Piwna American Stout
Piwna American Stout
Piwna American Stout
% alk. 6.0
Blg 13.3
IBU 40
brak koduaddbarcode

American Stout od restauracyjnego browaru Piwna z Gdańska, jest to czarne piwo górnej fermentacji o intensywnym aromacie palonych słodów, amerykańskich odmian chmielu: Simoce, Columbus oraz japońskiego Sorachi Ace. W smaku wyczujemy nuty czekoladowe, kawowe oraz goryczkę.
Dodał: Shinodin - 2016-06-08 21:26:40

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia6 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-06-08 07:09:08
Piana beżowa, drobnoziarnista, z początku gęsta i puszysta, jednak dość szybko opadająca do skromnego wianuszka okalającego ścianki szkła, słaby lacing. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieprzejrzyste i nieklarowne, zmętnione. W zapachu aromaty czekolady i kawy, palone klimaty, chmielowe i cytrusowe akcenty. W smaku nieźle kwaskowe, z wyraźną goryczką, kawa i czekolada dominują na podniebieniu, słaba kontra słodowa, paloność i trochę cytrusów, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły srebrny, etykiety brak, jest natomiast ciekawy malunek na,szkle i info o tym jak uwarzyć piwo. Mocno kwaskowy American Stout, ale pijąc poprzednie piwa z tego browaru już się przyzwyczaiłem do takiej kontry kwaskowej, zabrakło mi tutaj trochę słodowości, ciemne aromaty jak najbardziej zachowane, czuć amerykańskie chmiele, ale...no właśnie ale... kwaskowość przesłania trochę resztę smaku, dlatego ode mnie będzie 6 z plusikiem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.