Piwojad Himbeerweizen
Piwojad Himbeerweizen
Piwojad Himbeerweizen
% alk. 5.0
Blg 12.0
5906395053087addbarcode
ulubione: 2

Piwo Himbeerweizen w stylu Raspberry Wheat od Browaru Piwojad.
Pszenica plus maliny? Idealne połączenie w upalny dzień.
Dodał: risik - 2016-09-22 23:19:13

oceny Oceny

Użytkownicy 6,27 / ilość: 22
Goście 5,33 / ilość: 3
średnia 6,16/10 / ilość: 25

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2020-11-14 00:47:10
Jeśli lubisz weizeny i oczekujesz cech tego stylu to ich nie znajdziesz. Ani bananów, ani goździków, a drożdży malutko.

W smaku wszystko przykryła malina, ale nie w zły sposób. Nie jest to słodka malina tylko kwaśna.

Piłem kiedyś w multitapie weizena z kwaśną maliną i tam nie można było mówić o piwie, a o kwaśnym owocowym napoju. Jest też piwo Jurajska Pomarańcza - to jest po prostu piwo z sokiem.

W Piwojadzie mamy to o wiele lepiej zbalansowane. Kwaśność jest akceptowalna nawet dla ludzi, którzy nie przepadają za kwaśnym piwem. Balans gęstość/wodnistość też OK.

Także jeśli chcesz lekki, orzeźwiający, owocowy, niesłodki, alkoholowy napój to jak najbardziej na plus. 5,3% też na plus bo jak chcesz się wprowadzić w miły stan to chociaż cos poczujesz :)
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2019-08-12 18:25:28
Aromat dominacja maliny, nawet taka mleczna malinka. W smaku klimaty pszeniczne czuć ale to i tak jest przysłonięte maliną. Ogólnie smaczne, lekkie i orzeźwiające.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-12-02 02:06:19
Poprawny weizen: dobrze pijalny (co jak dla mnie w tym stylu nie jest to takie oczywiste), gładki, wyczuwalnie piekący (największa wada). Goździk da się wyczuć, banan raczej symboliczny. Malina dodała ciekawego charakteru, choć nic w tym jakiegoś oryginalnego nie było. Pod koniec przeszkadza podwyższona kwaśność.
Moim zdaniem dodatek spełnił swoją rolę, można by więcej oczekiwać po bazowym piwie ale też nie jakoś dużo więcej. Jak na weizena jest OK.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-11-24 21:00:01
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza różowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty malinowe łączą się z pszenicznymi klimatami goździków i drożdży. W smaku jest podobnie te same połączenia, maliny plus goździki, dobra kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta a raczej naklejka prosta i nieskomplikowana, w miarę dobrze opisana. Warka 19.03.2018. Generalnie Ameryka nie została odkryta w tym przypadku, miks piwa pszenicznego i malin komponuje się całkiem nieźle, jednak w mojej opinii nie przekracza poziomu przeciętności. Piwojad póki co nie zachwycił mnie, ale również nie zniechęcił, także szukam kolejnych ich wyrobów, a Himbeerweizena oceniam na 6.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010