zamknij Zostań patronem na patronite
Piraat Triple Hop
Piraat Triple Hop
Piraat Triple Hop
% alk. 10.5
5411663004772addbarcode
ulubione: 3


Potrójnie chmielona wersja klasycznego belgijskiego piwa Piraat.

To piwo warzone jest w 100% z naturalnych składników: wody, drożdży, słodów: pilzneńskich, Pale Ale i Monachium oraz chmieli: Aurora i Petra.
Dodał: Esteban - 2016-03-24 02:08:19

oceny Oceny

Użytkownicy 7,56 / ilość: 36
Goście 7,17 / ilość: 6
średnia 7,5/10 / ilość: 42

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-12-14 21:52:15
Wygląd: kolor bursztyn, zmętnione, śliczna piana, lacing jak szron
Zapach: Bardzo owocowe, jasne owoce, bardzo przyprawowe, pieprzne, że aż kręci w nosie, bardzo też chmielowe, a że po Duvelu Citrze oraz Belgian IPA z krasnalem stałem się fanem nachmielonych tripli, to mi to leży nieziemsko, jak dla mnie to pachnie jakimś Hallertauerem: susz liściasty, kwiatowość, lekka korzenność (która może też od Żateckiego pochodzić) ale może to ta Aurora, której nie znam. Bo wg opisu znalezionego w necie, kopiowanego bezkrytycznie, piwo było chmielone czterema rodzajami chmielu: Saaz, Tetra, Aurora i Cascade na cichą. Może i tu są jakieś cytrusy (te w Belgach bywają i bez chmielu), ale ta Tetra (-cztero, brzmi jak nazwa chemiczna) wygląda mi na jakąś pomyłkę
Smak: Może odniosę się do podobnego piwa, czyli Duvel Citra, tu Cascade już bardziej czuć, tzn. w profilu owocowym (a piwo jest w opór owocowe) można wyczuć słodkie mandarynki, pomarańcze i owoce tropikalne, w Duvelu jednak chmiel amerykański robił całą niemal robotę, było tak nowofalowo nachmielone jak nasze najlepsze DDH, tu ta owocowość z chmieli miesza się z tą drożdżową, bo piwo jest niesamowicie ułożone, zbyt pełne jak na tripla, słodkie, wyklejające, ale mi to pasuje, jest bardzo przyprawowe, pieprzne, herbatnikowe, melasowe, alkohol jeszcze trochę wyłazi, ale ta chmielowość ma tutaj znaczenie i bym go nie leżakował. Duvel uderzał chmielem, a ogólnie był bardzo stonowany, tu jest pełnia, której w triplu się nie spotyka, ale i tak jest bardzo dobre.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
SoupDog
starstarstarstarstar

2018-11-11 19:37:44
Piana gęsta z drobnymi pęcherzami, niezwykle trwała, bo utrzymuje się do samego dna szklanki i zostawia lacing na całej powierzchni, którą trunek przebył po drodze do mojego gardła.
Kolor miodu lipowego, mętne. W smaku głównie słody, dużo słodu i nie czuć alkoholu pomimo deklarowanych 10.5%. Zapach owocowo-cytrusowy, świeży, orzeźwiający.
Piłem różne triple, ale Pirat jest najlepszy. Uwielbiam belgijskie piwa a powyższy komentarz tłumaczy dlaczego. Piarrat ma jeszcze jedną fajną cechę: 3,99 zł w Lidlu. To okazja, biorąc pod uwagę ceny w kraju pochodzenia i transport nad Wisłę.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-08-23 22:47:41
Jedyny plus to orzeźwiający chmielowy aromat / posmak. Inaczej jest niestety męczące. Jak na styl mocnych piw (w tym belgijskich) to jest ponadprzeciętne.
awatar
szab12
starstarstarstarstar

2018-06-10 08:20:46
Świetne piwo kupione za 3,99 zł w Lidlu. Kolor złoty, gruba i wolno opadająca piana. Uderzenie alkoholu na samym początku degustacji.
Potem smak słodowy z kontrą lekkiej goryczki. Udany egzemplarz Belgian Golden Strong Ale.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010