Piwna Pszeniczne
Piwna Pszeniczne
Piwna Pszeniczne
% alk. 5.4
Blg 12.6
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Warzone przez restauracyjny Browar Piwna z Gdańska. Jest to jasne piwo pszeniczne, niepasteryzowane i niefiltrowane. Barwa żółta, wpadająca w pomarańczową, mętna. Piana w kolorze białym, składa się z drobnych ale i grubszych bąbli. Jest umiarkowanie wysoka po nalaniu, opada dosyć szybko pozostawiając śladowe firanki na ściankach. Aromat intensywny, głównie banan z dość specyficzną jak na takie piwo nutą piwniczną, nie brakuje również nut kwiatowych i drożdży z goździkami. W smaku najpierw nieco kwaskowości, następnie przyjemna bananowa słodkość ze zbożem i drożdżami, na finiszu ujawnia się łagodna goryczka wraz z nutami kwiatowymi. Wysycenie dosyć spore.
Dodał: Stacher93 - 2014-07-22 08:44:22

oceny Oceny

Użytkownicy 6,67 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6,67/10 / ilość: 3

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-05-30 01:04:03
Piana słabiutka, marnej jakości, zanika praktycznie od razu po przelaniu piwa do szkła, oczywiście lacingu brak, nie ma się o czym rozpisywać. Barwa zmętnionego soku jabłkowego, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu standard banany, goździki i drożdże, nie jest to jakiś bardzo intensywny aromat. W smaku dobra kontra kwaskowa, słabsza słodowa, goździki wyczuwalne na podniebieniu, wysycenie na średnim poziomie, słaba goryczka. Kapsel niestety zwykły złoty, etykiety brak, ładne malowanie butelki, stylowe, eleganckie. Słyszałem pochlebne opinie na temat tego piwa, więc moje wymagania też były wysokie i nie powiem zawiodłem się trochę...mało aromatyczny pszeniczniak, za dużo kwaskowości za mało wyrazistości, bananów i goździków, brakowało mi tutaj ciała weizena...średniak naprawdę średniak...6 to maksimum co mogę dać, szkoda, liczyłem na coś więcej.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
mczborek_
starstarstarstar

2015-10-11 16:28:05
Przyjemnie kwaskowaty smak pszenicy. Piana delikatna i w małej ilości.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-08-07 17:22:10
Solidne piwo pszeniczne.Całkiem ładna piana i bogaty aromat.Smak również bez zarzutu.Nuta kwiatowa i banany dominują, do tego fajna kwaskowość.Dobrze schłodzone bardzo szybko znika.Fajnie, że w Częstochowie jest chociaż jedno miejsce, gdzie można napić się dobrego, lanego piwa z ciekawych browarów.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010