Piwna Pils
Piwna Pils
Piwna Pils
% alk. 5.3
Blg 12.5
IBU 35
brak koduaddbarcode

Warzone przez restauracyjny Browar Piwna z Gdańska. Piwna Pils to jasne piwo dolnej fermentacji, warzone przy użyciu jasnych słodów jęczmiennych i chmielu aromatycznego. Cechuje się wyraźnym chmielowym aromatem, w smaku przeplata się jasny słód jęczmienny oraz chmielowa goryczka.
Gatunek ten został uwarzony po raz pierwszy w czeskim Pilźnie w 1842 roku, gdzie uzyskano jasne i klarowne piwo z wyraźną goryczką.
Dodał: Shinodin - 2016-05-29 17:08:43

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 1
Goście 8 / ilość: 1
średnia 7/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-05-28 13:55:19
Piana biała, drobnoziarnista, gruba czapa unosi się na środku szkła i bardzo wolno opada, zadowalający lacing, nie jest źle. Barwa jaśniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, całkiem nieźle zmętnione, unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu wyczuwalny chmiel, drożdże, akcenty słodowe oraz drożdżowe. W smaku dziwnie kwaśne, nietypowo mocno jak na pilsa, goryczka jest tylko tłem, a kwaskowość dominuje cały smak, na podniebieniu czuć drożdże, wysycenie na średnio-niskim poziomie, dobra kontra słodowa. Kapsel niestety zwykły złoty, buteleczka 330ml, bez etykiety, ładnie malowana. Nietypowy ten pils, moim zdaniem smakuje bardziej jak sour, jest mocno kwaskowy, brakuje większej goryczki, wysycenie nie jest jakieś wybitnie wysokie...ciekawostka...mocno zaakcentowane drożdże...dam 6 za całokształt, bo stylowo ciężko mi je ocenić, zobaczymy jak zaprezentują się inne piwa z tego browaru.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010