Piwna Trzypalczasty Goblin
Piwna Trzypalczasty Goblin
Piwna Trzypalczasty Goblin
% alk. 6.1
Blg 14.5
IBU 45
brak koduaddbarcode

Produkt browaru Chmielogród, który warzy swoje piwa w gdańskim browarze Piwna. Chmielogród swoją działalność rozpoczął we wrześniu 2014 roku.Pomysłodawcą utworzenia tego browaru jest manager Multitapu Degustatornia Gdańsk - Wojciech Szlosowski.
Za warzenie piwa odpowiadają: Łukasz Obłażewicz, Przemysław Rudź i Wojciech Piasecki. Trzypalczasty Goblin to piwo w stylu Black American Wheat, niepasteryzowane, naturalnie mętne. Piwo to zadebiutowało 13 lutego 2015 roku. Zamieszkiwał cuchnącą kanalizację Chmielogrodu, gdzie o każdy kąsek marnego pożywienia wykłócał się ze szczurami, czasem desperacko na nie polując. Co dziwne, jego towarzystwa nie cierpiały nawet trolle, widząc w nim konkurencję w byciu naczelnymi oblechami miasta. Karczma Pod Jeleniem miała z nim nieustanny kłopot, bo gdy już wszystkich pogrążył słodki piwny sen, ujściem wychodka Trzypalczasty Goblin zakradał się do wewnątrz i opijał do syta. Znaleziony rano, śpiący pod karczmianym nalewakiem, po zasłużonym łomocie od obsługi regularnie spływał rynsztokiem do swego podziemnego barłogu.

Skład: woda, słody, drożdże, chmiel: Tomahawk, Citra, Simcoe, Cascade.
Piwo stworzone przy współpracy z Bartoszem Nowakiem, autorem bloga malepiwko.pl.
Dodał: rogullo - 2015-04-03 09:06:45

oceny Oceny

Użytkownicy 7,4 / ilość: 5
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,4/10 / ilość: 5

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-03-16 20:21:51
Barwa ciemno-brązowa, mocno zmętniona.Piana bardzo obfita, zajmuje większość szkła.W pierwszej fazie średnio-pęcherzykowa, następnie pęcherze zwiększają kilkukrotnie swoją objętość.Ma ciemno-kremowy kolor, powoli opadła do niskiej, nieprzerwanej kołderki.Zdobi szkło zostawiając nierówne, gruboziarniste i całkiem trwałe mozajki.Aromat wyraźny, nuty mleczno-maślane z lekką kwaskowością, odrobiną akcentów palonych i waniliowych.W smaku ciekawie, akcenty palone z mlecznymi i maślanymi.Do tego aksamitna struktura z dość wysokim nasyceniem.Pojawia się też trochę kawy i wanilii, plus przyjemna, kakaowo-palona, wyraźna goryczka na koniec.Trochę dziwaczne piwo, w sumie dziwaczny browar, dziwna nazwa piwa i etykieta też dziwna.Podoba mi się to.Te maślane tło trochę niepokoiło, chwilami miałem wrażenie, że coś z tym piwem jest nie tak.Z drugiej strony, to był chyba bardziej smak i aromat mleczny-laktozowy, a to masełko gdzieś się tylko wynurzało z tyłu.Smak i aromat bardzo bogaty, niebanalny.Wszystko na wysokim poziomie.Piwo na swój sposób niepowtarzalne i z pewnością zapamiętam je na dłużej.Warte polecenia i spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010