Pirackie Mocne
Pirackie Mocne
Pirackie Mocne
% alk. 6.6
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
cena: 2 zł

Piwo uwarzone przez Browar Amber z Bielkówka (niedaleko Gdańska). Jest to jasne, mocne piwo pasteryzowane. Bardzo możliwe, że dostępne jest tylko w wersji puszkowej. Skład: woda, słód jęczmienny chmiel. Co ciekawe na puszce widnieje sugerowana cena 1,99 zł. Piwo zostało zakupione za 1,6 zł. Amber w swoim portfolio miał lub ma piwo Pirackie dostępne w wersji butelki o pojemności 330 ml. Jednak tamto piwo miało dużo wyższy woltaż, aż 8,1% alk. Barwa jaśniejszego złota, idealnie klarowna. Piana w kolorze białym, po nalaniu powstaje skromna, około centymetrowa warstewka uformowana z drobnych oraz średnich pęcherzyków. Bardzo szybko się dziurawi, pozostaje cienki pierścień zostawiający nawet ładne firanki na ściankach. Aromat raczej delikatny. Słodowa woń o lekko nieprzyjemnym, sztucznym profilu. W smaku ponownie dominuje słód, następnie słodycz i nieprzyjemna nuta alkoholowa. Goryczka pojawia się na końcu, jednak ma ona bardzo niskie natężenie. Wysycenie średnie.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-16 13:06:11

oceny Oceny

Użytkownicy 4,22 / ilość: 9
Goście 6,33 / ilość: 3
średnia4,75 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2015-08-12 20:32:06
Piana w miarę gęsta i puszysta, z jako takim lacingiem, drobnoziarnista, wysoka na około 0,5 centymetra, średnio-szybko opadająca. Barwa o dziwo jak na mocne piwo, jaśniejsza słomkowa, przejrzyste. W zapachu przyjemnie słodowe, nie nachalnie landrynkowe ani chemiczne. W smaku delikatnie alkoholowe, mocno słodowe, brak konkretnej goryczki, wysycenie na niskim poziomie. Pite w wersji puszkowej, puszka faktycznie klimatyczna w pirackie stylu, mi się podoba. Piwo nijakie, jak na mocne zbyt bardzo wodniste, jedyny plus to taki, że nie czuć zbyt bardzo chemii oraz alkoholu. Wypić raz można, ale nie poleciłbym nikomu, w upalny dzień zmrożone nie jest złe, w innym wypadku byłoby raczej kiepsko, 4.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
bartaspl1
starstarstarstarstar
2014-10-04 13:30:43
Powiem tak, za 1.99 wolę zdecydowanie Kuflowe Mocne z Namysłowa;) Tutaj mamy piwo niesmaczne i niepijalne.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
dawid3003
starstarstarstarstar
2014-10-03 21:27:31
Piwo typu \"Z tyłu sklepu z funflami\". Znakomite na dobitkę. Nie było złe, ale nie spodziewałem się też rewelacji kupując je.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
2014-09-16 19:08:44
Na początku wyjaśnienie - puszka półlitrowa i zawartość alkoholu 6,6%. Gdy kupowałem to piwo, to znajomy sprzedawca powiedział, że jest to odpowiedź Ambera na cieszące się niemałym powodzeniem Kuflowe - dość marna zachęta. Dodam, że podano skład: woda, słód jęczmienny, jęczmień i chmiel.

Kolor - typowy, bąbelki - w dużej ilości, piana - dość znaczna o pęcherzykach średniej wielkości, zapach - czuć alkohol i niewyszukany słód. Smak - dość mocno wyczuwalny alkohol, także obecne chmiel i słód, ale niestety także \"szczurowatość\", zwaną przez innych ścierą - mała ilość tego posmaku, ale wyczuwalna.

Reasumując - chyba warte swej ceny (sugerowana na puszce to 1,99 zł), ale najgorsze piwo ze stajni browaru Amber. Nawet za tę cenę, zwłaszcza po piwowarach z Biełkówka, spodziewałem się czegoś lepszego.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.