Piwo Dawne (Kamionka)
Piwo Dawne (Kamionka)
Piwo Dawne (Kamionka)
% alk. 5.3
Blg 12.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Uwarzone w browarze z miejscowości Kamionka koło Chodzieży. Browar ten należy do Grupy Gontyniec. Piwo Dawne było przez wiele lat warzone przez Browar Konstancin z miejscowości Obory. Browar w Konstancinie został zakupiony w 2013 roku przez Grupę Gontyniec, następnie zamknięto go a aparaturę przeniesiono do nowo-powstającego browaru w Kamionce. Konstancin nie pasteryzował piwa Dawnego, krąży jednak wiele opowieści, z których dowiedzieć się można, iż mimo napisu na etykiecie - niepasteryzowane, piwo było pasteryzowane krócej lub w niższej temperaturze. Dawne warzone w Kamionce to piwo jasne, pasteryzowane i zapewne filtrowane. Nie jest to pierwsze piwo spod znaku Konstancina, które uwarzył browar w Kamionce Wcześniej pojawiły się na rynku piwa: Żytnie, Pszeniczne i Z Dębowej Beczki. Długotrwały, tradycyjny proces warzenia i naturalne składniki nadały temu piwu niepowtarzalny, głęboki smak z bardzo dobrze zarysowaną goryczką. Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel aromatyczny i goryczkowy. Dostępne w pół-litrowej butelce z kapslem browaru Konstancin.
Dodał: Stacher93 - 2015-06-14 11:22:06

oceny Oceny

Użytkownicy 5,47 / ilość: 17
Goście 6,38 / ilość: 13
średnia5,87 / ilość: 30

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2015-11-29 12:04:37
To prawda, to piwo jest dużo słabsze niż to z browaru konstancińskiego. Moim zdaniem piwo Dawne z Konstancina było najlepszym piwem jakie w życiu próbowałem. Szkoda, wielka strata że już go nie ma:(
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2015-09-11 21:26:02
Piwa Dawne z Browaru w Konstancinie nie piłem. Produkt pod nazwą Konstancin Piwo Jasne Dawne z Browaru Gostyniec w Kamionce o mocy 5,3 % i ekstrakcie 12,5 moim skromnym zdaniem jest na prawdę dobre. Piwko z datą przydatności do spożycia 10 stycznia 2016 roku ma wyraźną mocną goryczkę i taki fajny słodko gorzki smak. Mnie smakowało. Kiedyś niewątpliwie sięgnę po nie ponownie. 7 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Slainte
starstarstarstarstar

2015-08-13 00:20:44
Dawne - warzone w długotrwałym, tradycyjnym procesie warzenia, na bazie naturalnych składników, które nadały temu piwu niepowtarzalny głęboki smak z bardzo dobrze zarysowaną goryczką (jak głosi kontretykieta) - pachnie nieprzyjemnym miodem sztucznym, słodem sztucznym i chmielem sztucznym. Innymi słowy, pachnie sztucznie i nieprzyjemnie. I nieświeżo. W smaku jest równie sztucznie - słodkie coś, co może trochę przypomina słód, może trochę lekko nadgniłe owoce, może zwyczajny roztwór cukru. Jak już pojawia się gorycz, to jest nieprzyjemna, zalegająca, bardzo kiepska.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 3 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-08-10 21:32:42
To piwo powinno nazywać jakkolwiek tylko nie Dawne, nie ma nic wspólnego z piwem Browaru w Konstancinie
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.