Piraat Triple Hop
Piraat Triple Hop
Piraat Triple Hop
% alk. 10.5
5411663004772addbarcode
ulubione: 4

Potrójnie chmielona wersja klasycznego belgijskiego piwa Piraat.

To piwo warzone jest w 100% z naturalnych składników: wody, drożdży, słodów: pilzneńskich, Pale Ale i Monachium oraz chmieli: Aurora i Petra.
Dodał: Esteban - 2016-03-24 02:08:19

oceny Oceny

Użytkownicy 7,51 / ilość: 43
Goście 7 / ilość: 8
średnia 7,43/10 / ilość: 51

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-08-01 19:20:12
Opalizujące złoto. Piana biała, spora. Ubita jak śmietana.
W aromacie fenole, owoce.
Zdecydowanie przegazowane. Alkoholowe. Słodkie.
Bardzo owocowe, słodowe. Jednak wszystko niszczy alkohol. Może sprzęga się z nadmiarem gazu. Tak kiepskiego odczucia w ustach to rzadko można spotkać. Piwo zdecydowanie do poleżakowania, bo ma potencjał. Świażak jest ledwo co pijalny.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-07-30 22:46:13
Piana nie do końca biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, nie do końca przejrzyste i klarowne, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty kwiatowe, owocowe klimaty, belgijskie przyprawy oraz fenolowość, subtelna wytrawność, podbudowa słodowa. W smaku fenole i przyprawy wyraźnie wyczuwalne, dobrze zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, choć podświadomie czuć moc, przyjemna kwiatowość i owocowość, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel fajny, bo unikalny tylko dla tego piwa, etykieta w nowej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, podoba mi się ten styl. Warka 24.06.2021. Czuć świeżość potrójnego chmielenia, przez co ten mocarny tripel wydaje się stosunkowo lekki. Podkreślone walory belgijskie czyli fenole i przyprawowość. Generalnie ciekawe piwo dostępne w bardzo przystępnej cenie w jednym z polskich dyskontów. Nic tylko kupować i degustować, ode mnie mocne 7 z dużym plusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
wojtaswb2
starstarstarstarstar

2019-07-24 15:34:31
W aromacie klasyczne piwo belgijskie. Tego się spodziewałem. Mocno wyczuwalne nuty fenolowe. W smaku pełne, wytrawne, goryczkowe (goryczka zalega). Alkohol nieźle zamaskowany, po kilku łykach zaczyna grzać w przełyk.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-06-03 19:36:53
Jestem autorem poprzedniej recenzji masakrującej przecież to uznane piwo. Po dwóch dniach otworzyłem kolejnego Piraat`a (nie dało mi spokoju że tak słabo) i mam zupełnie inne wrażenie, dużo mniej alkoholu, więcej chmielu i belgijskich aromatów. Przyjemne! Albo coś z poprzednia butelką było nie tak (ta sama warka), albo błąd z mojej strony (zbyt niska temperatura), lub coś się stało z moimi kubkami smakowymi:) Zostały mi jeszcze 2 wyjaśnimy to sobie z nimi. Jeżeli to ja zawiniłem a nie piwo, przepraszam was :)
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010