalony karmel. Mało akcentów palonych, co w przypadku Robust Portera działa jak najbardziej na plus. Spod czekolady i kawy przebija się nuta śliwki, a wędzonka dopiero na drugim, trzecim planie. Uzupełnia całość, nie dominuje w żadnym wypadku.
W szkle jest jej odrobinę więcej. Pojawiają się nuty dymne, ogniskowe.

Piwo o zmętnionej, ciemnobrązowej barwie. Piana średnioobfita, w kolorze jasnego beżu, drobno i średnio bąbelkowa. Bałem się że piwo będzie przegazowane bo po otwarciu butelki wzburzyło się nieco z racji sporego osadu na dnie. Osad ten jest też w piwie i sprawia że jest on mętne.

Pół-wytrawne, średnio nasycone dwutlenkiem węgla, z niską słodową pełnią. O ile w aromacie śliwka i wędzoność dopełniały całości, tak w smaku wędzona śliwka jest na pierwszym planie. Intensywne, mocno śliwkowe i mocno dymione piwo. Początkowo owocowo wędzony smak budzi skojarzenia z kompotem wigilijnym, jednak po chwili pojawia się posmak kawy i przypieczonego ciemnego pieczywa. Goryczka - niska. Finish i aftertaste wytrawny, dymiony, lekko kwaskowaty.

Aromat nie zwiastował tak mocno wędzonego, dymionego piwa. Dodatek wędzonej śliwki zdominował smak przez co piwo jest trochę jednowymiarowe. Brakuje trochę gładkości i czekolady. Odbiło się to też na pijalności, co Robust Porter powinno jednak charakteryzować.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2018-02-15 20:16:46
Barwa Ciemno-Brązowa Nieprzejrzyste Aromat Bardzo Przyjemny Wyraźna Śliwka Wędzonka Dym Bukowy Paloność Kawa i Czekolada Daleko w Tle w Smaku Śliwka i Wędzonka Grają Główne Skrzypce Są Także Akcenty Paloności Kawa i Czekolada Daleko w Tyle Jest Bardzo Wytrawnie Ale Także i Wodniście Goryczka Średnia Brakuje Trochę Ciała Ale Mimo To Suska Jest Pijalna Ciekawy Styl i Warty Spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010