Piwo z Grodziska Piwobranie 2016
Piwo z Grodziska Piwobranie 2016
Piwo z Grodziska Piwobranie 2016
% alk. 3.1
Blg 7.7
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
cena: 4,49 zł

Piwo uwarzone przez Browar w Grodzisku Wielkopolskim. Edycja Specjalna piwa Grodziskiego na Piwobranie 2016 - chmielone na zimno z dodatkiem Sencha Earl Grey i chmielem Citra®. Premiera odbyła się w dniach 25-26 czerwca 2016 na festiwalu Grodziskie Piwobranie, któr odbył się w Parku Miejskim im. Opalińskich w Grodzisku Wielkopolskim.

Piwo górnej fermentacji, niepasteryzowane, refermentowane w butelce
Składniki: Woda z Grodziska Wlkp., słód pszeniczny suszony dymem dębowym, zielona herbata Sencha Earl Grey, chmiel (Magnum, Citra, Lubelski), drożdże "grodziskie"
Zawiera osad drożdżowy, jego struktura ulega zmianie z czasem, co jest cechą naturalną.
Piwo mocno wysycone. Traktuj je delikatnie.
Zalecana temperatura serwowania: 3-5°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemnosci 400 ml.
Dodał: ark00 - 2016-06-22 20:12:28

oceny Oceny

Użytkownicy 7,13 / ilość: 31
Goście 7,25 / ilość: 8
średnia7,15 / ilość: 39

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-18 12:39:01
Oko: wspaniała piana, jasny kolor słomkowy
Nos: mocny aromat dymny i to bardzo ładny, charakterystyczny dym dębowy, nie ma nic wspólnego z torfowym
Smak: wysokie wysycenie jak w szampanie, lekkie i rześkie, dostatecznie zaznaczone wędzenie. Bardzo pijalne, szczególnie w upalne dni.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-07-25 00:32:03
Kolor słomka, ale piana to mistrzowstwo świata, lacing to po prostu grube płaty kożucha.
Zapach lekko chlebowy, delikatnie wędzony, chyba mniej niż standardowy, bardzo ładny zapach ananasa i mango, to od Citry (która wbrew nazwie cytrusami za bardzo nie daje, tzn. są one po owocach tropikalnych), naprawdę zapach jest delikatny, jak to w Grodziszu, więc tej herbaty nie czuję, może tu jest.
W smaku jest jak najbardziej, na tak wodnistym piwie musiała odcisnąć swe piętno, normalnie wędzonka jest na pierwszym miejscu, tu właśnie zielona herbata, której taki ściągający smak bardzo fajnie się łączy z wędzonością, jest jeszcze odrobina jasnego chleba, genialnie podchmielone, na pierwszym miejscu słodkie pomarańcze, jest odrobina cytryny, później owoce tropikalne (użyto sencha Earl Gray ? nie wiem na ile pomarańcza wynika tu z chmieli, a na ile to bergamota z herbaty). Chyba pierwszy raz delektuję się piwem tak wodnistym (3,1% alko z 7,7% ekstraktu). Jest od standardowego pełniejsze, mniej kwaskowe, ma delikatną goryczkę.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-12-09 21:25:49
Piana biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko opadająca, brak jest niestety lacingu. Barwa jaśniejsza żółtawa, bardzo mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu wyraźnie wyczuwalna wędzonka dębowa, cytrusy oraz minimalne akcenty herbaciane. W smaku delikatne, wędzonka przez chwilę utrzymuje się na podniebieniu, cytrusy gdzieś w tle, tak samo jak herbata, goryczka niewyraźna i rozmyta, brak kontry kwaskowej, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru grodziskiego, etykieta w ich stylu, klasyczna, w miarę dobrze opisana. Warka 19.05.2017. Nie jestem wielkim fanem piw grodziskich, chociaż lubię ten delikatny wędzony aromat, jednak trudno się nim napić, nie orzeźwia jak powinno orzeźwiać piwo. Dodatki w postaci chmielu citra i herbaty sencha earl grey nie wnoszą wielkich zmian. Grodzisz pozostał grodziszem...mocna 6 z mojej strony powinno być sprawiedliwą oceną.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Wolin
starstarstarstarstar

2016-07-20 17:01:48
Ładna drobno-pęcherzykowa piana, trwała i zostawia lacing. Samo piwo jest jasnozielone z żółtymi refleksami, zdecydowanie mętne. Pachnie świeżo i orzeźwiająco. Czuć owoce, wędzonkę i delikatnie nuty herbaty. Nie czuć goździków i bananów, jak to zazwyczaj jest w piwach pszenicznych, ale tutaj jest to okej. Może takie nuty by właśnie zaszkodziły.
W smaku jest dość mocno wysycone, jak w zapachu - czuć wędzonkę, która fajnie komponuje się z zieloną herbatą. Również nie czuć pszenicy w smaku. Bardzo przyjemne piwo na lato, dobrze orzeźwi i pewnie trochę nasyci.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.