Pivovaria Bogaty Dziad
Pivovaria Bogaty Dziad
Pivovaria Bogaty Dziad
% alk. 5.0
Blg 12.0
brak koduaddbarcode

Bogaty Dziad to piwo górnej fermentacji w stylu American Pale Ale. W smaku wyczuwalna gorycz połączona z intensywnym aromatem chmieli amerykańskich, jak również delikatną nutą słodu karmelowego. Pasteryzowane, niefiltrowane.
Dodał: Slainte - 2016-03-24 22:41:54

oceny Oceny

Użytkownicy 6,69 / ilość: 13
Goście 7,38 / ilość: 8
średnia6,95 / ilość: 21

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar
2017-04-17 17:37:03
Kolor bursztynowy, lekko zmętniony. Piana jasna z drobnych i bardzo drobnych pęcherzyków, zwarta, obfita, opadając zostawiła ślad na szkle.
Aromat głównie chmielowy: owocowo-sosnowo-żywiczny, do tego słodowo-karmelkowa baza. Jest słodkawo nieco, ale przyjemnie, orzeźwiająco. Niestety, na chwilę uniósł się zapaszek zetlałej skarpety! Ale znikł tak szybko jak się pojawił.
Smak piwa jest wytrawny. Owszem są wyczuwalne słody z minimalnym karmelkiem, finiszowane kwaskiem. Ale to wszystko zagłusza (dosłownie) solidna goryczka w nucie ziołowo-żywicznej i nawet herbacianej. Chmiel zalega z kolejnymi łykami na języku. Ciało średnie, tak samo pijalność.
Wysycenie w granicach średniego ? ujdzie.
Ogólnie lepszy aromat od smaku, typowe piwo do degustacji.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2017-02-08 22:20:46
Piana nie do końca biała z odcieniami beżu, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, w miarę gęsta i puszysta, powoli opadająca, zostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza brunatna, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, mocno zmętnione. W zapachu przede wszystkim nuty karmelowe, dalej żywica oraz cytrusy, przyjemne aromaty. W smaku karmel nadal dominuje, dalej cytrusy i żywica choć niewyraźnie zaznaczone, minimalnie wyczuwalny alkohol, goryczka adekwatna do stylu, nie zalegająca, dobra kontra słodowa i kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w miarę dobrze opisana, graficznie też nie jest źle, nazwa piwa odpowiednio zilustrowana. Warka 19.01.2017. Mocno karmelowa APA, ja zdecydowanie wolę bardziej cytrusowe i egzotyczne wersje tego stylu, niemniej jednak w tym wyrobie również da się znaleźć dużo pozytywów. Moja pierwsza styczność z radomskim browarem Pivovaria wypada na umiarkowany plus, solidnie aczkolwiek bez szału. 6 z plusem powinno być więc w tym przypadku sprawiedliwą oceną.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Arturo
starstarstarstarstar
2016-08-16 01:12:16
Bogaty dziad chciał by być bogaty i w ogóle wspaniały a jest zwyczajnym dziadem, który dużo gada, może nawet i ciekawie i przez chwilę zajmująco, ale szybko się okazuję że to takie pitu pitu. Piwo nie jest złe ale jak dla mnie zbyt płaskie. A co do słodów karmelowych to już jest jeden most za daleko jak dla mnie. Bogatego dziada kupiłem w Radomiu w wspaniałym sklepie Kacuś, który mieści się kilka kroków od miejsca w którym jest warzone (Pivovaria)
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2015-11-20 20:20:42
Bardzo pijalne, nie mogę się doczekać kolejnego łyka. Barwa wspaniała. Zapach cytrusowy, bardzo lekki, świeży i przyjemny. Piana gęsta, ale dość szybko opada. Polecam.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.