Pivovaria Rarytas
Pivovaria Rarytas
Pivovaria Rarytas
% alk. 6.0
Blg 13.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Warzone przez browar Pivovaria z Radomia. Jest to pasteryzowane i niefiltrowane piwo górnej fermentacji w stylu Dunkelweizen. W smaku wyczuwalna pszenica połączona z nutą karmelu. Charakteryzuje się bursztynową barwą i wyrazistym aromatem. Poleca się szczególnie do dań z grilla.

Skład piwa podany na etykiecie: Słody Weyermann: Pilzneński, pszeniczny Caramunich, Caraaroma. Chmiel: Hallertau perle, Hallertau mittelfreuch, Lubelski. Drożdże Safbrew WB-06 i woda. Barwa jasno-miedziana, o wyraźnym zmętnieniu. Po nalaniu tworzy się skromna warstewka białej piany. Składa się ona z drobnych pęcherzy, błyskawicznie się dziurawi i już po chwili zostają śladowe wysepki na tafli piwa, wraz z cienką obręczą ładnie ozdabiającą szkło. Aromat wyraźny, silna nuta karmelu, połączona z chlebową i zapachem przypieczonej skórki chlebowej. Tłem natomiast jest kwiatowy aromat pszeniczny. W smaku kwaskowe, z łagodnym karmelem i akcentami chlebowymi, wyłapać można też nuty charakterystyczne dla piwa pszenicznego. Pod koniec wyczuć można średnią, paloną goryczkę. Wysycenie niskie.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-27 08:57:30

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6/10 / ilość: 3

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Covalus
starstarstarstar

2014-10-11 20:05:21
Do spróbowania... ale jakoś mi nie podeszło. Wysycenie prawie żadne, karmel... goryczka i piana marne. Do tego poboczne przyprawy... Za bardzo przekombinowane.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-09-07 18:03:32
Kolejne trochę dziwne piwo z Pivovarii.Znów pszenica z bardzo niskim wysyceniem i marną pianą.Bardzo ciekawy i bogaty zapach połączenie pszenicy z karmelem i nutami chlebowymi.Również w smaku dosyć barwnie, jednak trochę zbyt mało piwa pszenicznego w pszeniczniaku jak dla mnie.Ten charakterystyczny posmak ujawniał się gdzieś na końcu, był obecny w oddali.Warto spróbować, chociaż zdecydowanie piana i nasycenie obniża temu piwu końcową ocenę.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Dziadu
starstarstar

2014-08-19 20:26:35
Kolor dość ciemny jak na weizena. Bardzo jasny brąz, lub wpadające w brąz mętne złoto. Osobiście miedzianym bym nie nazwał. Piana jak na pszeniczniaka słaba, mimo wymuszenia i nie nadmiernego schłodzenia koronka 1,5 cm., redukujaca się wkrótce do cienkiej obrączki, za to ładnie oblepiającej szkło. Zapach raczej delikatny, pszeniczny. W smaku czuć kwaskowatość pszenicy, nuty słodowe, karmelowe. Najbardziej zaciekawił mnie jednak aromat którego początkowo nie mogłem zidentyfikować. Taka \"przyprawowość\" korzenna. Goździk wymieszany z innymi korzennymi przyprawami i pieprz. Wyraźnie czuć ostrość pieprzu. Po wypiciu 3/4 piwa pojawiły się też nuty maślane diacetylu. Delikatne, ale jednak.
Dla mnie piwo b. ciekawe, ze względu na nietypowe aromaty w smaku. Warte spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010