Piwojad Himbeerweizen
Piwojad Himbeerweizen
Piwojad Himbeerweizen
% alk. 5.0
Blg 12.0
5906395053087addbarcode
ulubione: 1

Piwo Himbeerweizen w stylu Raspberry Wheat od Browaru Piwojad.
Pszenica plus maliny? Idealne połączenie w upalny dzień.
Dodał: risik - 2016-09-22 23:19:13

oceny Oceny

Użytkownicy 6,25 / ilość: 20
Goście 5,33 / ilość: 3
średnia 6,13/10 / ilość: 23

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2019-08-12 18:25:28
Aromat dominacja maliny, nawet taka mleczna malinka. W smaku klimaty pszeniczne czuć ale to i tak jest przysłonięte maliną. Ogólnie smaczne, lekkie i orzeźwiające.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-12-02 02:06:19
Poprawny weizen: dobrze pijalny (co jak dla mnie w tym stylu nie jest to takie oczywiste), gładki, wyczuwalnie piekący (największa wada). Goździk da się wyczuć, banan raczej symboliczny. Malina dodała ciekawego charakteru, choć nic w tym jakiegoś oryginalnego nie było. Pod koniec przeszkadza podwyższona kwaśność.
Moim zdaniem dodatek spełnił swoją rolę, można by więcej oczekiwać po bazowym piwie ale też nie jakoś dużo więcej. Jak na weizena jest OK.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-11-24 21:00:01
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza różowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty malinowe łączą się z pszenicznymi klimatami goździków i drożdży. W smaku jest podobnie te same połączenia, maliny plus goździki, dobra kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta a raczej naklejka prosta i nieskomplikowana, w miarę dobrze opisana. Warka 19.03.2018. Generalnie Ameryka nie została odkryta w tym przypadku, miks piwa pszenicznego i malin komponuje się całkiem nieźle, jednak w mojej opinii nie przekracza poziomu przeciętności. Piwojad póki co nie zachwycił mnie, ale również nie zniechęcił, także szukam kolejnych ich wyrobów, a Himbeerweizena oceniam na 6.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-11-09 01:40:55
Żeby się dużo nie rozpisywać, bo szczerze nie bardzo jest o czym. Piany jest skąpo, nie oblepia, mętne trochę jest, niby kolor weizenowy, ale wpada w taki malinowy kolor, faktycznie widać że tam dorzucili. W zapachu czuć jest typowego hefe, wyczuwalne zdecydowanie goździki, nie ma jakiegoś super intensywnego zapachu, ale to wszystko okraszowane zapachem malin. Maliny nie jakieś słodkie, tylko takie faktycznie świeże, trochę jak by dodatek kompotu z malin. Smak jest jest też podobny do kompotu, nie jest jakiś bardzo słodki, jest takie gęstawe w smaku, ma ciało. Nuty weizenowe występują, ale jest ich nie wiele w porównaniu do malin. Są one zdecydowanie na pierwszym planie, nie nachalnie, dość przyjemne, lekko kwasowe, jak z kwasu chlebowego, jest bardzo gładkie, ale powiem szczerze, że pierwsze łyki, były ciężkie do przełknięcia, potem piwo zyskiwało. Ale tak już mam z tą chlebowością w piwach. Ciekawy eksperyment.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010