Piwne Podziemie Biotransformers #3 Dip N Drip
Piwne Podziemie Biotransformers #3 Dip N Drip
Piwne Podziemie Biotransformers #3 Dip N Drip
% alk. 8.9
Blg 18.0
5904305482217addbarcode

Trzecim piwem z eksperymentalnej serii piw BIOTRANSFORMERS jest DIP N DRIP, w którym użyliśmy relatywnie nowej techniki chmielenia.
Hop dipping został po raz pierwszy zaimplementowany przez browar Spring Valley w Japonii. Jest to w rzeczywistości forma chmielenia w temperaturze około 65C -70C, która ma miejsce w fermentorze i zaczyna się przed rzeczywistą fermentacją piwa.
W przeciwieństwie do chmielenia na zimno, które zwykle ma miejsce pod koniec fermentacji, chmiel jest obecny od momentu zetknięcia drożdży z brzeczką. Metoda ta pozwala zachować smaki i aromaty, które nie przetrwałyby wyższych temperatur brzeczki, i wspomaga znacząco biotransformację olejków chmielowych.
Pod koniec fermentacji dodaliśmy także enzym, aby wspomóc biotransformację co znacząco wpływa na złożoność aromatu i smaku chmielu w piwie. Identyczny enzym używaliśmy już w dwóch poprzednich piwach #1 Wine i #2 Weed.

Chmielenie: Hop Stand - Columbus. Whirlpool Hops – Citra; Columbus. Dip Hopping - Citra; Mosaic; Idaho 7. Dry-Hopping - Citra; Mosaic; Idaho 7. Słody: pilzneński, słód owsiany, słód krótki, słód pszeniczny, płatki pszenne, płatki owsiane, glukoza, ekstrakt słodowy jasny. Chmielenie jest na poziomie 23 g/l.
Dodał: Johnny_Beer_ - 2022-01-05 16:27:53

oceny Oceny

Użytkownicy 8,25 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,25 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2022-03-08 15:48:31
Wygląda jak nieco ciemniejszy west coast, lekkie tylko zmętnienie. Piana dość niska, lepiącą szkło. Zapach - żywica i białe owoce. Piwo wytrawne ze słuszną, lecz wyjątkowo krótką goryczką. Karmel, żywica i ukryty alkohol. Jest też akcent ziołowy. Niebezpiecznie pijalne. Odpowiednie, średnie wysycenie. Piwo ciekawe, wyróżniające się i przy tym przyjemne do picia.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.