Pivovaria Awantura
Pivovaria Awantura
Pivovaria Awantura
% alk. 5.7
Blg 13.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Warzone przez Browar Pivovaria z Radomia. Piwo pasteryzowane, niefiltrowane, dolnej fermentacji. Produkowane z udziałem słodu jęczmiennego, ciemnych słodów karmelowych barwy bursztynowej. Polecane do potraw z grilla i dań ze schabu.

Składniki: woda; słody Weyermann: Jęczmienny Jasny, Karmelowy Ciemny; chmiel: Marynka, Lubelski; drożdże: Saflager W-34/70.
Barwa miedziana, nie jest idealnie klarowna, lecz zmętnienie jest niewielkie, na pierwszy rzut oka niemal niezauważalne. Piana w kolorze białym, po nalaniu formuje się jedynie skromna warstewka, która błyskawicznie zanika. Po minucie pozostają śladowe ilości na środku, wraz z cienkim pierścieniem, który zostawia nawet solidne ślady na szkle. Aromat delikatny, karmel, i lekki akcent skórki chlebowej z nutą palonego słodu. W smaku wyraźna słodycz, do wyłapania też nuty palonych słodów i karmelu. Na końcu pojawia się delikatna goryczka, która szybko zanika. Wysycenie niskie.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-30 09:14:17

oceny Oceny

Użytkownicy 5,67 / ilość: 3
Goście 6 / ilość: 3
średnia 5,83/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2015-08-04 23:24:54
Cena : 7 zł , piana pokaźna , dość gęsta koloru białego szybko znikająca , jeżeli chodzi o barwę samego piwa to jest to barwa ciemno bursztynowa, Aromat : po raz pierwszy czuje tak wyraźny akcent skórki chlebowej co jest niesamowitym doznaniem według mnie ta nuta dominuje , może gdzieś lekki słodowy akcent ale skórka zdecydowana , smak: słodkawe z ewidentną dozą paloności i końcowego karmelu , nisko wysycona delikatna kilku sekundowa goryczka . Ciekawa ta Awantura nie powiem że nie . jednak w mojej ocenie poza intensywnym aromatem skórki niczym mnie nie zachwycił .
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar
2015-08-04 23:26:11
całość na 6 , jednak zapach wyraźnie udał się Browarnikom , warka do 14-10-2015
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-06-25 09:14:58
Jak dla mnie pyszne piwo. Delikatnie słodkawe jednak nadal z piwną goryczką. Polecam osobom, które wolą delikatniejsze piwka :)
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-09-07 18:36:03
Kolejny specyfik z Pivovarii.Niestety w tym wypadku niezbyt udany.Tradycyjnie słaba piana i nikłe nasycenie.W smaku jak i aromacie też bez szału.Zapach zbyt niewyraźny, trzeba było mocno się wczuć aby w ogóle coś tam wyczuć.W smaku niestety zdominowane przez przesadną słodycz.Gdzieś tam w oddali błąkała się paloność i karmel ale jak dla mnie było tego zdecydowanie za mało.Z resztą słodycz i tak wszystko skutecznie przysłaniała.Podsumowując zakup czterech piw z Pivovarii.Dwa pszeniczne były całkiem znośne, dało się wypić nawet z przyjemnością.Pils i lager wypadły bardzo słabo, nie są warte polecenia.Niestety o żadnym z tych czterech piw nie mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że bardzo mi smakowało.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010