Piwojad RIS 24 Bowmore BA
Piwojad RIS 24 Bowmore BA
Piwojad RIS 24 Bowmore BA
% alk. 10.1
Blg 24.0
5906395053223addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Piwojad.
Piwo w stylu Russian Imperial Stout, górnej fermentacji, leżakowane w beczce po whisky Bowmore.
Skład: woda, słody (jęczmienne, pszeniczne, orkiszowe, płatki owsiane, jęczmień palony), chmiel, drożdże.
Dodał: Barcelonismo - 2018-12-22 10:33:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-04-11 22:15:16
Piana praktycznie żadna, beżowa drobnoziarnista, lecz dziurawiąca się i opadająca momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła, nie pozostaje już pod zupełnie żadną postacią, następstwem czego brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu świetne nuty torfowe, beczkowe klimaty, kawa wraz z czekoladą, doza palonych kabli i prażonych akcentów, po ogrzaniu ujawnia się lekka alkoholowa woń. W smaku zdecydowanie rządzi torf, który jest zarówno na pierwszym planie jak i na finiszu, gęsta i oleista faktura, wędzonka i palone kable, gorzka czekolada, mniej kawy, goryczka adekwatna do stylu, niezła kontra kwaskowa, udanie zamaskowany alkohol, wysycenie na niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły srebrny, butelka w eleganckim kształcie, ciekawie i z klasą wykonana graficznie. Warka 10.04.2019. Leżakowane ponad rok, degustowane dzień po terminie przydatności. Ułożony IS, bo nie nazwałbym go RISEM, świetny element torfowy za którym osobiście przepadam, dodatkowo beczkowe klimaty to jest coś co naprawdę lubię. Niestety piwo zamiast w wytrawność poszło nieco w stronę kwaskowości, zabrakło goryczki i oprócz torfu trochę więcej palonego ciała. Pobyt w beczkach po Bowmore Whisky jak najbardziej na plus, czuć go szczególnie na finiszu. Nie jest to może szczyt moich leżakowych marzeń, aczkolwiek Piwojad tym razem zaskoczył mnie pozytywnie, tak na 8 z małym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-03-31 22:41:05
Kolor ciemno-brunatny, wpadający w czerń, nieprzenikniony. Piana beżowa, szybko znika, tworząc nieciekawe dla oka bąble. Ostała się koronka.
Aromat intensywnie torfowy i czekoladowo-kawowy. Nuta waniliowo-drewniana i alkoholowo-likierowa wychodzi z czasem. Także czerwonych owoców. Zapach jest średnio-intensywny, psuje go alkoholowa nuta.
W smaku na pierwszym planie nuty typowe dla RIS-a: kawa i gorzka czekolada. Odrobina torfowości oraz wanilii i drewna. Czuć też kakao. Na finiszu kwaśność wiśniowa. Od alkoholu jest lekkie pieczenie już w jamie ustnej. Goryczka niewysoka, głównie palona.
Piwo jest oleiste wręcz, pełne, złożone. Całości dopełnia niskie wysycenie.
Mocny RIS wzbogacony nutami whisky. Do ideału brakuje bardziej ułożonej alkoholowości no i oczywiście nieco chmielowej, bardziej szlachetnej goryczki.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.