Piwne Podziemie Hopface Killah
Piwne Podziemie Hopface Killah
Piwne Podziemie Hopface Killah
Spanish Cedar Aged American India Pale Ale
% alk. 6.4
Blg 15.5
5907222444023


Hopface Killah, jest piwem browaru rzemieślniczego Piwne Podziemie z Chełma. Piwo w stylu Spanish Cedar Aged American India Pale Ale. Piwo lekko mętne o złotej barwie. Piana biała średnio-pęcherzykowata, początkowo średnia, pozostawia małe ślady na pokrywie szkła. W zapachu wyczuwalne aromaty owocowe, jednak dla mnie zbyt mało aromatów amerykańskich chmieli. W smaku ciekawa goryczka na końcu, trochę cytrusów. Autorzy nie podali w tym piwie ilości IBU, gdyż dodali chmiel w najmniej spodziewanych momentach i nie byli w stanie tego określić. Dodali również na leżaku cedreli wonnej, której nie niestety nie czuć. Do produkcji użyto słodów takich jak: Pilzneński, Pale Ale, Monachijski typ I, Carafoam, Pszeniczny, chmieli takich jak: Warrior, Cascade, Centennial; hopback: Citra; do chmielenia na zimno: Simcoe, Cascade, Citra i drożdży US-05.
Dodał: Kizior - 2015-04-10 08:27:49

Oceny

Użytkownicy 7,56 / ilość: 18
Goście 9,27 / ilość: 11
średnia 8,21/10 / ilość: 29

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Marianek

2018-09-21 06:38:41
Oko: kolor ciemnozłoty, lekko zamglony. Piana biała, niezbyt obfita, średnia, redukuje się dość szybko do wąskiego krążka i zostawia ślad na szkle.
Nos: głównie cytrusy i żywica, do tego minimalnie inne owoce w tle. Klasyczna AIPA mocno nachmielona na aromat, tak jak powinno być.
Smak: półwytrawne z finiszem goryczkowym. Ciała jest nieco, słodycz na początku wyczuwalna, owocowa, dalej już chmiel na pierwszym planie. Goryczka iglasto-żywiczna, narasta z każdym łykiem, nieco zalega, ale na akceptowalnym poziomie. Nagazowanie trochę za wysokie. Cedreli wonnej nie czuć ani w aromacie, a także w smaku.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )

ekoman69

2017-10-26 20:22:45
Piwo o ciemno-złotej barwie, mętne. Piana obfita, dośćc szybko opada do cienkiej warstewki na powierzchni. W aromatach czuć żywicę, łąkę, kwiaty, owoce - ładny, dość bogaty bukiet. W smaku konkretna goryczka z owocowymi nutami melona, gruszki, mango. Całkiem fajna AIPA. Warka 16.03.2018. Kupione za 9,90 zł w sklepie alkoholowym.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )

oranjefan

2017-09-30 20:44:50
Aromat intensywnie chmielowy na wzór starej szkoły IPA - cytrusy, żywica, nuty iglaste sosnowo-świerkowe. Bez wątpienia piwo nawiązuje do klasycznych odmian AIPA a nie nowofalowych, mocno tropikalnych, słodkich odmian NEIPA. Na prawdę intensywne nuty cytrusowe przywodzące na myśl aromat świeżo obieranych pomarańczy, grejpfrutów i bryzgającego wokół soku. Do tego sporo cytryny. Spod chmieli przedostaje się też delikatnie nuta słodowa, czysta, chlebowo-ciasteczkowa.
W szkle aromat taki sam, z mocniej jednak zaznaczoną i dominującą teraz nutą leśną.

Piwo o kolorze ciemniejszego złota, niemalże idealnie klarowne, z białą średnio obfitą pianą zbudowaną jednak ze średniej wielkości bąbelków, oraz gdzie nie gdzie dużych oczek. Z wyglądu do złudzenia przypomina strong lagera który jest nieco ciemniejszy aniżeli jego słabszy odpowiednik. Piana opada w średnim tempie, po dłuższej chwili wciąż mamy do czynienia z łądną obrączką i cienką warstewką pianki.

Piwo pół-wytrawne, o wyczuwalnym, średnio-wysokim nasyceniu dwutlenkiem węgla. Jak na styl moim zdaniem zbyt wysokie. Piwo po kilku łykach zapycha żołądek. Lekko wyczuwalne słodowe ciało, które pomimo wytrawności sprawia że piwo nie jest wodniste i puste. Czuć troszkę pełni, choć jak na dobre AIPA przystało - smak zdominowany jest przez chmiel. Podobnie jak w aromacie - orzeźwiające cytrusy z dominacją grejpfruta i cytryn, bardzo wyraźne nuty iglaste. Całość wieńczy średniej intensywności żywiczno iglasta goryczka, która na szczęście nie zalega zbyt długo. Finsh wytrawny, w podobnym charakterze.

AIPA zdominowana przez chmiel który wniósł mnóstwo akcentów iglastych, leśnych, żywicznych. Na minus na pewno za wysokie nasycenie dwutlenkiem węgla. Aromat też nie do końca w moim stylu, a mało owoców za dużo innych akcentów chmielowych. Piwko oceniam jako średnie.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )

Barbarossa

2017-07-01 16:04:51
30.06.2017, Marynka, Pivo i Apertivo, Wrocław
Piana bardzo ładna i obfita, ładnie oblepiająca szkło. Mocno wyczuwalne cytrusy, grejpfruty, słodkie owoce, chmiele, ale także taka cukrowa słodowość. W smaku jest podobnie. Goryczka jest zalegająca cytrusowa, średnia, wysycenie też średnie. Dosyćć poprawne, bardzo sycące.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010