Piwne Podziemie Hopface Killah
Piwne Podziemie Hopface Killah
Piwne Podziemie Hopface Killah
% alk. 6.4
Blg 15.5
5907222444023addbarcode
ulubione: 2

Hopface Killah, jest piwem browaru rzemieślniczego Piwne Podziemie z Chełma. Piwo w stylu Spanish Cedar Aged American India Pale Ale. Piwo lekko mętne o złotej barwie. Piana biała średnio-pęcherzykowata, początkowo średnia, pozostawia małe ślady na pokrywie szkła. W zapachu wyczuwalne aromaty owocowe, jednak dla mnie zbyt mało aromatów amerykańskich chmieli. W smaku ciekawa goryczka na końcu, trochę cytrusów. Autorzy nie podali w tym piwie ilości IBU, gdyż dodali chmiel w najmniej spodziewanych momentach i nie byli w stanie tego określić. Dodali również na leżaku cedreli wonnej, której nie niestety nie czuć. Do produkcji użyto słodów takich jak: Pilzneński, Pale Ale, Monachijski typ I, Carafoam, Pszeniczny, chmieli takich jak: Warrior, Cascade, Centennial; hopback: Citra; do chmielenia na zimno: Simcoe, Cascade, Citra i drożdży US-05.
Dodał: Kizior - 2015-04-10 08:27:49

oceny Oceny

Użytkownicy 7,36 / ilość: 28
Goście 8,67 / ilość: 6
średnia 7,59/10 / ilość: 34

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Krzysiek80
starstarstarstarstar

2020-04-26 21:03:41
Piana skąpą, w aromacie dominuje żywiczność i niestety kiszona kapusta, smak mocna goryczka , lekko zalegająca.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
kasetinho
starstarstarstarstar

2018-11-01 18:09:11
bardzo dobre, czekam na więcej produktów od nich
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-10-24 19:01:15
Piana biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu wyraźne nuty żywiczne, solidne tropikalne i owocowe klimaty, przyjemne kwiatowe oraz zbożowe aromaty, bardzo intensywne doznania zapachowe. W smaku również jest intensywnie z przewagą żywicy, goryczka solidna, zalegająca o profilu tropikalnym, dobra kontra kwaskowa, treściwe i orzeźwiające, w tle cytrusy ze zbożem, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w jasnej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, ubogo opisana. Warka 13.09.2019. Przyjemna w odbiorze AIPA o profilu żywicznym, dużo ciała, wysoka pijalność, spory efekt orzeźwienia. Na plus również spora owocowość, egzotyczne i tropikalne klimaty obecne na drugim planie. Jestem usatysfakcjonowany tą propozycją od Piwnego Podziemia, w mojej opinii jest to mocne 7 z plusem z zadatkiem na coś więcej.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-09-21 06:38:41
Oko: kolor ciemnozłoty, lekko zamglony. Piana biała, niezbyt obfita, średnia, redukuje się dość szybko do wąskiego krążka i zostawia ślad na szkle.
Nos: głównie cytrusy i żywica, do tego minimalnie inne owoce w tle. Klasyczna AIPA mocno nachmielona na aromat, tak jak powinno być.
Smak: półwytrawne z finiszem goryczkowym. Ciała jest nieco, słodycz na początku wyczuwalna, owocowa, dalej już chmiel na pierwszym planie. Goryczka iglasto-żywiczna, narasta z każdym łykiem, nieco zalega, ale na akceptowalnym poziomie. Nagazowanie trochę za wysokie. Cedreli wonnej nie czuć ani w aromacie, a także w smaku.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010