Pivovaria Jaka Pianka
Pivovaria Jaka Pianka
Pivovaria Jaka Pianka
% alk. 5.0
Blg 12.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Produkt browaru Pivovaria z Radomia. Jest to jasne, pełne piwo dolnej fermentacji w stylu Pilzner. Posiada złotą barwę i wspaniałą białą pianę, warzone jest z jasnego słodu jęczmiennego. W smaku czyste, orzeźwiające, ze szlachetną goryczką i zapachem szyszek chmielowych. Poleca się szczególnie do zimnych przekąsek, dań z drobiu i ryb.

Skład: woda; słody: Weyermann, Jęczmienny Jasny; chmiel: goryczkowy - Marynka, aromatyczny - Lubelski; drożdże: Saflager w-34/70.
Piwo pasteryzowane i niefiltrowane.
Barwa ciemno-złota, opalizująca. Piana koloru białego, z średnimi pęcherzami. Po nalaniu wysoka na centymetr, bardzo szybko opada i już po chwili zostaje mocno porwana warstwa, która utrzymuje się do samego końca degustacji. Zostawia umiarkowanie intensywne ślady na szkle. Aromat wyraźny, mocno słodka, nuta słodowa wraz z zapachem zbożowym. W smaku z początku silnie słodowe, następnie ujawnia się słodycz ze specyficznym zbożowo-drożdżowym posmakiem. Przy przełykaniu obecna lekka i nietrwała i raczej krótka goryczka chmielowa. Wysycenie na poziomie niskim.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-26 08:41:15

oceny Oceny

Użytkownicy 4,8 / ilość: 10
Goście 7,4 / ilość: 5
średnia 5,67/10 / ilość: 15

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-05-09 22:38:44
Kolor złocisty/miodowy, zmętniony. Piana jasna z drobnych i średnich pęcherzyków, niezbyt intensywna pozostała do końca degustacji.
Aromat zbożowy, słodowy z odrobiną chmielu w nucie ziołowej i kwiatowej. Lekki DMS.
Smak słodowy z kwaskiem. Goryczka niska, lekko zalegająca. Piwo z czasem robi się lekko mdłe. Wysycenie między średnim a wysokim.
Piwo z wadą, da się dopić ale szkoda na nie żołądka i wątroby.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-11-01 12:24:53
Piana... no właśnie, gdzie ta wspaniała biała pianka o której jest napisane na etykiecie, jest to zaledwie pół centymetrowej wysokości drobnoziarnista warstewka, dość szybko się dziurawiąca, jakiś tam lacing się utrzymuje, ale też nie jest to mistrzostwo świata. Barwa ciemniejsza miodowa nie do końca klarowne i przejrzyste, śladowe ilości zmętnienia. W zapachu mocno słodowe, z lekkimi akcentami drożdżowymi, chmielowymi i żywicznymi. W smaku okropnie słodkie ze śladową ilością goryczki, i słabą dozą kwaskowości, trochę owoców i chleba, wysycenie na niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta ładna, ale zupełnie mijająca się z prawdą jeśli chodzi o nazwę. Jest to moje pierwsze piwo z tego radomskiego browaru i powiem szczerze, że ani trochę nie zachęciło mnie do zakupu kolejnych ich wyrobów. Przesłodzony, wodnisty pilzner bez wyraźnej goryczki, nie tędy droga szanowna Pivovario... 4 jestem w stanie dać.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2015-08-04 22:39:49
Cena : 7 zł , piana z początku gęsta biała redukuje się do małego jeziorka z solidnym 3 cm pierścieniem złożonym z małych pęcherzyków , barwa mętne złoto , aromat początkowo podobny do pszenicznej bomby , później jednak wydaje mi się tylko złudzeniem , a więc drożdże , lekko chmiel oraz bardzo mocny aromat słodowy z lubianym przeze mnie aromatem zbożowym ,(zapowiada się kwaskowate ) , smak : wyczuwam tą nutkę zbożowości oraz lekkie drożdże leciuteńka goryczka chmielowa szybko zmienia się na dość przyjemny zbożowy akord. Sądzę że te piwko mimo mojego zamiłowania do Weizenów wygrywa z poprzednim próbowanym przeze mnie z tego browaru :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-09-07 18:17:34
Nazwa zupełnie nie adekwatna do piwa.Piana opada błyskawicznie, a i po nalaniu jest niska i marna.Tak samo wygląda sytuacja z nasyceniem, które jest bardzo słabe.W smaku jak i w aromacie drożdże, słód, słodycz i zboże.Nie jest tragicznie, jednak mnie ten smak średnio pasował.Duży minus za kiepską nazwę.Ogólnie to było chyba najsłabsze piwo z czterech z browaru Pivovaria, jakie kupiłem.Wypiłem je, ale przy końcu już trochę męczyło.Słodycz przeważała a brak wysycenia nie zachęcał do wzięcia kolejnego łyka.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010