Piwojad Onyks
Piwojad Onyks
Piwojad Onyks
% alk. 8.0
Blg 22.0
IBU 45
brak koduaddbarcode

Onyks to piwo w stylu Imperial Stout leżakowane na laskach wanilii madagaskarskiej oraz ziarnach kakaowca z Dominikany i Wybrzeża Kości Słoniowej wyprażanych specjalnie dla nas przez JPczekolada – zdobywcę złotego, srebrnego i brązowego medalu na rozdaniu prestiżowych nagród The Academy of Chocolate w Londynie.

Chmiele: Magnum, East Kent Goldings
Zasyp: 7 słodów jęczmiennych, słód pszeniczny jasny, słód czekoladowy orkiszowy, jęczmień palony, płatki owsiane
Drożdże: Safale S-04
Dodatki: ziarna kakaowca z Dominikany oraz Wybrzeża Kości Słoniowej, wanilia madagaskarska
Dodał: rogullo - 2016-07-19 09:49:10

oceny Oceny

Użytkownicy 6,2 / ilość: 10
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6,2/10 / ilość: 10

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-01-24 02:35:04
Kolor niemal czarny, widać, że kleiste, piana ciemna, ale rachityczna.
Zapach owsiany, zbożowy, nawet lekko dymno-wędzony, wanilia, trochę mlecznej czekolady, prawie zero nut palonych, jednak w ogóle zapach jest jak ta piana.
W smaku pełne, wyklejające, gładkie, puszyste, kremowe, jednak niewiele się w nim dzieje, niewiele jak na ciemne piwo, a co dopiero na RISa, jest trochę mlecznej (nie gorzkiej) czekolady, trochę kawy, ale zbożowej, czuć wanilię, jest owsiane, zbożowe i ? to wszystko, no może odrobina suszonych owoców. Bardzo krótki smak, w finiszu w zasadzie pustka, nie rozumiem tego. Zbyt mało nut palonych, prawie ich nie ma. Ogólnie piwo wytrawne, bardzo gładkie, bardzo sesyjne, tylko czy taki powinien być RIS? Mam jeszcze jedną butelkę do leżakowania, ale obawiam się, że nic z tego nie będzie. Ocena brutalna, ale oceniam jako RISa, a jako RIS jest fatalne, puste, nic się w nim nie dzieje, Porter 18 z Lwówka to przy nim ambrozja.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2016-09-10 14:15:44
Piwo nieprzejrzyście czarne, w zasadzie bez piany, zostawia na szkle oleiste smugi. Świetny, bogaty aromat - przede wszystkim czekolada, jest i wanilia, słodkie nuty. W smaku rozgrzewające, również czekoladowe, trochę likierowe. Typowo degustacyjne, po ogrzaniu alkohol jednak wychodzi. Goryczka wyczuwalna, palona. Brakuje jednak wysycenia (jest niemalże zerowe), pije się raczej ciężko. Dla wielbicieli stylu - warto ze względu na aromat, jednak smak nie powala.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010