Piwo ze Starego Browaru IPA
Piwo ze Starego Browaru IPA
Piwo ze Starego Browaru IPA
% alk. 6.3
Blg 15.0
5903021503978addbarcode
ulubione: 2

Nasze piwo warzymy metodą tradycyjną z wykorzystaniem otwartych kadzi fermentacyjnych , używając wyłącznie wody, słodu, szlachetnych odmian chmielu oraz naturalnych drożdży górnej fermentacji.

Piwo jasne, niefiltrowane (co ciekawe na etykiecie z przodu napisano, że filtrowane), pasteryzowane.
Składniki: woda, słód jęczmienny pilzneński, monachijski, karmelowy jasny, chmiele: Magnum, East Kent Goldings, Galena, drożdże górnej fermentacj S04
Dodał: Moje_Zdrówko - 2021-08-27 08:47:18

oceny Oceny

Użytkownicy 5 / ilość: 14
Goście 0 / ilość: 0
średnia5 / ilość: 14

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Kiszkor2
starstarstarstarstar

2022-10-15 18:40:41
Tak jak jestem fanem piwa z tego browaru, tak z przykrością muszę stwierdzić, że to jest okropne. Dziwny, gorzki, cierpki posmak, zero nut słodowych. Niestety, ale według mnie nieudane
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 2, zapach: 3, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2022-09-27 02:57:46
Wygląd: ciemno miedziane, klarowne, ok piana, beżowa jak w ciemnym piwie, ok lacing
Zapach: dlaczego tu jest nuta kawy? Co tu się podziało? Poza tym takie nuty tytoniowe i herbaciane od chmielu, trochę karmelu
Smak: Myślałem, że dostanę Staropolskie English IPA pod inną nazwą, bo ma takie same parametry, a chmielami od lat rotują, a tu nie. Tzn. to jest Staropolskie English IPA tylko nad powtarzalnością warek w Staropolskim nikt nigdy nie panował i nie panuje. Jak przy EIPA narzekałem na zbyt dużą słodkość i małą goryczkę to tu jest odwrotnie. Goryczka jest piołunowa, zalegająca w opór, a piwo jak na swoje parametry, to 15, wodniste, płaskie, puste. Ostatnio coś piłem od Staropolskiego i też było wodniste w opór, ale było 12. Patrzę na etykietę, a tam oprócz East Kent Golding jest Galena, mało popularny amerykański chmiel, ale wnoszący fajne nuty cytrusów i ananasa, białych owoców, żywic, których tu w ogóle nie czuć. Pamiętam jak w 2015 wydawało się, że Staropolski rzuca rękawicę kraftowi, miał tę serię Piwna Mapa Świata (tak trochę podróba Podróży Kormorana), a tam był Pacific Wheat, który od większości ówczesnego kraftu nie odbiegał, naprawdę bywał nieźle nachmielony, a po 7 latach Staropolskiemu peron odjechał. Zwykłego piwosza gustującego w jasnym lagerach i tak IPA nie zachęci, a ta konkretnie to wykręci mu mordę od goryczki tak, że piwo wyleje, birgiczka rozbawi: ciemna, karmelowa ipka chmielona EKG (bo akurat ten chmiel czuć). Fajny jest tu orzech, ale jego w IPA bym się nie spodziewał i sroga goryczka, poza tym to nic ciekawego.
Poznęcam się też na etykietą, bo to dopiero jest wiocha, browar ze Zduńskiej Woli identyfikuje się wycinanką kurpiowską, parą w rozbarskim stroju ludowym żywcem stylizowaną na Krakowiaków z Żywca i prasłowiańską półziemianką, tylko kosmitów zabrakło.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Exebeche
starstarstarstarstar

2022-04-02 00:48:15
Jak ktoś tu się spodziewa nowofalowej ipki to nie tędy droga. Natomiast tak właśnie sobie wyobrażam tradycyjną angielską india pale ale. Jest karmelowo, treściwie i goryczkowo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2022-02-17 22:14:14
Nie smakuje mi za bardzo jak IPA, bardziej jak jakiś (jakiś!) kwas chlebowy. Słabizna.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.